• reziser
    6.2k
    Nije bitna kamera.Ludovic IX

    čemu onda VAR...!?
  • xavier
    11.1k


    Protiv VAR-a si pa izvrćeš teze. Kamera je, kao i uvijek, pokazala točno što se dogodilo i ne mogu shvatiti što je ovdje po tebi točno greška VAR-a?
  • Dudu
    2.6k
    Kamera je kriva što su Taylor i njegovi pomoćnici debili, da nije bilo kamera mi ne bi znali da su oni debili.. jebi se kamero
  • Ludovic IX
    5.1k
    Ma želim reći da su kamere pokazale dobro i da svi oni vide da je mbappe u offsideu ali da se offside poništava garciinim diranjem lopte.

    Kakvo je to glupo pravilo. Pa nije gsrcia kontrolirao loptu i onda krivo odigrao
  • reziser
    6.2k
    Protiv VAR-a si pa izvrćeš tezexavier

    izvrćem teze...hmmmm, zaleđe koji su svi vidjeli.... kamera služu čemu, čemu služi var ako ne ispravi ove očigledne greške....
    greška je sudaca iza VARA, ljudska greška o čem govorim
  • The Undertaker
    3.9k
    Položaj igrača u trenutku dodavanja nije jedino što odlučuje da li je zaleđe ili ne. Pravilo zaleđa je kompleksnije od same pozicije igrača (utjecaj na igru, druga akcija, ometanje vratara itd...). Konkretno, kod drugog gola Francuza suci su procijenili da je igrač Španjolske imao loptu pod kontrolom (to je bitno a ne da li je loptu dodirnuo ili ne). To je onda automatski druga akcija i onda Mbape nije u zaleđu.
  • reziser
    6.2k
    govorim da je var tu...ali i dalje odlučuje čovjek, sudac....o tom trubim....
    ljudski faktor i dalje... jbg
  • Ludovic IX
    5.1k
    @the undertaker

    Gdje je tu kontrola? Kak oni definiraju kontrolu?
  • reziser
    6.2k
    ja ti velim da ja ova pravila zaleđa ne kuzim i da je sklono manipulacijama....
  • reziser
    6.2k
    suci su procijeniliThe Undertaker

    o tom pričam, uz sve kamere....crte...svodi se na to
    sudačku PROCJENU
  • The Undertaker
    3.9k
    Ja isto mislim da nema kontrolu (posjed). Suci su očito protumačili da je igrač Španjolske imao kontrolu, probao vratiti loptu vrataru i pogrešno dodao. Meni isto bezveze ali je takva procjena. Po meni greška ali nije sad to neka kardinalna greška već loša procjena suca.
  • The Undertaker
    3.9k
    Pa uvijek je sudačka odluka (procjena). Samo sa kamerama sudac ima priliku bolje pogledati pa odlučiti.
  • xavier
    11.1k
    ja ti velim da ja ova pravila zaleđa ne kuzim i da je sklono manipulacijamareziser

    Ali to nema ama baš nikakve veze s VAR-om koji ti samo pokaže točno što se dogodilo...a ti na VAR svaljuješ svoju ljutnju zbog neslaganja s pravilom oko zaleđa.
  • The Undertaker
    3.9k
    Da, ljudi zaboravljaju da VAR nije umjetna inteligencija pa da ispravlja sudačke pogreške ili presuđuje događaje. Obični video sa par dodatnih alata koji pomažu sucima u donošenju odluke.
  • xavier
    11.1k


    Pa upravo to. Stalno naslovi u stilu "VAR donio krivu odluku". VAR ne donosi nikakve odluke nego samo detaljno i precizno pokazuje što se dogodilo, a sudac pomoću toga ima sve potrebne elemente za donijeti ispravnu odluku.

    To što su brojna pravila pomalo zbunjujuća i što valjda 90% gledatelja ni ne zna što točno kažu aktualna pravila za zaleđe i kazneni udarac, to je sasvim drugi par rukava.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.