• The Undertaker
    4.5k
    Pa Orašar je dječja božićna bajka, originalno Njemačka. A jaslice imaš kod katedrale i većine crkvi. Djed Mraz i kićenje bora nisu originalno kršćanski običaji pa ih nećemo valjda ukinuti. Kud baš po Orašaru od sve ove komercijalizacije Božića, poklona, petardi, vatrometa i sl.
  • Mali Zeus
    10.5k
    Bio u gradu za vikend, puno puno skromnije, al baš kao da je druga krajnost u odnosu na što je bilo. Prije je bilo i previše sadržaja i prenakićeno iskreno, al ovo je sad dosta slabo, na samo negdje 3 mjesta se može nešto pojesi i popiti, Zrinjevac samo ukrašen, Fuliranje festival pozera, tamo nismo ni išli Gornji grad šuma borova, na Strossu nešto malo zapadno od Lotršćaka. Bor na Markovom trgu lijepo ukrašen, ali kak je trg ograđen nemaš niš od tog, a Trg kao i prije dosta skromno sve skupa, od bora pa nadalje.
  • Fanboy
    2.4k
    Meni je bit Božića kao vjerniku i katoliku rođenje Isusa Krista, obitelj i zajedništvo u te dane...Međutim, ako se već ide u neko kičenje, komercijalni štih onda je ono što se napravilo zadnjih 6 godina trebao biti neki primjer jer je Zagreb postao "brend" u neku ruku u Europi i to se trebalo nastaviti u tom smjeru.
    Već sam pisao, zarada je bila preko pola milijarde kuna u tih 40-ak dana, turisti su masovno dolazili i brojka je prešla 150 000. Mi kao zemlja nemamo zimski turizam, ovo je u jednu ruku bio pun pogodak bez obzira što ta komercijala osobno me smeta, što mi je pun kufer stvari bilo preplaćeno, no klinci su uživali, mnoge obitelji i prijatelji su zajedno dolazili i funkcioniralo je kao lijepa destinacija za posjetiti.

    Ovo su ogromni novci bačeni u vjetar, a postali smo poznata destinacija koja se sad urušila...
  • db-izbjeglica
    13.7k
    Nemojmo žugati, umjesto toga, pomolimo se svetom orašaru da njegov blagdan prođe u naboljem redu. Nije poanta svetog orašara konzumerizam i potrošačka groznica, već da tata, tata i njihovo dijete mačka budu zajedno, u radosti, okupljeni oko obiteljskog stola, da zajedno podjele seitan i rižine klice.

    Ja sam baš jučer u jednom trgovačkom lancu kupio veliki kip orašara pa ćemo napraviti procesiju kroz dvorište, poštivajući sve epidemiološke mjere, pozvat ćemo i senfa da nosi svijeću u obliku štakora, onako kako je miki milan to radio u svoje vrijeme svetkujući paganske običaje.
  • Mali Zeus
    10.5k
    svetkujući paganske običajedb-izbjeglica

    Evo vidiš ovo je jedna zanimljiva tema, ali za potpuno drugu, novu temu, a vezano baš za kršćanske svetkovine. :)
  • Mali Zeus
    10.5k
    ↪Oluja Pa Orašar je dječja božićna bajka, originalno Njemačka. A jaslice imaš kod katedrale i većine crkvi. Djed Mraz i kićenje bora nisu originalno kršćanski običaji pa ih nećemo valjda ukinuti. Kud baš po Orašaru od sve ove komercijalizacije Božića, poklona, petardi, vatrometa i sl.The Undertaker

    Potpis.
  • Nolifer
    7.1k
    Mural Praljku

    “O tom muralu se oglasio već HEP i Grad Zagreb će sukladno propisima djelovati po Zakonu. Već sam rekao da su greškom uklonjeni murali za žrtve Vukovara, međutim, nije greškom bio uklonjen mural Praljku. Djelovat ćemo po Zakonu. Za murale su potrebne dozvole, a vlasnik trafostanice je HEP”, rekao je Tomašević.

    https://www.dnevno.hr/vijesti/video-mogli-bi-ponovno-prekreciti-praljka-tomasevic-otkriva-njegov-mural-nije-uklonjen-greskom-1877058/

    Jao jao, opet je lubeničarima trn u oku... Gade mi se
  • puxigadjurdja
    1.5k
    3vmgdm50veovil58.jpg
    Sretan Vam Božić
  • CISCO
    161
    Oggieyevi žohari?
  • The Undertaker
    4.5k
    Izložba jednog rođenog Vinkovčana.
  • Mali Zeus
    10.5k
    Kako ovaj Meštrovićev paviljon opet ovako prljavo izgleda. Nije li nedavno obnavljan.
  • Fanboy
    2.4k
    Ovo je žalosno, kadroviraju korumpirane likove i to kao primarne, a prije su njih blatili...
    https://www.teatar.hr/245809/uskokov-optuzenik-na-celu-zagrebacke-filharmonije-mozemo/
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.