• ZgDLions
    53
    Čak mi je članska malo prejeftina, da je koji euro skuplja ne bi se žalio, ono da se više pomogne klubu.
    Sad kad je the man u svetištu samo je nebo granica za razvoj kluba.
  • dd29
    320
    Ja sam se tek ove godine učlanio, jednostavno nisam ni razmišljao o tome, nije bila tema u okruženju, nisam ni znao da se to tako jednostavno (i jeftino) odradi. Ne živim u zagrebu, rijetko se ide na utakmice zbog drugih obaveza, ali se praktički svaka utakmica u zadnjih 20 godina valjda pogledala na tv-u. Svakako mislim da privilegije trebaju imati oni kojima je tribina drugi dom, a mi 'kauč navijači' kad se odlučimo na stadion, ako uhvatimo kartu, uhvatimo, tu se nema šta prigovarati.
  • Bosskovitz
    8.7k
    Kao što vidiš ovo je gotovo pa copy/paste, i to je ono što me jako zasmetalo na stranici.Ali

    Naravno da je formulacija slična, ali odnosi se na potpuno drugu stvar: kod njih na pojedinačne ulaznice koje godišnje kupuje više od sto tisuća ljudi, od povremenih navijača do potpunih stranaca koji posjete grad i navrate na utakmicu, a kod nas na par tisuća najvjernijih koji kupuju godišnje ulaznice i u ogromnom postotku već jesu članovi

    A objasnio sam i zašto, jer me jako podsjetilo na doba kada su članovi KPJ imali pravo na nesto i privilegije.Ali

    To je ponajviše tvoj problem. Ti mene jako podsjećaš na onog tipa koji je na FB-u prije klupskih izbora komentirao kako nisu demokratski jer na njima ne mogu glasati svi Dinamovci, nego samo oni koji su članovi kluba.

    Mene jako smera, jer je teska diskriminatorna odluka. I koliko je daleka od ovakbe prake :"most movie theaters excluded customers of color..."Ali

    Crnci nisu mogli postati bijelci za 1.66€ mjesečno. Strašno se glupiraš ovakvim suludim usporedbama.

    A sto je drugacije radio Glava ?Ali

    Sve, moj Ali, ama baš sve. Ako to ne vidiš, nitko ti to ne može objasniti.

    vjerujte iz iskustva, organizacije poput kluba ili tvrtke napreduju iskljucivo i samo ako slusas sto ti kazu kriticariAli

    Konstruktivne i dobronamjerne kritike - da. Puna ih je Zona i mnoga rješenja se implementiraju na tjednoj bazi. Ali kritika u kojoj se klupska pogodnost za članove kluba izjednačava sa sustavom institucionalne rasne diskriminacije nije ni konstruktivna ni dobronamjerna.

    Članovi kluba nisu rasa, nisu viša kasta, nisu zatvorena skupina ljudi, neka masonska loža, opus dei. Članova kluba ima više od 32.000, članom može postati tko god želi za gotovo simboličan iznos, članovi nisu samo navijači Dinama - oni jesu Dinamo. To nije emocionalna floskula nego pravna činjenica. Pogodnosti koje oni u svom klubu ostvaruju dostupne su svima koji žele biti dio tog kluba i tu svaka teza o nekoj diskriminaciji prestaje.

    zašto bi prosječni navijač bio član kluba.The Undertaker

    Zato što osjeća pripadnost klubu i želi biti njegov dio, uz sva prava i obveze koje s tim dolaze. Nepoznat mi je taj tvoj koncept “članstva u svim klubovima za koje navijaš” jer navijam samo za Dinamo i meni je oduvijek prirodno da ako se smatram Dinamovcem, onda sam i član Dinama. Ja ne razumijem kako je to kad se ljudi nazivaju Dinamovcima, a nisu članovi kluba. Ne osuđujem, posve je legitimno, ali priznajem da ne razumijem pristup “Dinamo je moj klub, ali ne želim biti njegov član”.

    Ok, ja očito spadam u tih par tisuća fanatičnijih, svjestan sam toga. Ali kao što sam napisao: svijest o pripadnosti klubu je nesto na cemu ce se jos dugo raditi. Jučer me kolega tražio pomoć oko online učlanjenja - nikad prije nije bio član. Na pitanje kak to da se učlanjuje, rekao je “a gle, to je i moj klub”.

    Eto. Zato.
  • Tradicija bunta
    5.7k
    A zasto navijac Dinama koji bi uzeo godisnju ne bi bio clan? Koji to genijalan razlog stoji iza takve odluke? Da netko moze stat u red kod stadiona za godisnju ali ne zeli potrosit 2 minute na internetu da se uclani?

    Prosle sezone su godisnje za neclanove bile skuplje za iznos uclanjenja ili vise od toga, koja to genijalna ideja stoji iza odluke da se neces uclanit? Ne zelis dat 20€ koje bi ionako dao za skuplje "neclanske" godisnje ili ne zelis dat osobne podatke koje ionako dajes svaki put kad kupujes kartu?

    Takva odluka nije diskriminatorna. Godisnje su OPET po modelu koji ukljucuje europske utakmice ukljucujuci i potencijalno ligu prvaka. Znaci OPET ce covjek godisnju isplatit tako da isprati 5-6 europskih na jesen, derbije i jos 2 ili 3 male tekme. Zasto bi takav popust klub davao neclanovima zbog njihovog nekog hira koji sami ne znaju objasnit?
    Neces bit clan? Ne moras, stani u red pa cekaj kartu kad oces na utakmicu. Zasto bi tebi klub isao na ruku da 2/3 tekmi gledas maltene za dzabe, a ti ne das iz hira 20€ godisnje. Ne moras, nije godisnja tvoje pravo ni obaveza kluba da ti je proda. Klub ti je omogucio da kupis kartu pa ti kako hoces.Broj godisnjih je ogranicen, samo pola sjevera dolje i pola zapada dolje su u prodaji, normalno da ce se klub pobrinut prvo za clanstvo.

    Ovo sto vi tu pisete je kmecanje radi kmecanja, zajebavanje i antolicevsko skretanje paznje na sebe.
  • Marley
    1.2k
    Nakon 2 dana peripetija, napokon uspjesno uclanjenje :party:

    Samo da nesto provjerim. Pise da ovu pogodnost od 4 besplatne ulaznice imam do kraja tekuce godine. Dakle to se ne odnosi na sezonu, nego kalendarsku godinu?

    Odnosno moram ih sad iskoristiti do 31.12.2024?
    A onda kad iza Nove godine obnovim clanstvo, dobijem 4 nove besplatne za iducu godinu?

    Jel tako?
  • nemapredaje
    2.3k


    Da. S time da se nakon kupnje godišnje ulaznice te 4 besplatne ulaznice ne mogu iskoristiti.
  • Porculanka
    15
    Pitanje: nakon prava prvokupa, može li se (ako ostane :fear: ) kupiti online godišnja ili isključivo na ticket pointu? ova mi je informacija nužna, jer ću morati odgoditi put.
    I ipak i komentar: bilo bi šteta da se sve rasproda tijekom prvokupa (povećati kvote!) i mi koji nismo imali prošle godine godišnju, da ostanemo uopće bez mogućnosti uzeti ju. Član sam kluba dugo, prošle sezone nisam bila na 2 utakmice ukupno (računajući sve).
  • skener
    19


    moze se kupiti online, ali placanje mora biti jednokratno
  • Mali Zeus
    10.6k
    Kao što i klub raste u svakom pogledu i otvara se prema navijačima tako i ti navijači moraju 'rasti' i ponovno se povezivati s klubom. To povezivanje uključuje apsolutno i učlanjivanje i da u budućnosti ne bude većina navijača takvih da se ne žele učlaniti i da to preispituju zašto bi i da ih se diskriminira što nisu članovi nego da im to bude čast i normalna stvar. Naravno uvijek će biti onih koji prate klub, ali se ne žele učlaniti, al usred ove halabuke oko činjenice da samo članovi mogu kupiti godišnje još nitko nije ponudio odgovor zašto se netko ne bi učlanio, kak je rekao @deda.

    Nema više besplatnih karata preko SN-a i sličnih stvari, besplatnih majica, kapa i šalova za PAOK i dolaženja kako bi se vidio Real Madrid. Navijački puk mora pratiti sve što se događa u klubu i oko kluba i tu ne mislim na puk koji je počeo, iznio i pobijedio u borbi za bolji, demokratski dinamo nego širi puk, kibice bumo rekli.
  • Porculanka
    15
    hvala puno na odgovoru, spremna sam ko zapeta puška.
  • Mali Zeus
    10.6k
    Kakve jeb*** komunističke partije i diskriminacije.Crusades1986

    Odrastao je u komunizmu pa ima traume.
  • Porculanka
    15
    U potpunosti ne razumijem ljude koji jamraju da se 'moraju' učlaniti u klub. Kako je to uopće moguće? Dovodim se do razmišljanja tko su uopće ljudi na tribini? Onda mi bude bed, jer se osjećam loše zbog tog filinga podjele, ali ja stvarno nisam nikad bila niti ne želim bit oni. Kako se uopće mogu nazivati dinamovcima, a ne biti članovi kluba?! to je potpuno neodvojivo, pa mi smo dinamo! bude me sram. sad slobodno nek krene paljba po meni.
  • LovroZG
    1.3k
    Jel se kod prvokupa zadržavaju stara mjesta il je to ko prvi njegovo?
  • Stihl
    3k

    To je stvar izbora, no biti član kluba ipak ima svoju čar. Ne zbog nekih pogodnosti, nego smatram da je to, pa čak ne duznost, zapravo je privilegija svakog navijača, biti član kluba kojeg voliš i za koji navijaš. To je ponos, čast, vjernost...
  • deda
    29.8k
    Stara mjesta
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.