• The Undertaker
    4k
    Za ove mlađe...
    "U drugoj polovici osamdesetih, točnije u sezoni 1988/89. pažnju na sebe privukao je golobradi mladić u dresu Junaka, Josip Gašpar. Dinamo je bio najbrži i 16-godišnji mladić iz Potravlja obukao je plavi dres.

    U momčadi Dinama se odlično snašao, što se ne može reći za snalaženje po Zagrebu. Prvih mjeseci, ako je vjerovati pričama, iako je živio u blizini stadiona, nije mogao pronaći stadion pa su ga suigrači vozili na trening i utakmice.

    Bio je standardni član U-21 reprezentacije Hrvatske u kojoj su mu društvo pravili između ostalih Ivica Mornar i Boris Pavić. Činilo se tada da ovaj defenzivni veznjak može birati ligu u kojoj će nastaviti karijeru. Ostao je u Dinamu do 1998. godine, tri godine proveo je u Osijeku, a karijeru je završio u Marsoniji 2002. godine sa samo 29 godina.

    Odigrao je preko 200 utakmica za Dinamo, a jednom prigodom iz vremena Croatije nakon treninga Ćiro je rekao igračima: "Sutra svi dođite obrijani i počešljani, slikamo se za klupski kalendar. Jozo, ti ne moraš doći."

    Ipak, kad se njegovo ime ukuca u tražilice iskaču samo članci kako je ukradenom karticom kupio 36 boca jagermeistera.

    - Neki ljudi bili su mi dužni, pa su mi dali karticu da provučem. Ne bih to učinio da sam znao da je kartica ukradena. Nisam kriv, ništa nisam ukrao!, branio se Gašpar i zaista bi bilo šteta da se ovakav igrač pamti samo po toj nezgodi jer igre iz Junaka, Dinama i Osijeka guraju ga u red velikih nogometaša. Uz 1 nastup za Vatrene, osvojio je 4 prvenstva i 4 kupa. "
  • xavier
    11.1k
    Ja ću staviti Beseka.Mali dioničar

    Prvo sam mislio da si napisao "Bebeka" :sweat:
  • xavier
    11.1k


    Ali ipak najjača priča za Jozu...kaže Ćiro njemu "Jozo, sad si se oženio, sredio život, možeš se potpuno predati nogometu", a Jozo će na to "A ne predajem se ja samo tako" :rofl:
  • NORTE
    9.1k
    iako je živio u blizini stadiona, nije mogao pronaći stadion pa su ga suigrači vozili na trening i utakmice.


    iz vremena Croatije nakon treninga Ćiro je rekao igračima: "Sutra svi dođite obrijani i počešljani, slikamo se za klupski kalendar. Jozo, ti ne moraš doći."
    The Undertaker
    :rofl:
  • Nolifer
    6.6k
    samo bih promjenio boje grba, a ostalo kao da smo Hrvatski CIty :razz:
  • Nolifer
    6.6k
    Jel Vam stiže roba sa webshopa? Ne stignem otić u fan shop i odlučio kupit ovaj novi treći dres, to je u subotu bilo i još mi ne stiže i danas tek dobio obavijest da mi dolazi idući utorak...
  • db-izbjeglica
    12.7k
    Ma doći će ti sutradan odmah, ako si iz zagreba.
    Dres je inače top, jedini fuš je PSK reklama koju nisu nalijepili kao 3 slova i loptu, već je to sve jedna naljepnica na svijetloplavoj podlozi :down:
  • Mali dioničar
    14k
    Dres je inače top, jedini fuš je PSK reklama koju nisu nalijepili kao 3 slova i loptu, već je to sve jedna naljepnica na svijetloplavoj podlozidb-izbjeglica

    Dres se može kupiti uredno bez reklame.
  • db-izbjeglica
    12.7k
    Ma, da, nisam znao! :brow:

    Možda jednostavno hoću dres kakav se nosi na utakmicama?
  • Mali dioničar
    14k
    jedini fuš je PSK reklamadb-izbjeglica

    Možda jednostavno hoću dres kakav se nosi na utakmicama?db-izbjeglica

    Onda te sigurno ne smeta fuš. Ako ne smeta Ademiju, Oršiću i ostalima, zakaj bi tebi smetao?
  • Mali Zeus
    9.4k
    Baš sam razgovarao s @xavier - om, ovo je prvi put u dugo, dugo vremena da si razmišljam kupiti dres. I ako kupim definitivno bez sponzora jer onda izgleda kao majica za po svudgje, a ne dres. :grin:
  • Nolifer
    6.6k
    Dobio obavijest da je danas na dostavi! Da iz Zagreba sam. Ali nisam imao vremena otići do fan shopa i ovo mi je bila opcija i uzeo sam bez PSK reklame

    Dok ovo pišem; dres je tu... Još je bolji uživo :love:
  • db-izbjeglica
    12.7k
    Onda te sigurno ne smeta fuš. Ako ne smeta Ademiju, Oršiću i ostalima, zakaj bi tebi smetao?Mali dioničar

    Netko se ustao na krivu nogu
  • Cosey
    434
    Jel se zna kad dolazi drugi retro dres? Baš me zanima kakav će biti.
  • Eduardo
    17.4k
    Neki twitteraš se igra :meh:

bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.