• miro
    3.5k
    Samo kažem da treba dobro odvagati koliko je u ovoj situaciji bitna lova, a koliko ulaganje u zamah za sljedećih x godina, Kranjču i novi Maksimir
  • Dinaminjo
    611
    Klub bi trebao ponuditi sektor na zapadu najblizi sjeveru po cijeni sjevera od nove sezone vlasnicima godisnjih za sjever od prosle sezone.

    Na taj nacin bi se razvojili ljudi koji idu na sjever zbog cijene od pripadnika navijacke skupine.
  • badjibadara
    2k
    Već vidim svakakve komentare i cirkus oko članskih i godišnjih za narednu sezonu :confused:BBBaranja

    Sto god da se napravi, da se podijele besplatno, da bude isto kao prosle godine, da budu duplo skuplje, bit ce prosipanja zuci od dijela ekipe koji su po inerciji kontra svega.
  • ZgBlue
    507
    Nemam nikakav problem sa povećanjem cijene, prvenstveno jer mi je u konačnici isplativo s obzirom na broj utakmica na koji idem. I naravno radi komfora.
    A ovaj drugi dio sam spreman i malo više platit.

    I baš zato imam problem sa novim modelom godišnje.
    Vjerovatno se pisalo na tu temu, ali iskreno nisam naišao na odgovor "osim" da takav model nema nigdje nego kod nas :starstruck:

    Kužim da je problem kada ljudi kupuju godišnju zbog europe, ali jednostavno ne vidim kako će novi model odgovorit takvog godišnjaka od kupnje.
    Takvi će opet će uzet godišnju prvenstveno da si osiguraju zaštićenu kupnju za europu, a na HNL će isto kao i prije otići na derbije. U prijevodu dođe mu na isto.
  • Bosskovitz
    8.6k
    kombo popust za Zapad - roditelj plus djecamiro

    Ogroman je, ali zaista ogroman problem išta smisleno raditi na ovom stadionu. Bilo bi posve normalno, i bit će jednog dana, da postoji obiteljska tribina na kojoj se prodaju obiteljske godišnje, da na njoj bude aktivnija i klupska maskota, čak možda i da se malo drugačije urede zidovi i slično; ali nažalost Maksimir je takav da imamo jednu navijačku tribinu i jednu za sve ostale, a klub je objektivno limitiran glede broja godišnjih ulaznica za ZD i ne može recimo odlučiti "ajmo sektor 10 pretvoriti u obiteljski sektor" iz mnoštva problema koji su naprosto neriješivi u ovom trenutku.

    Ovo pišem čisto da ti i ostali znate kako vjerojatno nema ideje koja se u klubu nije spomenula glede godišnjih ulaznica. Neke će biti implementirane već od sljedeće sezone, neke u sezoni kasnije ili kroz sezonu, ali neke će jednostavno morati pričekati neka infrastrukturno bolja vremena.

    Sto god da se napravi, da se podijele besplatno, da bude isto kao prosle godine, da budu duplo skuplje, bit ce prosipanja zuci od dijela ekipe koji su po inerciji kontra svega.badjibadara

    Točno to. Svaka, ali ama baš svaka odluka će naići na otpor nekog dijela ljudi, to je posve normalno jer ne razmišljamo svi isto i teoretski je nemoguće udovoljiti svima. Koliko su neke odluke dobre ili loše najbolje će pokazati broj prodanih ulaznica, a zaključci će se donijeti na kraju sezone i bit ćemo pametniji za onu tamo sezonu. I nakon one tamo za sljedeću i tako svaki put, to je proces koji nema kraja i uvijek se može nešto napraviti bolje.
  • miro
    3.5k
    Ali nisi me skužio, nisam ja rekao da nam treba obiteljska tribina. Nego da ako ja kupim godišnju za 400 eura (karikiram), da onda mogu kupit za klinca kartu za 200 eura.
  • Sajla
    4.2k
    Kužim da je problem kada ljudi kupuju godišnju zbog europe, ali jednostavno ne vidim kako će novi model odgovorit takvog godišnjaka od kupnje.
    Takvi će opet će uzet godišnju prvenstveno da si osiguraju zaštićenu kupnju za europu, a na HNL će isto kao i prije otići na derbije. U prijevodu dođe mu na isto.
    ZgBlue

    i zato je bitno implementirati mogućnost da se karta koja neće biti iskorištena vrati klubu koji će ju moći ponovo prodati.
    a u drugom koraku uvesti i načine da se dolazak nagradi (nisam fan kažnjavanja nedolaska - mrkva bolje radi od batine). da, nama koji smo redovni je smiješno ili tužno da se to treba raditi, ali takva je realnost. godine zanemarivanja ili čak odvraćanja ljudi od dolaska na stadion su ostavile posljedice. trebat će puno i dugo raditi na tome, ništa preko noći.
  • ZgBlue
    507


    Upravo tako, već se o tome pisalo i to je po meni odlično rješenje.
    Win-win situacija.
    Pretpostavljam da su to stvari koje se ne mogu napraviti preko noći, ali ih svakako očekujem u nekoj skoroj budućnosti.
  • Oluja
    3.8k
    Da ja odlucujem onda bi u ovom zamahu povecanja broja gledatelja ipak odabrao nesto jeftinije ulaznice da se broj gledatelja jos poveca umjesto povecanja zarade od par stotina tisuca eura. Veci broj gledatelja ce ionako razliku novca potrositi na hranu, cugu i u fan shopu, a atmosfera i podrska ce svakako biti bolja i poticajnija za igrace.
  • Praskaton
    2k

    Apsolutno,sve ostalo bilo bi pogrešno.Mora se iskoristit ovo buđenje navijača za postizanje masovnosti kroz popuste u shopu i jeftinije cijene ulaznica.

    Što god o tome mislili standard u Hrvatskoj je sve gori i netko kome Dinamo nije prioritet veće cijene će odbiti.
    Jasno da treba cijeniti sebe i svoj proizvod al treba gledat širu sliku
  • jedan u nizu
    6.8k
    Siguran sam da ce se godisnja korigirati s obzirom na cijenu pojedinacnih karata. Ne moze se dici godisnja a ostaviti ista pojedinacna ili obrnuto.

    Mislim da ako govorimo o posjeti i privlacenju ljudi, da je bitnija pojedinacna karta, sadasnji godisnjaci ce sigurno obnoviti godisnju, ako ih se pusti jos, prodat ce se jos. Ali to i dalje cini samo 5k ljudi, dok ce ostali kupovati pojedinacne karte.
    Kako imamo samo dvije tribine za sve ostaje birati izmedu sjevera i zapada. Sve je vec stoput napisano o tim tribinama i njihovim prenodstima/manama.
    Netko tko zeli doci na 10 utakmica, bit ce mu mozda preskupo da placa svaku kartu od 20 eura za zapad. Sadasnje cijene od 7/15 eura su ok i mislim da ih ne treba mijenjati. Ako bude skuplje opet ce biti milion komenatara kako sada dinamo zeli zaraditi na navijacima koji su se probudili. Svi znamo kako su to gluposti, ali mislim da necemo prestati slusati o tome.
    Ako cijene ostanu iste, onda ce godisnja mozda biti nesto jeftinija jer ce biti samo za HNL. Sto je sasvim u redu. I da sa kupnjom karata za europske ispadne kao do sada ili malo skuplje.

    Placati 300 eura za HNL je previse. po tome bi pojedinacne cijene trebale biti minimalno 20 eura, a godisnja bi se isplatila nakon 15/18 utakmica, tj doslovno za one koji idu na mininmalno 83% utakmica.

    Mislim da je malo poskupljenje ok (kada zbrojimo HNL i europu) i mislim da ce to svi prihvatiti. Ali nikako opet poskupljenje od 60%.
  • Bosskovitz
    8.6k
    Što god o tome mislili standard u Hrvatskoj je sve goriPraskaton

    Rasprava je definitivno za drugu temu, ali ovo naprosto nije istina i ajmo prestati ponavljati to kao argument ovdje.
  • criticus
    1.6k
    Rasprava je definitivno za drugu temu, ali ovo naprosto nije istina i ajmo prestati ponavljati to kao argument ovdje.Bosskovitz

    Plenki jesi to ti :rofl:
  • Praskaton
    2k

    Imas pravo kupovna moć je svakim danom sve veća.Pogotovo nakon uvođenja eura.

    Ne znam gdje ko živi i u kojim krugovima se kreće al svakome tko digne glavu iz suhoparnih statistickih podataka koje iznosi država i njihove agencije i pogleda kako živi većina sve je jasno.
  • deda
    29.6k
    Ajde na temu geopolitika.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.