• 000
    941
    Bas me zanima krajnji domet u ovom trenutku. Nadam se da ce detaljno predstaviti naknadno.

    Sto je sa knjigom "Dinamovo proljece" od Milceca? Najavljivano je novo izdanje, ali nista za sada.
  • BluePhone67
    3.3k
    Potencijali Dinama javna tribina danas.. Dodjite

    Tribina će se održati u ponedjeljak, 18. ožujka u 18 sati u Novinarskom domu u Zagrebu.
  • BluePhone67
    3.3k
    Najveće face na tribini o potencijalima Dinama

    Danas u 18 sati u Novinarskom domu u Zagrebu (Perkovčeva 2) održat će se javna tribina "Potencijali Dinama" u organizaciji udruge Dinamo to smo mi, a pod pokroviteljstvom Sofa Scorea.

    Na tribini će sudjelovati istinske domaće i inozemne face koje su, između ostalog, svoju karijeru izgradile radom povezanim s nogometnom industrijom.

    Najzvučnije ime među predavačima svakako je Irac Mike Farnan, bivši direktor Manchester Uniteda iz ere Sir Alexa Fergusona koji je učetverostručio vrijednost brenda Crvenih Vragova proširivši ga na azijsko tržište. Farnan je kasnije radio u Parmi, Atletico Madridu, Sunderlandu, Formuli 1 i drugim svjetskim sportskim megabrendovima, a danas s članovima legendarne Unitedove "Generacije 92", poput Paula Scholesa i Ryana Giggsa, drži nogometne akademije diljem svijeta.

    Još jedan "gost" je Fredrik Ekstrom, član prvaka Švedske AIK-a iz Stockholma, kluba koji funkcionira prema članskom modelu. Ekstrom je bio predsjednik jednog od udruženja navijača i član uprave hokejaškog kluba AIK, a danas je član uprave Udruženja švedskih navijača.

    Od domaćih panelista na tribini će sudjelovati Tomislav Globan, stručnjak za makroekonomiju i ekonomiju sporta s Ekonomskog fakulteta u Zagrebu, pokretač istraživačkog centra MacroHub i dobitnik Državne nagrade za znanost te nagrade Austrijske središnje banke za svoj znanstveni rad. Proveo je više istraživanja iz područja ekonomike sporta, a na temu hrvatskog nogometa održao je pozvano predavanje na američkom sveučilištu UNC Charlotte.

    Za kraj, predstavljamo i Gorana Pavela Šanteka, redovitog profesora na Filozofskom fakultetu u Zagrebu, Odsjek za etnologiju i kulturnu antropologiju, između ostalih predaje i na kolegiju Antropologija sporta te je napisao znanstvenu knjigu 'Dinamo, to smo mi'.

    Ulaz je besplatan i bila bi prava šteta kada biste propustili raspravu četiri ovako eminentna stručnjaka koji bi svojim znanjem i savjetima mogli pomoći našem Dinamu da ostvari svoj puni potencijal.

    Dinamo - to smo mi
  • Građanski1911
    327
    Bivši direktor Manchester Uniteda: Okupite profesionalni tim i ja ću pomoći Dinamu
    „POTENCIJALI DINAMA“ – STRUČNJACI SLOŽNI OKO IZGRADNJE STADIONA I PROMJENE UPRAVLJANJA

    Klub nema stadion i popratne sadržaje koja bi privukla gledatelje, ljudi koji njime upravljaju nisu uložili ni lipe, pa tako i vladaju tako da svaka zarada brzo nestane, a klub se nakon uspješne prodaje i prihoda od UEFA-e vrlo brzo nađe u dugovima i crnoj kronici, zaključak je tribine održane u utorak navečer u Novinarskom domu. Tribina “Potencijali Dinama” koju je organizirala udruga članova Dinama “Dinamo to smo mi” okupila je eminentne domaće i svjetske stručnjake, Mike Farnan bivši direktor Manchester Uniteda iz ere Alexa Fergusona i Frederik Ekström iz AIK Stockholma pričali su o svojim iskustvima u usporedbi s Dinamom. Doc. dr. sc. Tomislav Globan s Ekonomskog fakulteta osvrnuo se na profitabilnost nogometa i stručnost vođenja kluba, a prof. dr. sc. Goran Pavel Šantek je apostrofirao problem izgubljenog identiteta kluba s kojim se navijači više ne poistovjećuju.

    Glavna zvijezda rasprave svakako je bio Irac Mike Farnan, direktor marketinga Manchester Uniteda iz zlatne ere Alexa Fergusona s kraja 90-tih i početka 2000-ih koji je uz to radio za Atletico Madrid, Parmu, Sunderland, Formulu 1, a danas s Rayanom Giggsom, Paulom Scholesom i suradnicima vodi nogometne akademije diljem svijeta te ima svoju konzultantsku agenciju.

    “Ono što vidim u Dinamu i hrvatskom nogometu jest neizmjeran potencijal. Imate reprezentaciju koja je druga na svijetu, klub iz prekrasnog glavnog grada koji je ove sezone ostvario značajan rezultat u Europi. Ovdje sam upoznao mlade, pametne i prije svega strastvene navijače Dinama i jednostavno mi je neshvatljivo da se klubom upravlja na trenutni način. Klub nema nikakvih prihoda od marketinga i od prodaje svojega brenda, jako se slabo povezuje s lokalnom zajednicom, ne mari za stav svojih navijača i na takav način nikada neće ostvariti svoj puni potencijal”, rekao je Farnan i zaključio:
    “Morate naći balans između kontrole kluba od strane članova i profesionalnih investitora. Svjedok sam loših iskustava kada previše ljudi donosi odluke, ali i stranih investitora koji su upropastili klubove u Engleskoj jer se nisu povezali sa zajednicom i navijačima. Dinamo ovo ne zaslužuje, vaša tradicija i talenti govore da imate potencijal Manchester Uniteda. Okupite profesionalce, gospodarstvenike i lokalnu zajednicu, a ja vam stojim na raspolaganju“

    Fredrik Ekstrom, član i predstavnik udruge navijača prvaka Švedske AIK-a iz Stockholma koji funkcionira prema članskom modelu.

    “AIK, kao i svi švedski klubovi, po zakonu funkcioniraju prema 50+1 modelu, odnosno 50 posto plus jedna dionica kluba moraju ostati u vlasništvu članova koji biraju predsjednika koji ima potpunu autonomiju. Takav model ne bih mijenjao niti za što, jer on omogućuje članovima da se njihov glas čuje i da se bolje povežu sa svojim klubom. Također, u našem klubu ne može se dogoditi da jedna osoba uđe u njega i postavi svoje ljude bez odobrenja svojih članova”, rekao je Ekstrom te je naglasio kako AIK, kao i Dinamo, najveći dio budžeta ostvaruje prodajom igrača i od nagrada europskih natjecanja.

    Tomislav Globan, nagrađivani znanstvenik na području ekonomije te stručnjak za makroekonomiju i ekonomiju sporta govorio je o problemu kojeg nosi trenutna situacija u Dinamu.

    “Dinamom trenutno upravljaju ljudi koji su ušli u klub bez da su uložili svoj novac u njega, a ponašaju se kao da je on njihovo privatno vlasništvo. Članovi s druge strane nemaju nikakva prava. Potencijal Dinama je u velikoj bazi navijača i približavanja zajednici. Potrebno je uspostaviti nekakav hibridni model. Omogućiti članovima da se njihov glas čuje, da izaberu predsjednika, ali pustiti izabrane stručnjake da rade svoj posao bez njihovog petljanja u upravljačke strukture kluba”, rekao je Globan i nastavio: “Dinamo nema nikakvih prihoda od prodaje svojega brenda i svog proizvoda što su najprije utakmice. Klub se mora približiti zajednici, kako ultrasima, tako i onim navijačima koji će doći na utakmicu s obitelji, popiti pivu, pojesti kobasicu i kasnije u fan shopu kupiti dres kluba i ostale suvenire. Za to sada nema uvjeta”.

    Prof. dr. sc. Goran Pavel Šantek koji na Filozofskom fakultetu između ostalih predaje i na kolegiju Antropologija sporta te je autor knjige ‘Dinamo, to smo mi’, upozorio je da buduća Uprava kluba treba paralelno izgraditi izgubljeni identitet kluba.

    „Možete napraviti najljepši stadion i ponuditi komfor i slažem se s time, ali još važnije je da se navijači mogu ponovno poistovjetiti s klubom. Moraju imati osjećaj da mu pripadaju inače će i takav biti prazan osim na velikim europskim utakmicama gdje se dolazi zbog protivnika“ zaključio je Šantek.

    U uvodu je predsjednik udruge Juraj Čošić okupljenima predstavio “case study” projekta “Dinamovo proljeće” koje je započelo Dinamovom izložbom u Galeriji Kranjčar, kulminiralo velikim petosatnim koncertom u Domu sportova, a završilo upravo jučerašnjom tribinom, gosti su mogli poslušati konstruktivnu i iznimno edukativnu raspravu eminentnih stručnjaka iz područja nogometnog biznisa o potencijalima hrvatskog prvaka.
  • Blaz
    352
    U utorak, 26. 3. u 18.30h na Filozofskom fakultetu održat će se prva javna tribina vezana uz projekt profesora Gorana Pavela Šanteka. Na tribini sudjeluje i predsjednik Udruge Dinamo - to smo mi, ali i predstavnik KND Bad Blue Boys Zagreb. Ulaz je slobodan i svi su pozvani...
  • BluePhone67
    3.3k
    Koja je tema projekta ?

    Izbori
    Privatizacija
    Marketing
    Stadion
    Navijaci
  • BluePhone67
    3.3k
    Knjiga DTSM od Santeka je izasla jos prije godinu dana, covjek bi pomislio da je novu napisao kada je sada tek krenuo u promociju. Za sve one koji ne znaju knjiga nema veze sa udrugom DTSM jer kada je knjiga izasla udruga nije niti postojala iako u samom sadrzaju ima dosta poveznica, ali otom potom.
  • xavier
    11.1k
    Moram priznati da nisam shvatio ovo. Procesi su posljedica skupljenih potpisa ili činjenice da je Bandić popis strpao u ladicu?

    Za to vrijeme kolege s juga smatraju kako su isključivo oni zaslužni za pokretanje procesa.

    No procesi su na žalost pokrenuti tek kad je politika dala zeleno svjetlo iz razloga što su se posložile neke druge stvari.
  • Hipo
    406
    Zbog spremanja potpisa u ladicu u dinamu je nastavljeno s pljačkom.
  • BluePhone67
    3.3k
    Danas javna tribina u 18:30 h ( Dvorana 1 )

    Filozofski fakultet, Ivana Lucica 3,

    Dodjite i Vi
  • BluePhone67
    3.3k
    "Dinamo to smo mi" knjiga, Goran Pavel Šantek trebalo bi otvorit na link i nadam se da sam dobar link stavio koji se smije koristit javno.. Na javnoj tribini se spominjalo da se izaslo sa besplatnom knjigom za javnost i ako sam pogrijesio i time ugrozio autorska prava molim isprike i neka stavi originalni link. Za pocetak dali Vam otvara ?

    https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://openbooks.ffzg.unizg.hr/index.php/FFpress/catalog/download/18/22/527-1%3Finline%3D1&ved=2ahUKEwj6xIu21KDhAhUE_CoKHQIKBKgQFjACegQIARAB&usg=AOvVaw3FEBEs6eS3eALw8KNk5KhZ&cshid=1553632803377
  • 000
    941
    Da, dobar je link.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.