• Nino Bule
    12.2k

    Pa godisnja ce vrijedit za sve osim europu a za europu ces imat paket ulaznica koji kupis online, ne vidim sta se tu tjednima mora planirat ?
  • deda
    29.7k
    Zamisli molim te kako je svim tim silnim navijačima nogometa u svijetu. Jebote Sunce, jedino su Dinamovi bili privilegirani. Strašno ,ja ne znam uopće kako svi ovi drugi na kugli zemaljskoj mogu uopće živjeti sa svojim klubovima i sa sobom, kak oni to bokci sve stignu. Ponavljam, jedino Dinamo na kugli zemaljskoj. Sunce ti jebem, da ti jebem kad moram biti vulgaran, ali mnoge gluposti koje ovdje pročitam zaslužuju i gorje stvari od vulgarnosti.
  • Cosey
    468
    Ta blue i gold kada su uvede fakat nisu imale smisla (zbog razlike od 100 kuna), ali sada bi itekako imale smisla. Pogotovo od iduće sezone kada i LP i EL dobivaju dodatnu domaću utakmicu u grupi.
  • The Undertaker
    4.6k
    Ama jel tebi jasno da mi imamo poluispunjen stadion sa svim današnjim ''pogodnostima''. Umjesto da je fokus da se popuni i taj ostatak mi ćemo, izgleda, jebati i ove koji dolaze (kakogod). Za prodati godišnju meni ne treba biti neki prodavački mag. Prodajte kartu ovima koji utakmicu gledaju u kafićima i na TV i dovedite ih na utakmicu. Za to je netko plaćen u klubu.
  • Dino
    2.4k
    Stavit godisnje sam za domace tekme (HNL, kup).

    Pravo prvokupa za godisnjake prvih dan ili dva prodaje.

    Nakon toga, pravo prvokupa za ostale clanove takoder dan ili dva.

    A nakon tog, slobodna prodaja za sve ostale zaiteresirane. U ponudi karata za njih ce bit i sve one karte koje godisnjaci nisu kupili.

    Dakle, ako kao godisnjak, odnosno clan ne kupis kartu po privilegiranom redoslijedu, znaci da ne mislis nit doc na tekmu i tvoja karta postaje dostupna onima koji zele doc.
  • Nino Bule
    12.2k


    Pa te pogodnosti i jesu problem, zbog tih pogodnosti se godinama ulaznice za dinamo gledaju kao nuzno zlo iako je svakom normalno u kinu ili kazalistu ostavit 10 eura, ljudi kupe godisnju zbog 6 utakmica godisnje i onda nam na zadnjih 4,5 utakmica zjapi prazno 1000 stolica koje bi se prodale jer donje tribine su jedino sta vrijedi na tom stadionu, tih 1000 koji bi kupili ulaznicu bi dozivili taj osijek ili rijeku i svidjelo im se iskustvo i nastavilo dolazit i u sljedecoj sezoni, ali ne to mora zjapit prazno jer se nase gazde naucilo da je godisnja bagatela i da se s njom ide na 20% domacih utakmica i da se isplati
  • The Undertaker
    4.6k
    Ne može se Dinamo uspoređivati sa klubovima koji imaju popunjene tribine i red čekanja na godišnje.
    Ajmo od početka, koliko Dinamo ima godišnjaka na Zapadu a koliko na Sjeveru?

    By the way, misliš da ljudi kupuju godišnju za tribinu samo jer se financijski isplati?
  • The Undertaker
    4.6k
    Podsjećate me na management u mojoj bivšoj firmi kad su pad prodaje htjeli nadoknaditi većim cijenama.
  • Captain America
    15.3k
    Problem nedolaska na SD godišnjaka koji su uzeli godišnju za tu tribinu zbog visoke cijene ZD se može riješiti ponudom godišnjih za ZG iduće sezone.

    Zašto ne bi godišnja ulaznica vrijedila za prvi krug europskih utakmica koji je ove godine vrlo vjerojatno osiguran (fingers crossed za Realovo osvajanje LP), a za potencijalni proljetni dio europskog natjecanja se omogući prvokup za godišnjake pa za članove pa za sve ostale?

    I opet ponavljam, nadam se da će se odmah izaći i s okvirnim cijenama pojedinačnih ulaznica.
  • Dinaminjo
    619
    Treba rijesit prvenstveno da online prodaja funkcionira savrseno, s a v r š e n o..

    U 2024/25 tjerat ljude na stadio u red 2x za 1 tekmu je nepostovanje
  • Nino Bule
    12.2k
    Ne može se Dinamo uspoređivati sa klubovima koji imaju popunjene tribine i red čekanja na godišnje.The Undertaker

    Pa i ne uspoređujem nas s njima, usporedi nas s rijekom, osijekom, hajdukom, zrinjskim, mariborom, ljubljanom, doslovno bilo koji klub u europi izaberi 99% sansa je da im godisnje ne vrijede za europu.

    By the way, misliš da ljudi kupuju godišnju za tribinu samo jer se financijski isplati?The Undertaker

    To nije iskljucivi razlog nego omogucujuci, uzimaju da ne moraju razmisljat o kupovanju karata za europu, a to sto se godisnja isplati u 6 utakmica im omogucuje da tako kupuju, vjeruj meni da je skuplja godisnja puno manje bi bilo takvih, ali to nije rjesenje, rjesenje je ne izmisljat toplu vodu nego kopirat model svih klubova, godisnja za hnl i kup, prvokup za europu i mogucnost prepustanja mjesta, sve ostalo su vrlo vjerovatno manje efikasni modeli jer s razlogom svi ovako rade.
  • The Undertaker
    4.6k
    Pa i ne uspoređujem nas s njima, usporedi nas s rijekom, osijekom, hajdukom, zrinjskim, mariborom, ljubljanom, doslovno bilo koji klub u europi izaberi 99% sansa je da im godisnje ne vrijede za europu.Nino Bule

    Godišnje ne uključuju Europu jer se ona ne može garantirati, barem za većinu klubova. Tim prije ne vidim klupski interes da unaprijed ne proda karte za utakmice koje se možda neće ni odigrati.
  • Tradicija bunta
    5.7k
    Umjesto da je fokus da se popuni i taj ostatak mi ćemo, izgleda, jebati i ove koji dolazeThe Undertaker

    Ugrubo nekih 2/3 godišnjaka ne dolazi na HNL minus derbije. To znači običnom logikom da je sadašnji model prodaje godišnje loš i zastario i da je otprilike toliki broj ljudi kupio pretplatu da se osigura za europske utakmice što ja neznan postoji li igdje da klub ranga Dinama prodaje pretplate za doslovno sve utakmice u sezoni.

    Kojom logikom je jebanje ovih koji inače dolaze to da godišnja vrijedi samo za HNL, a da pretplatnici imaju pravo prvokupa paketa za eventualnu grupnu fazu eurokupova? To je baš naprotiv, intencija takvog sistema bi bila da pretplate kupuju stvarno oni koji znaju da će kroz sezonu biti redovni i da što veći broj ljudi može kupit kartu za utakmicu umjesto da 2/3 tribine zapad i sjever dole pretplatničkih mjesta ostane prazno.

    Pretplatnik ima sigurnost i dalje s pravom prvokupa paketa za eurokup, znači i dalje on treba jednom godišnje doslovno prošetati do TP ili potrosit 35 sekundi na kupnju online.

    Pa valjda je klubu u interesu prije svega da mu što više ljudi dođe na stadion, da u tom smjeru određuje politiku prodaje ulaznica godišnjih ili pojedinačnih. Uz naravno i zaradu koja bi trebala ic ruku pod ruku s ovim prvim ciljem.
  • Nino Bule
    12.2k
    Godišnje ne uključuju Europu jer se ona ne može garantirati, barem za većinu klubovaThe Undertaker

    Pa imaju garantirana pretkola ko i mi pa ne vrijede ni za pretkola, uzmi klubove koji igraju redovno europu s ovih prostora (zvezda) isto tesko da s godisnjom mozes na europu, jednostavno jednog dobrog argumenta za ovaj model nema.
  • Tradicija bunta
    5.7k
    Ovakav model je iz vremena dok je istok bio u funkciji i dok je postojao golem problem s posjetom i na europskim i domaćim utakmicama. Nema nikakve potrebe da se to nastavi. Ni logički ni financijski nema rezona za tim.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.