• Infinity
    15.3k
    Europsko prvenstvo nije realno, barem ne u organizaciji s jednim partnerom.

    Za Euro UEFA trazi deset stadiona od kojih su cetiri preko 30.000 mjesta, tri preko 40.000, dva preko 50.000 i jedan preko 60.000.

    Hrvatska je mala, a Slovenija jos manja. Takva infrastruktura u Hrvatskoj i Sloveniji bi bila potrebna jedan mjesec.

    Madjarska ima stanovnika vise nego Hrvatska i Slovenija zajedno, jos nam itekako mogu biti uzor po pitanju nogometne infrastrukture, a imaju svega dva stadiona s kapacitetom preko 30.000 mjesta. Imaju novi atletski s 35.000 i Puskas arenu sa 67.000.

    Sljedeci stadion po kapacitetu im je Groupama arena s 23.700 mjesta.

    Hrvatska je imala priliku kad se Euro igrao po cijeloj Europi, a narednu moze imati eventualno s 4-5 partnera. Mislim da je maksimum svih maksimuma da Hrvatska zadovolji uslov jednog stadiona od 30.000 i jednog od 40.000. Madjari ti mogu pokriti najveci i jos jedan od 30.000, mada je smijesno da budu dva stadiona iz istog grada. Opet ti fali jedan s 30.000, dva od 40.000 i dva od 50.000. Dodas li Austriju rijesit ces ovaj od 30.000 i jedan od 50.000, pa ti fale dva od 40.000 i jedan od 50.000. Tko ce to? Mozda Bavarska?


    I sve da se to i realizira, na kraju bi ostala dva top stadiona. Korak je naprijed, ali si rijesio svega ta dva stadiona. Vecinom bi bili prazni, a po Sibeniku, Gorici, Vinkovcima, Koprivnici bi se i dalje igralo po livadama. Naravno da mi je bitno da Dinamo dobije stadion, ali ako drzava ide u tako velikom ulaganje kao sto je EP onda se treba gledati sira korist. Poljaci su u tom nekom razdoblju prije i poslije Eura napravili jos 6-7 manjih stadiona, a Poljska je imala 50% kandidature, Hrvatska bi imala 20%.

    Jednostavno mi je sve to nerealno. Sta je realno? Realno je da netko moze napraviti stadion poput onog u Dugopolju. Realno mi je da netko moze napraviti stadion poput onoga u Puli. Realno mi je da netko udje u nesto sporiji, ali ipak projekt koji napreduje poput onoga u Brodu.

    Isto tako je realno da klub poput Dinama nadje rjesenje za stadion nakon sto bi papiri bili rijeseni. Nek se gradi deset godina, nek se gradi na kredit, al izgradit se moze i mora.

    Isto tako je u interesu Dinama da sutra ne mora istrcati na onakav Subicevac ili na ono cudo u Gorici. Igraci se puno ugodnije osjecaju na stadionima poput onoga u Puli i Dinamo ce lakse dovesti igrace ako znaju da ce igrati na stadionu, a ne na ruini.

    Mislim da para ima, ali nema volje i nema vizije. Stadioni u Koprivnici i Varazdinu imaju sjajan potencijal i sutra se mogu dograditi i urediti. Subicevac nema, a nikome nije palo napamet da se napravi barem novi zapad, pa da se sutra nesto dalje radi. Vinkovci ruina, Gorica uzas, ne daj Boze da Dragovoljcu netko opet dozvoli da igra u Sigetu.

    I opet se spominju neke dogradnje, poput one u Koprivnici. Velim, stadion ima potencijal, ali je za pocetak mozda bolje uloziti tamo gdje treba rusiti neko smece, pa graditi. Zasto ne uloziti u Vukovar? Zasto ne uloziti u Rudes? Evo taj Sibenik ima uslove, ali je stadion katastrofa, pa napravi njima novi zapad, jer im treba. Koprivnica ne treba veci stadion, ali npr. Gorica, Sibenik ili Vukovar trebaju bolji. Veci treba Rudes. Zasto ne uraditi tribinu Rudesu? Potrebnije im je nego Koprivnici, a i ta Koprivnica sama da krene u projekt prosirenja stdiona bi sigurno mogla to izgurati. U tom slucaju bi to i pozdravio.

    I opet da se ponovim. Mislim da najvise fali volje i vizije, a jako cesto se ima samo jedno i onda je to pogubno. Volju su npr. imali u Gorici, pa su napravili onaj istok i stadion ne lici na stadion.
  • NORTE
    9.3k
    Jednistavno - zemljiste je "ocisceno" i grad se upisuje 1/1. Gradnja je u odnosu na maksimir gotivi dzaba i grad si to moze bez beda priustiti.
    A budimo realni, ako zavrsi kak je najavio - taman da mu ne treba predizbirna kampanja...
    TT i ekipa vode grad a ne dinamo - to kaj ce TT motda napraviti Kranjcu nemre nikako biti minus jer eto 30 godina nitko nije naoravio max. Ulupali su lovu za 3 stadiina i bandic i prethodnici, iz dinama su izvucena 2 stadiona.
    A ma sto mi mislili o time smo ipak manjina te bi gradska vlast koja bi financirala Maksimir izvela politicko samoubojstvo realno. Zbog svega potrosenog/ukradenog i dinamo i potencijalni stadion su jako nisko (za dosta njih i potpuno nepozeljni) na listi prioriteta gradjana ovog grada...
    Jaro
    Sad sam provjerio - također je i čitavi kompleks Svetice-Maksimir upisan 1/1 kao vlasništvo Grada Zagreba.

    Vrsta uporabe
    ZGRADA,TRIBINE
    ZEMLJIŠTE ZA SPORT I REKREACIJU
    PARKIRALIŠTE

    Koji kurac se čeka s Maksimirom ja stvarno ne znam.
    Pravno sve je čisto, zašto se u to petlja Kaptol koji je zemljište odavno darovao Gradu za sportsku namjenu, i zašto sve to skupa toliko traje to ostaje nejasno.

    Teoretski, Grad sutra može srušiti ruglo i graditi novi sportski objekt.
  • xavier
    11.1k
    Ja sam ne znam koliko puta napisao me zanima stadion Dinama, a ne gradski stadion i drugi zagrebački klubovi. Isto tako sam napisao da smatram kako nema potrebe za privremenim stadionom jer postoje dva modela gdje možeš graditi Maksimir bez sređivanja zamjenski stadiona prije toga.

    No jasno je da je put do novog Maksimira, bez obzira koji put se izabere, jako, jako dug, a sadašnji Maksimir već odavno ne da nije moderan stadion, jer to nije zadnjih 50 godina, nego ne zadovoljava ni temelje potrebe koje stadion treba zadovoljiti.

    Samo iz tog razloga pozdravljam ovaj projekt u Kranjčevićevoj jer je to očito jedini način da kroz dvije godine zaigramo na ne modernom i adekvatnom, ali zato barem funkcionalnijem zadnju koje će zadovoljiti temeljne potrebe.

    Da, kapacitet će biti puno manji, ali iskreno, to me uopće ne brine. Prosjek nam je i dalje debelo ispod kapaciteta nove Kranjče i oni koje Dinama zanima svaki tjedan trebali bi moći doći do godišnjih (pravo prvokupa za one koji su imali godišnje prošlih sezona je nešto što jednostavno nema alternative), a hoće li oni koji čekaju Real, Barcu i slične doći do svoje ulaznice, to iskreno nije moj problem.
  • xavier
    11.1k
    Sad sam provjerio - također je i čitavi kompleks Svetice-Maksimir upisan 1/1 kao vlasništvo Grada Zagreba.

    Vrsta uporabe
    ZGRADA,TRIBINE
    ZEMLJIŠTE ZA SPORT I REKREACIJU
    PARKIRALIŠTE

    Koji kurac se čeka s Maksimirom ja stvarno ne znam.
    Pravno sve je čisto, zašto se u to petlja Kaptol koji je zemljište odavno darovao Gradu za sportsku namjenu, i zašto sve to skupa toliko traje to ostaje nejasno.

    Teoretski, Grad sutra može srušiti ruglo i graditi novi sportski objekt.
    NORTE

    Nije ovo baš tako jednostavno i iako bi po ovom čovjek rekao da je sve u gradskim rukama, ipak se još uvijek čeka Kaptol i dogovor još nije tu.

    Druga je stvar što birokracije i kasnije sami radovi traju puno, puno duže nego kod ovog preuređenja Kranjče.

    Treće, i ne najmanju bitno, grad će financirati Kranjču, ali nema namjeru sam financirati Maksimir, a klub, iako se trudi ostaviti drugačiji dojam, ne žuri baš s idejom davanja svog novca za stadion.
  • Bruh
    901
    Stadion Zagreb mi daje neki vibe da će se dinamo tamo jako dugo zadržat
  • Nolifer
    6.7k
    Nadam se da neće bit ko propali projekt Kantrida. Tamo su obećavali brda i doline, a kad ono zadržali se baš dugo na Rujevici...
  • Nino Bule
    11.6k
    Sve je na klubu da se ne zadrzimo tamo, ne mislim uopce trositi zivce na to, ako smo nesposobni izgradit stadion onda zasluzujemo igrat na novoj kranjci
  • db-izbjeglica
    12.9k
    Sve je na klubu da se ne zadrzimo tamo, ne mislim uopce trositi zivce na to, ako smo nesposobni izgradit stadion onda zasluzujemo igrat na novoj kranjciNino Bule

    ovo je u biti vrlo točna dijagnoza...
    ja bi čak rekao da dinamo u tom slučaju zaslužuje da ga se istjera i iz kranjčevićeve.
  • BBB Sibenik
    4k
    Samo da nam se ne desi ka Rijeci sa Kantridom :confused:
  • Nino Bule
    11.6k
    Ne bi se uspoređivo s njima, od toga da su financijski miljama iza nas do toga da su vec za rujevicu i kamp digli kredit da bi napravili, mi dobivamo veslacku od grada za kamp, i zamjenski stadion od 12k kapacitet (dakle ne gubimo puno u prihodima) financiran iz gradskog proracuna, svi preduvjeti su tu da si napravimo stadion, ovo sa kantridom je jednostavno nerealno bilo
  • Crusades1986
    9.8k
    I problematika lokacije stadiona i njegove okolice je neusporediva. Tamo si ograničen i limitiran stijenama, tu imaš manevarskog prostora da sagradiš novi sadion "pored" sadašnjeg stadiona.
  • The Undertaker
    4.1k
    Problematika Kantride je ista kao i problematika Maksimira, novac. By the way, kad smo kod Maksimira, jel se uopće zna ili barem nagađa što bi se, osim stadiona, tamo gradilo i tko bi bio (osim Dinama) investitor? Što je po GUPu uopće moguće graditi?
  • Draž
    1.1k
    Sad sam provjerio - također je i čitavi kompleks Svetice-Maksimir upisan 1/1 kao vlasništvo Grada Zagreba.NORTE

    U katastru samo...
  • Infinity
    15.3k
    Ako nije problem, prestani boldati svoje postove ili dijelove istih.
  • Maksim Maksimirski
    4.5k
    Praktički u istom danu su ovi iz Domovinskog Pokreta održali skup ''Ustani i Ostani'' u Slavonskom Brodu, Puljak je najavio novi Poljud i Tomašević je najavio novi stadion u Zagrebu. Izbori za europski parlament, predsjednika države i izbori za nacionalni parlament su u sljedećoj 2024. godini.

    Ako vjerujem političarima onda ću vjerovati u to da će Slavonci ustati i ostati, da će Poljud zasjati u novom ruhu i da će Dinamo proljeće 2025. igrati na novom stadionu u Kranjčevićevoj.

    Pošto imam više od 20 godina i pošto mi ovo nisu prvi izbori u životu moje gorko životno iskustvo mi govori da će Slavonci i dalje sjedati u bus i odlaziti, da ćemo i sljedećih godina Hajduka gledati na poljudskoj dotrajaloj školjci izgrađenoj 1979. za vrijeme Tita i da ćemo svi skupa i u 2025. rezervirati godišnje ulaznice za ovaj i ovakav maksimirski sjever/zapad.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.