• Jurki
    8.7k
    99 posto Brazilaca i Argentinaca kaj valjaju, poberu financijski jaci klubovi i tu mi tesko mozemo naci nekaj kaj bi bila roba za nas.
  • San Lorenzo
    11.4k
    također, smatram i da klub treba paziti o imidžu i birati igrače koji odgovaraju karakterom onomu što klub predstavlja. sjećam se kad je doveden onaj migliore, čemu jbt? bolje nek bude malo lošiji, al da se ponaša i nije poludivljak.db-izbjeglica

    Pa Migliore je i ocrtavao tadašnji imidž kluba, divljak sa zatvorskim stažem u životopisu.
  • Mlađi referent
    10.5k
    Ali ja se jednostavno moram složit s Amigom, kaj je nogomet bez malo sambe?
  • xavier
    11.1k
    Ma ja sam se samo nadovezao na "psihološki profil" južnoameričkih igrača. No da, teško je tu naći nešto što vrijedi jer je tržište skenirano veoma detaljno od klubova kojima nije problem dati 5-10 milijuna eura za igrača i onda ga baciti u drugu momčad pa ako nešto bude od njega, super, a ako ne bude, opet nikom ništa.

    Jednostavno bolje prolazimo s igračima koji dolaze s područja gdje ime Dinamo ipak znači nešto. No naravno da to ne znači da se trebamo ograničavati. Svaki je igrač za sebe i nema smisla generalizirati.
  • db-izbjeglica
    12.8k
    Pa Migliore je i ocrtavao tadašnji imidž kluba, divljak sa zatvorskim stažem u životopisu.San Lorenzo

    kad malo bolje razmislim...itekako istinito.
  • db-izbjeglica
    12.8k
    Jednostavno bolje prolazimo s igračima koji dolaze s područja gdje ime Dinamo ipak znači nešto. No naravno da to ne znači da se trebamo ograničavati. Svaki je igrač za sebe i nema smisla generalizirati.xavier

    da budem iskren, mene totalno intrigira ideja da imamo đir po kojem će većina biti sačinjena od hrvata te nadopunjavanje sa par kvalitetnih i karakternih bošnjaka, slovenaca, makedonaca, albanaca, crnogoraca...zašto ne i srbinom poput komnena. zapravo, to je praktički ono što sad i imamo...sezonu smo završili sa 3 stranca u momčadi.

    jednostavno, biti najbolje što klupski nogomet može pružiti u ovom dijelu svijeta.
    normalno da to ne znači kako treba propustiti igrača poput olma...
  • Armagedon13
    958
    Po SN ulazne transfere treba očekivati početkom Srpnja.Ne znam tko sve radi sa Šimićem,ali posla ima.
    Rekonstrukcija škole,25 igrača sa posudbi od kojih 15 dobija raskid,traži pojačanja,prodaja ...
  • Droljo
    5k
    Pa valjda imaju, kao bjelica recimo, dva tri igrača koje želiš i možeš odmah dovesti. Nisu jučer ušli u klub. U nogometu su dugo. Sad imaju vremena napraviti čistku.
  • Ludovic IX
    5.4k
    nama su u zadnjih 30-tak godina najbolja pojačanja bila ili naši igrači koji nisu uspjeli vani pa su ozivljavali karijeru u HNL-u (Vida, Balaban, Vukojević, žuti pokošen ozljedama , pa i šutalo b.i sl..), najajči mladi igrači ih HNLa (Mandzo, Rog, Pokrivač, Majer, Broz, Ivanusec, jakić itd) ili karakterni stranci ali za male pare (Soudani, KTC, Cufre...)..

    želim reći da mi nemaju smisla ove rečenice od nekih etabliranijih forumaša o tome da nama ne trebaju stojković, kačavenda, valjda frigan i takvi već prava pojačanaj izvana.

    Gdje igraju ta prava pojačanja??? u ligama petice? mi možemo gledat jedino prema francuskoj i možda njemačkoj od liga petice di možemo nešto ukrast ali to isto izu klubova od 10tog na niže. a ja recimo tvrdim da kaća i stojković za 6 mjeseci uz bolje suigrače budu bolji od bilo kojeg igrača iz francuske lige klubova ispod 10og mjesta?

    spominu se skandinavci, austrijanci? jel su oni pojačanja iznad ranga najboljih mladih HNL-a.

    naravno da ne treba odustat od tražena igrača izvan HNL-a ali nije KTC kad je došao bio toliko poznat da bi znali da je on pojačanje. Takve kao KTC, odmah prihvačam. ali nisam ziher da bi neki Despotov bio bolji od kaće ili stojkovića. meni je onaj moubandje najbolji pokazatelj da igranje i to solidno igranje u ligama peteice ne znači ništa kad dođeš u dinamo. dinamo je svojim radom u zadnjih 5 godina došao do te razine da igrač iz sredine francuske lige je samo prinova u dinamu, ne pojačanje.

    nama teško da iti jedan igrač koj dođe ako se ne zove modrić ili messi, možda unaprijediti igru do početka grupne faze. nadam se da se varam i da ćemo ubost novog petka koji je doslovno u prvim dodirima s loptom već pokazao da če biti pojačanje ili oršu.

    ako će stvarno doći 5-8 novih igrača, nadam se da će njih najviše tri upast u prvi sastav a da će ostalih 5 bit top potencijali koji će do početnog sastava doći time što će ispuniti potencijal.
  • Olmic
    2.7k
    Nazalost pocetak srpnja je vec kasno. Nama trebaju igraci 19.6 da odmah startaju s pripremama
  • Armagedon13
    958
    Ako se misli potpisivati Frigana,Kačavendu onda to napraviti prije EP
  • xavier
    11.1k
    Nazalost pocetak srpnja je vec kasno. Nama trebaju igraci 19.6 da odmah startaju s pripremamaOlmic

    Problem je u tome što ni klubovima od kojih kupujemo ni igračima koje kupujemo mi nismo jedina opcija, a većina klubova nije previše aktivna po tom pitanju sredinom Lipnja.

    Sad se stavi u poziciju kluba koji prodaje odnosno igrača koji se prodaje. Sve bi dogovorio s Dinamom u prvoj polovici Lipnja ili bi ipak malo pričekao da vidiš što drugi klubovi nude? Mislim da je odgovor jasan.

    Sad ćeš reći da nas igrači koji tako razmišljaju ni ne trebaju zanimati, ali koliko je realno igrača koje zanima isključivo Dinamo i pritom igraju u klubovima koji će reći "ok, nek onda Dinamo ponudi koliko misli da treba i ajmo završiti transfer"? Jako, jako malo...
  • Olmic
    2.7k
    transferi su trebali bit u zavrsnim fazama
  • xavier
    11.1k
    transferi su trebali bit u zavrsnim fazamaOlmic

    Dobro, jesi ti pročitao što sam napisao?

    Znači da bi odradio transfer, trebaju se usuglasiti sve 3 strane. Klub koji prodaje, klub koji kupuje i igrač.

    Zašto mi svoje izlazne transfere ne riješimo 15.6.? Zato što većina klubova nije još u završnoj fazi kupovanja igrača i naravno da nećemo prodati prvom koji nešto ponudi nego ćemo čekati ostale klubove. No za to vrijeme klubovi od kojih mi kupujemo nemaju pravo na to nego bi trebali igrače prodati nama prije nego Europa uopće ozbiljno krene s prijelaznim rokom? Logično.
  • Jaro
    5.6k
    nekima je manager pomutio osjecaj za stvarnost:

    1. izbor na trzistu ima Real + Barcelona
    2. Man City, PSG, Chelsea
    3. MUTD, Liverpool, Bayern
    4. ostatak premier league
    5. ostatak Njemacke, Serie A i La Lige
    6. Francuska
    7. Nizozemska, Portugal
    8. Belgija
    9. svi ostali
    10. oni koji uzimaju besplatne ostatke
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.