• Dino
    2.7k
    čudo koliko smo inertni za vlastite potencijalemali M

    To je definitivno slucaj u cijeloj Hrvatskoj. Cesto volim istrazivat i posjecivat starije gradevine koje imaju iza sebe neku pricu. Nasrecu, ima ih jako, jako puno, nazalost, najcesce su natrpane smecem, zasarane grafitima i obrasle u zelenilo.

    Uvjeren sam da bi puno domacih, a i stranaca voljelo posjetiti neke jako stare crkve, dvorce i spomenike koji predstavljaju razdoblje u kojima u gradeni.

    U Zagrebu i okolici ima primjera i dobro odrzavanih spomenika kao sto je Medvedgrad dok je recimo istovremeno dvorac u Brezovici prepusten vremenskim (ne)prilikama.
  • mali M
    5.2k
    ma uzrujat ću se opet, ali mislim da je to do društva u kojem živimo i koje se izgrađuje. Sasvim je normalno napraviti od crkve noćni klub, ali od ovakvog dvorca koji se raspada i propada, da se spomene slična namjena bi se ljudi zgražali i to se nebi dopustilo nikada... u čudno se društvo pretvaramo pa je lako očekivati svakave dubioze...
  • Patak
    2.9k
    Volim i ja obilaziti te stare dvorce i ruševine. Ima ih stvarno dosta u okolici Zagreba, posebno u Varaždinskoj županiji i Zagorju. Za Brezovicu šteta, posebno zbog zidnih slika koje prikazuju sedmogodišnji rat.
  • mali M
    5.2k
    ma kad danas svi gledaju u svoj đep. pogle dvorac Lovrencin u Vrbovcu. Unutra je zajednica Cenacolo i ti dečki ovisnici ga održavaju, kose, uređuju vrtove... idi ti u Brezovicu i reci da ako ti ga daju na korištenje da bi ti ga ti namjenio za neznam, beskučnike, a zauzvrat će ga oni polako obnavljati i održavati i okolicu i sam dvorac.. pa smijali bi ti se kao ludoj Marti i rekli da se ne javljaš bez ozbiljne love... takvo smo društvo...
  • Jaro
    7.5k
    https://www.jutarnji.hr/scena/domace-zvijezde/naprasno-otkazan-rasprodani-koncert-gorana-bareta-i-majki-u-ciboni-doznali-smo-zbog-cega-15378965

    Naime, dvorana u kojoj se koncert trebao održati nije prošla obavezni tehnički pregled jer teleskopske tribine ne zadovoljavaju sigurnosne uvjete.

    znaci i ova dvorana i oprema propadaju...
  • Zagreb1992
    1.7k
    Teleskopi su već godinama problem u toj dvorani ...Klima također koja se ne održava ..Ostalo je sve još u redu koliko toliko
  • mali M
    5.2k
    Stopirano još projekata u Zagrebu. Malo mi je bedasto da nam se gradonačelnik hvali da ga svi pitaju kako je uspio tako puno uštediti, a zapravo štednja je došla jer se nije ni počelo raditi 95% projekata koje je najavio. Dal netko zna išta što je započeto osim Paromlina?
  • marcio amoroso
    36.8k

    Produžetak Branimirove.
  • mali M
    5.2k
    Produžetak Branimirove nije započet u sadašnjoj vlasti..
  • marcio amoroso
    36.8k

    Radovi krenuli nedavno.
    https://images.app.goo.gl/hiWESFut2H4LhNdH6
    Ova prva faza se sada radi.
  • mali M
    5.2k
    je u pravu si, ja pamtim taj projekt još iz 2019, kad su riješili imovinsko pravna pitanja i otkup zemljišta, ali da tek sada kreće.
  • marcio amoroso
    36.8k
    Direktno utječe na moju ulicu i promet u njoj pa zato znam.
  • mali M
    5.2k
    I ja sam često na toj putanji. Iskreno, prvi dio neznam koliko će rasteretiti. ne čini mi se veliki dobitak osim za lokalce. Druga dionica bi mogla imati neki veći učinak na rasterečenje prometa jer se na skretanju za Kašinu baš rade ogromne kolone. To čak pozdravljam. Treća dionica mi je isto onak.. kad već ide nek ide do kraja pa da rasterete centar Sesveta.
  • marcio amoroso
    36.8k

    Prva realno pomaže samo Brestju i Novoselcu i rasteretiti će zagrebačku za maks 5%.
    Druga će biti top za kompletne Sesvete i pomoći će svima, a treća će kako čujem ionako potrajati pa nema smisla o njoj.
  • Papastrumf
    12.5k

    Treća dionica je zapravo najjednostavnija. Samo jedan objekt za uklanjanje na cijeloj trasi. Druga dionica je uvjerljivo najzahtjevnija.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.