• Mali Zeus
    9.6k
    Ja sam siguran da će u nekoj velikoj sobi gledati sve snimke ljudi kako hodaju po cesti. Iako kontrolu su već obavili s ubacivanjem čipova preko cjepiva.
  • Patak
    2.2k
    Privatnu imovinu nek si čuva svatko kako želi pa i kamerama. Koliko znam ne smije se privatne kamere koristiti za snimanje javnog prostora. Ovi u gradu kreću u projekt 15 minutnog grada
    https://baustela.hr/novosti/veliki-projekti-u-zagrebu-krece-se-u-realizaciju-projekta-15-minutni-grad-i-obnovu-paromlina/
    15 minutni grad je ideja koncentracijskog logora. U početku će biti dobrovoljno, onda pa zašto ideš, a na kraju zabranjeno. Nema ništa dobro u tom projektu. Kamere nisu zbog grafita ili crtkarija jer sami crtaju po podu grozno šarenilo nego zbog kontrole. U Londonu su ih već počeli uništavati sami građani, oni su ipak malo ispred nas..

    https://www.dailymail.co.uk/news/article-12534251/Furious-motorists-destroy-ULEZ-cameras-London-protest-against-Sadiq-Khan-one-man-scales-ladders-block-enforcement-van.html

    A ovaj naš basketaš ih je već htio masovno staviti zbog špijuniranja građana oko smeća samo su mu zabranili pa je pronašao novu ideju, sad oko grafita
    https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/gradonacelniku-tomislavu-tomasevicu-zabranili-da-snima-odlaganje-otpada---790308.html

    Sve te globalističke marionete imaju iste ideje, od Londona do Zagreba.
  • Neki tip
    19.2k


    Nije sve zavjera i sprdnja.

    Pitanje videonadzora javnog prostora je posve legitimno za raspravu. Vodio sam je prije 10-15 godina kada su je uvodili u centar Londona. Osobno, smatrao sam to dobrim, jer se kao smanjuje vjerujatnost kriminala, a običan čovjek koji ništa ne krije, nema se ni čega bojati ako ga se snimi u javnom prostoru. Pa ne snimaju ga u krevetu.

    Prijatelj s kojim sam o tome razgovarao bio je drugačijeg mišljenja, smatrao je da se sužava prostor privatnosti, prava na anonimnost pa i "nevidljivost" ako ti tako odgovara.

    Nije mi se baš prostor privatnosti uklapao u činjenicu da su kamere u javnom prostoru, "nek ne ide u centar ak mu ne paše", ali danas drugačije gledam na to.

    GDPR ti maltene ne dopušta da na poslu imaš excelicu s nečijim imenom, prezimenom i e-mail adresom (ne karikiram puno), ali zato je ok da te kamera prati na svakom koraku van vlastitoga stana?

    Prvo centar, pa javne zgrade bilo gdje pa privatne zgrade, ali javne ledine i dođemo do toga da je snimanje javnog prostora postalo samo ekonomsko, a ne društveno pitanje.
  • Mali Zeus
    9.6k
    Nije sve zavjera i sprdnja.Neki tip

    Slažem se, al iznad svog posta imaš post koji piše o konc logorima. Ja samo idem u krajnost jer je to na ovoj temi normalno.

    I da, problematično je jer s jedne strane kontroliraš zgradu, al time i javni prostor. I naravno da tu treba dobro razmisliti kako nešto provesti, a ne prek noći. Ionako nema šanse da budu kamere na svim zgradama, to je Korlaet izvalio kao i puno drugih stvari.
  • Mali Zeus
    9.6k
    15 minutni grad je ideja koncentracijskog logora. U početku će biti dobrovoljno, onda pa zašto ideš, a na kraju zabranjeno. Nema ništa dobro u tom projektuPatak

    Jesi ti pročitao uopće kaj piše u linku?
  • The Undertaker
    4k
    Nije, ali je Mišića i njegove teorije zavjere sigurno pogledao.
    Ja živim u Novom Zagrebu u 15-min. gradu i kažem da je koncept top pogodak.
  • Patak
    2.2k
    Pročitao sam što je Neki tip izdvojio. Vidi, je li teorija zavjere da nećeš moći po dijete u drugu županiju bez propusnice a živimo u 21. stoljeću, a tip koji je i danas na istoj funkciji ti kaže da to nije dovoljno dobro opravdanje za propusnicu
  • Mali Zeus
    9.6k
    Pročitao sam što je Neki tip izdvojio. Vidi, je li teorija zavjere da nećeš moći po dijete u drugu županiju bez propusnice a živimo u 21. stoljeću, a tip koji je i danas na istoj funkciji ti kaže da to nije dovoljno dobro opravdanje za propusnicuPatak

    Mislim na 15 minutni grad.

    Mora da je tebi gadno kad na svakom kutku u svakom polju života vidiš zavjeru globalističkih marioneta i svjetskih vlada.
  • Patak
    2.2k
    Jedinog Mišića kojeg znam igra u Dinamu.
  • Patak
    2.2k
    Pročitao sam dovoljno na tu temu, i sama ideja mi je odbojna.
  • Mali Zeus
    9.6k
    ↪Mali Zeus Pročitao sam dovoljno na tu temu, i sama ideja mi je odbojna.Patak

    Odbojna ti je ideja da vrtić, dom zdravlja itd. budu na 15 minuta hoda. Ajd dobro. Valjda će s vremenom staviti bodljikavu žicu između kvartova i čuvare s dugim cijevima.
  • The Undertaker
    4k
    To što ti pričaš nema nikakve veze sa stvarnim životom. S jedne strane imamo koncept EU gdje nema granica među državama a s druge strane bi netko uvodio propusnice među kvartovima. Mislim, nitko o tome i ne priča osim kojekakvih prodavača magle i teoretičara zavjere koji žive od toga.
  • The Undertaker
    4k
    Da si pročitao članak vidio bi da spominje Novi Zagreb kao primjer koji je građen sedamdesetih godina prošlog stoljeća. Kako u jednom takvom kvartu živim 25 godina, tvrdim da je koncept odličan i potpuno pogođen.
  • Mali Zeus
    9.6k
    ↪Patak Da si pročitao članak vidio bi da spominje Novi Zagreb kao primjer koji je građen 70.ih godina prošlog stoljeća. Kako u jednom takvom kvartu živim 25 godina, tvrdim da je koncept odličan i potpuno pogođen.The Undertaker

    Da predvidim odgovor: "Je al to su radili komunisti s ciljem kontrole, sve u skladu s njihovom ljevičarskom ideologijom koju sad nastavlja Tomašević."
  • Patak
    2.2k
    Pa s tim se slažem, Novi Zagreb je dobro planiran i posložen da ti je sve blizu i na dohvat ruke. Samo dok ne stave barikade i uvedu propusnice, što su već napravili iz drugog razloga prije tri godine. Ovaj puta to može biti jer ti je kartonski otisak prevelik.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.