• Old school
    40

    Pa bitno je utoliko sto je to zasigurno nerealan broj. Bez OIB-a i gdje je dovoljno upisati ime i prezime i uplatiti clanarinu to samo znaci da je negdje nekome uplaceno 100k+ clanarina. Tako i razne udruge navijaca dinama i BBB po raznim gradovima i mjestima uclanjuju ljude ali nikome ne pada na pamet tu ekipu pribrojavati clanovima dinama o kojih je preko 42000.
    Mislim da je zato potrebno stalno pojasnjavati razliku izmedu dinamovih clanova i ljudi koji su spremni platiti da se nazivaju clanovima hajduka. Iako to nisu :)
  • jakov1
    83
    Napisao si da juznjacka zadruga daje baby pakete ako se uclanis.Old school

    Ne, nisam nigdje spomenuo uclanjivanje u Hajduk, samo sam poslao link na kojem se vidi koje oni pizdarije imaju za djecu.

    Imas pravo birati i biti biran.Old school

    Ok, ali sto to tocno znaci za malo dijete ili njegove roditelje, kao i ostale pogodnosti? Zato sam napisao da ti je komentar nepovezan, uopce nisi shvatio o cemu se radi. Uletio si kao da se ja zalim za svoje pogodnosti, a ne za djecu.
  • Somport
    570
    malo dijete ili njegove roditelje, kao i ostale pogodnostijakov1

    Bio je baby paket donedavno, neka me netko nadopuni ako još postoji.

    Trenutno imaš igračke, lopte i dječju odjeću uz ostalo, što se može nabaviti u fan shopovima. Ako si član, dobivaš popust kad kupuješ to.

    Ubuduće, ako slijedimo nekakav normalan tijek, biti će više stvari na ponudi za djecu, no kao što su ti prije kolege spomenule, drugačije su postavljeni članski uvjeti u usporedbi s ostalim klubovima.

    Što se tiče sadržaja za klince, klub često zna postaviti programe za klince, bilo to farbanje lica, igranje u nekakvom malom terenu, itd. Siguran sam da ako potražiš po društvenim mrežama, vidjet ćeš da nije rijetko vidjeti klince sa loptom ili igračkom u ruci noseći dres koji su im roditelji kupili.

    Ukratko, razlika je ta da ne forsiramo ljudima i njihovom naraštaju članske niz grlo ali i to da imamo drugačiju vrstu ponude za sve članove, odrasle i malene. Klub se treba svakako potruditi da to raste, ali za to treba vremena. Tek smo promijenili upravu, ne može čovjek očekivati s neba da padnu rješenja.
  • recikaj86
    352
    5.9. završavamo sa brojkom od 42921.

    486 novih danas.
  • Liks90
    1.9k
    6.9. 2024. 9.20

    42 935
  • kajjaznam
    44

    Komunikacija na razini osnovne škole. Čovjek je stavio vezano za proizvode koje daju novorođenčadi, a ti odgovaraš ko balavac iz 6.c
  • Ludovic IX
    7.2k
    covjek je stavio link to tovariju. To ovdje nije poželjno. I što se mi imamo uspoređivati sa njima. Za njih smo u svemu elita
  • Big Daddy
    1.1k
    Evo vam napisana razlika između biti član kluba Dinamo I tuge sa juga.

    Ajmo jednom za svagda naučiti temeljnu razliku između nas i njih, razliku zbog koje se između ostaloga njima toleriraju stvari o kojima mi ne smijemo ni razmišljati. Ovo je važno i da biste znali objasniti drugima kad vas pitaju.

    Za razliku od Hajduka koji je dioničko društvo, Dinamo je članski klub, odnosno udruga građana
    Temeljna jedinica našeg kluba je član, a temeljna jedinica njihovog kluba je dionica - udruga ne može postojati bez svojih članova, a dioničko društvo bez dionica/dioničara
    Članovi Dinama su vlasnici Dinama, ali članovi Hajduka nisu vlasnici Hajduka - dioničari su vlasnici Hajduka

    Iz te temeljne razlike proizlazi druga vrlo bitna realnost: na Hajduk se primijenjuje Zakon o trgovačkim društvima, na Dinamo se primijenjuje Zakon o udrugama. Taj Zakon o udrugama u članku 12. obvezuje udruge da moraju voditi evidenciju svojih članova i propisuje da se u toj evidenciji mora nalaziti OIB. Zakon o trgovačkim društvima ne poznaje pravni institut člana koji bi se razlikovao od dioničara.

    Zašto je to bitno? Zato što je član Dinama zakonska kategorija: Zakon o udrugama propisuje neka zakonska prava koja mi kao članovi imamo, a propisuje i obveze. Član Hajduka je fiktivna, marketinška kategorija koja je sličnija Lidl Plus kartici ili McDonalds loyaltyju jer nije definirana zakonom nego internim pravnim aktom i nitko od članova Hajduka nema neka zakonska prava i obveze jer naprosto nije član u onom smislu u kojem smo mi članovi.

    To je pomalo pitanje pravne teorije, ali je važno za razumjeti razliku jer kada se netko online učlani u Dinamo, on postaje članom Dinama. 11 nula i eto ga - za to klub može biti kažnjen. Kada se netko online učlani u Hajduk, on je simbolično član Hajduka, ali oni ga lagano formalo učlane u neki od DPH s kojima klub ima potpisan ugovor i nikada neće platiti kaznu jer taj DPH ne mora ni biti u Hrvatskoj pa se na njega niti ne primjenjuju odredbe hrvatskih zakona.

    Kako kaže ona tema, nismo isti - jer u ovom slučaju zaista nismo. Zato kod njih može doći skupina od 100 korejskih turista i učlaniti se za 10 minuta, a kod nas im nažalost moraš objasniti da je zakonska regulativa takva da prvo moraju otići na drugi kraj grada u Poreznu upravu izvaditi OIB, a tek onda se doći učlaniti. To će napraviti možda 0,1% stranih državljana.

    Dok se zakon ne promijeni, tako je.
  • kajjaznam
    44

    Koji si ti lik. Znači ja sam iskomentirao kak bi se moglo malo bolje promisliti oko poklona za maloljetne članove i od toga napad na čovjeka kaj je htio usporedit naše poklone i njihove. U nikakvoj zlonamjernosti.
    I ti sad napadaš čovjeka zbog fakin linka.
    Log off...
  • Ludovic IX
    7.2k
    ne, on je cmizdrio kako mi ne dajemo ništa za bebe/clana osim 4 ulaznice što je laž. Jer ima 20 besplatnih ulaznica ako je član mladi od 12 godina. Nije pitao jel ima što u web shopu jer da je pogledao, vidio bi da ima dosta stvari za bebe. Ali dinamo nije dobrotvorna ustanova (tj je ali za potrebite) I ne mora svakom članu poklanjati ista. Tebi na čast treba biti što si član a ne da još se žališ jer nisi dobio neznam što za 10 ili 20 eura.

    I onda uspoređuje to sa tovarlandom.
  • Vučko53
    210

    Ja bih rekao da nisi u pravu. DPH i Naš Hajduk su registrirane udruge i zato moraju poštivati zakon o udrugama.

    Ostalo je tocno, Hajduk je mogao direktno napraviti "Loyalti program" tip uclanjenja, ali zbog modela s Našim Hajdukom odlucili su se za model uclanjenja preko udruga.
  • Toni90d
    388


    DPH Stuttgart, Berlin i ostala društva, nisu u Hrvatskoj registrirana. Tako da oni mogu, one bez OIB-a tamo "učlaniti" ili navesti da su clanovi tih društava a ne NH. Otvara se sljedeće pitanje, kako su DPH-ovi registrirani, kao udruga članova (zato NH nesmije imati nijednog člana bez OIB-a, kao ni Dinamo) ili su našli neku sivu zonu pa mogu učlanjivati ljude bez OIB-a.
  • Felip
    174
    Imate Dinamo rođendan za male članove od 5-14 godina ako ne griješim i još članski popust uz to. Ne znam koliki je interes, ali to je i više nego kvalitetan poklon za dijete.
    Jedino za bebe i manju djecu se slažem da bi se mogli uvesti prigodniji pokloni.
  • Vučko53
    210
    Napravio sam pretragu u registru udruga na skraćeni naziv DPH - izbacuje 53 rezultata.


    Za ove u inozemstvu je zanimljiva situacija. Bas cu pogledati koliko racunaju da imaju clanova po tim DPH vani.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.