• Eduardo
    17.1k
    U sklopu 01.kola tj. otvaranja HNL-a očekuje nas gradski derbi ( :sweat: ) izmedju Dinama i Lokomotive na Maksimiru. Aktualni prvaci kreću u obranu naslova protiv mladih, ambicioznih te uvijek neugodnih (većinom za druge, ne i za nas) Locosa.

    Lokomotiva je uvijek motivirana protiv Dinama, ali nadamo se da ćemo pobijediti uprskos tome što su nam ranije utakmice protiv njih bile teške. - Bjelica

    Očekuje li nas nogometna poslastica ili prijateljski nastrojen protivnik vidjet ćemo već u petak.
    1. Ishod Utakmice (28 votes)
        Pobjeda Dinama
        89%
        Nerješeno
          0%
        Pobjeda Lokomotive
        11%
  • Goran
    80
    Mislim da neće biti prijateljski nastrojeni, nisu već neko vrijeme...
  • reziser
    6.2k
    to će biti prva službena utakmica u dresu s 3 zvjezdice *** :up:
  • Mr Anderson
    5.2k
    Potpuna nepoznanica Lokomotiva s hrpom novih igrača i valjda prvi put bez Dinamovih igrača na posudbi. Ili je Knežević na posudbi. Neće se predati, ali mislim da nemaju šansi.
  • Carrasco
    4k
    cek vi stvarno mislite da trener lokse prije utakmice kaze igracima "decki igramo protiv dinama, igrajte slabije nego inace"
  • Mr Anderson
    5.2k
    Sad ne, ali prije da. Možda nije to bio trener, nego netko drugi.
  • Carrasco
    4k
    Možda. Al koliko god smo mi retardirana nacija, sumnjam da smo baš toliko retardirani da kroz 10 godina pred 20 igrača tražiš od igrača da igra slabije nego inače, i to protiv kluba koji će te gotovo sigurno pobijedit kako god da odigraš. Ta logika bi mi imala smisla da Dinamo eventualno igra slabije nego što može da Loksa uđe u Europu ili da se spasi od ispadanja, ali to se nikad nije dogodilo. Dinamo ih je pobjeđivao s više golova razlike kad je već bio odavno prvak, dok se Loksa borila za Europu.
  • Jaki
    100
    Bas to sta bi Lokomotiva puštala kad nemogu kad su slabiji koja logika.
  • Mr Blue
    3.3k
    , , Sve u redu dečki, ali nemojte bit naivni. Lokomotiva je namjerno i/ili uz veliki sudački poguranac u korist Dinama gubila utakmice godinama. Tu tvrdnju temeljim na dva argumenta. 1. Imam zdrave oči i znam što sam vidio na stadionu i 2. ova studija koju su izradili ekonomisti Tomislav Globan i Nizozemac Ed Jäger:

    Index.hr: Znanstvenik "rasturio" odnos Dinama i Lokomotive u američkom časopisu

    Dobro i pažljivo pročitajte članak, ovi znanstvenici su matematički dokazali da ne postoji niti jedan takav slučaj nigdje u svijetu, u kojem jedna ekipa izgubi toliko bodova od druge ekipe u ligi. Pridodajte tome nepošten, nelegalan i incestuozan odnos između dva kluba gdje se igrači međusobno kupuju i prodavaju (uz nadoplatu fiktivnih posredničkih usluga, naravno), novinske članke u kojima članovi uprave Dinama izavljuju kako će od Lokomotive napravit svoju drugu momčad, međusobnu povezanost klubova tako što u upravi jednog i drugog kluba sjede isti ljudi itd. i dobit će te vrhunski kriminalni koktel. Koktel toliko međusobno isprepleten da je Agencija za tržišno natjecanje izdala pojašnjenje "da dva kluba nisu dva neovisna poduzetnika, već Dinamo ima prevladavajući utjecaj nad Lokomotivom, te stoga nije došlo do povrede pravila tržišne utakmice." Drugim riječima: Lokomotiva nije neovisan klub, pod kontrolom su Dinama.

    Najbliži sličan par po pitanju nevjerojatnih rezultata u HNL-u je miljama daleko od situacije u odnosu Dinamo-Lokomotiva. U trenutku pisanja ove studije omjer Lokomotive protiv Dinama je bio 0-1-26. Ta situacija je danas malo drugačija, prvenstveno zato što su se promijenili odnosi između klubova koji su postali malo zategnutiji posljednjih godinu dana iz, naravno, nenogometnih razloga.

    P.S. Tomislav Globan nije "neki lijevi" lik, već je školovan i inteligentan mladi čovjek, profesor na Ekonomskom fakultetu, a imali ste ga priliku slušati i na tribini o potencijalima Dinama nedavno u Novinarskom domu.
    P.P.S. Ako netko iz nekog svog razloga ima nešto protiv što link na studiju dolazi s Indexa, u privitku možete pronaći originalni tekst studije, na engleskom jeziku.

    Vezano za tekmu, očekujem pobjedu Dinama i nadam se da će Lokomotiva čim prije nestati iz prve lige. Ili rezultatskim neuspjehom ili dekretom, sasvim mi je svejedno.
    Attachment
    Globan - Multiple ownership, collusion and unusual result patterns - evidence from Croatian soccer league (685K)
  • markoli
    1.6k
    Poznajem autora članka, 100% ispravan, štoviše išao sam s njim na par utakmica Dinama i reprezentacije.
  • Infinity
    15.1k
    Nije da nema slicnih primjera, daleko je to od toga da se moze reci da slicnog primjera nema miljama daleko, pogotovo ako gledamo rezultatski omjer dvije ekipe. A vala je bilo i slicnih suradnji u istoj ligi, pa cak i u najjacim ligama Europe.

    Medjimurje, Marsonija, Kamen, Dragovoljac nisu protiv Dinama prolazili nista bolje od Lokomotive.
  • Mr Blue
    3.3k
    Nije da nema slicnih primjera, daleko je to od toga da se moze reci da slicnog primjera nema miljama daleko, pogotovo ako gledamo rezultatski omjer dvije ekipe. A vala je bilo i slicnih suradnji u istoj ligi, pa cak i u najjacim ligama Europe.
    Medjimurje, Marsonija, Kamen, Dragovoljac nisu protiv Dinama prolazili nista bolje od Lokomotive.
    Infinity

    "U tu svrhu, prikupili smo rezultate za sve utakmice odigrane u 1. HNL, počevši od ratne 1992., kada je odigran samo proljetni dio prvenstva, pa sve do sezone 2015./16. To je golemi uzorak koji obuhvaća više od 5000 utakmica te 866 parova klubova."

    Dakle, studija uključuje sve utakmice HNL-a i sve međusobne parove od 1992. godine, a ni Međimurje, ni Marsonija, ni Kamen, ni Dragovoljac nemaju ni izbliza tako poraznu statistiku protiv Dinama. Istina, ti klubovi nisu toliko dugo ostajali u prvoj ligi. Ali tim je još luđe ako razmisliš. Očito jedan stabilan prvoligaš kao što je Lokomotiva ima uvjerljivo i van svake kategorije, užasan omjer protiv Dinama. Toliko užasan da je matematički nevjerojatan.

    Slažem se s dijelom kako je bilo sličnih "suradnji" i u najjačim ligama Europe. Čini mi se da su se Juventus i Sassuolo koristili kao primjeri u toj raspravi. U svakom slučaju, samo zato što postoji negdje drugdje ne znači da je pošteno i da je to u redu i prihvatljivo. Pa je li moramo od drugih "preuzeti" one loše prakse ili bi trebali gledati kako našu ligu učiniti najpoštenijom, regularnom, itd.?
  • Infinity
    15.1k
    Dinamo - Medjimurje 12-1-1
    Dinamo - Kamen 14-4-1
    Dinamo - Marsonija 12-0-0
    Dinamo - Dragovoljac 19-4-2
    Dinamo - Lokomotiva 29-2-2

    Pa nije da su nesto cesce uzimali bodove, pogotovo Medjimurje i Marsonija. Ovi drugi se jos mogu pohvaliti da su losiji od Lokomotive, mada je i Medjimurje procentualno tu negdje. Ako ovo nije porazno kao Lokomotivino onda ne znam sta je. Da su se duze zadrzali imali bi i oni 29 poraza uz pitanje da li bi upisali dva remija i dvije pobjede.
  • Kwedi
    3.8k
    uzeti u obzir i poziciju na tabeli dragovoljca, kamena, marsonije i međimurja u odnosu na kajzer čifse.
  • Bosna86
    11.5k
    Pogotovo sto je Slavonski Brod bila domaca utakmica, nesto slicno danas imamo sa futsalom u Brodu kad Dinamo dolazi
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.