• deda
    28.2k
    Evo vele dvije ponude iz Hrvatske, 5 izvana. Detalji će se znati tek kad se izrazgovara sa svim ponuditeljima.
  • Zambatine škude
    2.1k
    @Kwedi, ispada da klubovi imaju nultu pregovaračku moć kod TV kuća. Doduše, kad pogledaš iznose, možda to nije daleko od istine.

    Za ovaj drugi dio, o zgusnutom kalendaru se u načelu slažem s Globanom. S ovim novim terenima mi je logičnije da je natrpaniji ožujak ili travanj, nego srpanj i kolovoz. Ali ovo govorim malo napamet, morao bih vidjeti kako točno izgleda kalenda. S obzirom da trećina, pa i više prihoda lige direktno ili indirektno ovisi o ljetnoj Europi, meni taj argument zvuči smisleno
  • Zambatine škude
    2.1k
    "Nekorektno je da su klubove zvali na otvaranje ponuda kad nam ništa nisu htjeli reći o sadržaju ponuda, bez obzira što smo potpisali izjavu o povjerljivosti. Ovako se klubove iskoristi kao paravan za transparentnost u situaciji kada očigledno prave transparentnosti nema.
    Time nijedan od tri problema na koje stalno upozoravamo nije riješen", ističe Hajduk te navodi o kojim se problemima radi.

    "Prvi je zadržavanje vela tajne, odnosno činjenica da ćemo stvarni sadržaj ponuda znati tek kada se okončaju pregovori, što znači da nemamo ni uvid, a još manje utjecaj na vođenje pregovora. Za nas, kao i za sve klubove to je prevažno pitanje i mi kao oni čiji se proizvod prodaje moramo biti uključeni u cjelokupni proces odabira.

    Drugi je to da se TV prava 1. HNL-a nude na tako dugo razdoblje kao što je 10 godina, a u tako nepovoljnom trenutku kao što je svjetska pandemija koronavirusa.

    Treći problem je to što se TV prava 1. HNL-a prodaju u paketu cjelokupnog hrvatskog nogometa, uključujući neke utakmice reprezentacije, ženskog nogometa, futsala i mlađih kategorija, a da prethodno nismo utvrdili omjere koliko kome pripada", ističu u splitskom klubu koji godinama traži uvid u ugovore o prodaji TV prava, ali do njih ne uspijeva doći.

    Sve tri točke od tovara potpisujem. Ova zadnja, koliko to posljedično škodi futsalu (možda i drugim "odjelima" u HNS-u, ali to ne pratim dovoljno da bih sa sigurnošću tvrdio), je posebna tema.
  • deda
    28.2k
    Jedino transparentno je netransparentnost.
  • deda
    28.2k
    Ne čini mi se to tak ni loše na prvu ruku nakon što sam mslo pročitao.
  • Kwedi
    3.8k
    Krunoslav Capak gostovao je u programu televizije Hrvatskog nogometnog saveza gdje je pojasnio epidemiološke mjere vezane za nastavak sezone. Posebno je bitno pitanje što će se dogoditi ukoliko se razboli samo jedan igrač.

    "Ukoliko jedan igrač postane zarazan, taj klub, odnosno momčad će prekinuti natjecanje, svi koji su bili u kontaktu sa zaraženim u period od 48 sati morat će u samoizolaciju."
  • xavier
    11.1k


    I što onda? Kako će se nastaviti natjecanje bez jednog kluba? Taj klub gubi utakmice ili se iste odgađaju za kasnije?
  • deda
    28.2k
    Ovo je smiješno! :clap: :clap:
  • Kwedi
    3.8k
    ako netko uđe u dučan, kupi k-pivo, a bio je zaražen - dučan se zatvara i prekida poslovanje.


    to je hdzenjarska logika.
  • Kwedi
    3.8k
    Samir Toplak je nedavno kritizirao zdravstvene službe zbog zabrane pristupa navijača utakmica usporedivši mise u crkvama s nogometnim utakmicama.

    "To nije ista stvar. Crkve su velike, prozračne građevine gdje nema bliskog kontakta ljudi. S druge strane, na utakmicama postoji daleko više interakcije između većeg broja ljudi," zaključio je Capak.



    gdje prestaje zdrav razum, počinje HDZ
  • deda
    28.2k
    Korak po korak, ovo se pretvara u tešku sprdačinu. Na početku su posao dobro odrađivali, ali očigledno više zato što nisu znali što bi, nego zato što su znali, pa su jednostavno rekli - zatvoreno. Ovo zadnjih 10 dana više nema veze sa zdravim razumom.
  • Kwedi
    3.8k
    kampanja.

    četnici su radije ranije proglasili izbore (tehnička vlada, sami izbori, formiranje nove vlade - koliko bu trajalo to mjeseci) nego da donesu zakon o obnovi zagreba.

    odgovorno tvrdim, hdz su veći četnici od četnika i svojim postupcima su više štete nanijeli državi nego ona banda sa šajkačama i kokardama.
  • bezvangori
    174
    "To nije ista stvar. Crkve su velike, prozračne građevine gdje nema bliskog kontakta ljudi. S druge strane, na utakmicama postoji daleko više interakcije između većeg broja ljudi," zaključio je Capak.Kwedi

    A gle u dobrom dijelu je u pravu. U crkvi možeš ograničiti broj ljudi i rasporedit ih na neki način, s druge pak strane svi znamo kakve su gužve (možda ne doduše kod nas, ali recimo i na navijačkim tribinama kod nas) na stadionima. Ali zaboravlja jednu važnu činjenicu da su stadioni puno otvoreniji nego crkve, a to nam govori da je stožer preko HDZ-a, koji osim u imenu dio demokršaćnska gaji jedino pred izbore prodajom magle, malo zaronio u političku igru.
  • Dino
    2.2k
    Meni ni malo ne pada na pamet otkud ljudima ideja da je ovaj krizni stozer i u jednom trenutku radio nekaj tolko jako pohvalno dobro i drukce od ostalih. Mi smo najvise imali srece kaj nisu drugi mutirani tipovi korone zahvatili Hrvatsku, a to nije zasluga nikakvog stozera, neg se treba zahvalit samom Bogu.

    Ovaj stozer, ko i u svakoj drugoj drzavi, primijenjuje mjere stare vise od 200 godina. I onda, ajde da ih bar dobro primijenjuje, al zbog izbora u HDZu nisu uspjeli zadrzat koronu tjedan dana prije pa je ona usla i u penzic-domove i u zdrastveni sustav. Naravno krizni stozer je “za svaku pohvalu jer je uspio sprijecit eksponencijalni rast” o kojem svaki dedek prica, a nit ne zna kaj znaci.

    Dakle, suma sumarum, ovaj stozer je zakazal na dve od tri stvari pa razmislite za kog bute glasali na tim retardiranim izborima 12.7.

    I da btw, ovo usporedivanje svega s crkvom mi vec pomalo ide na flafija. Crkva je duhovna hrana bez koje neki ljudi jednostavno nemreju i to puno sira masa ljudi od onih koji idu na stadion. Ja bi prvi reko ak je cijena otvorene crkve zatvoreni stadion, da prihvacam. Naravno da bi mi bilo drago da se oboje otvori za sve nas, jer u neku ruku i Dinamo mi je hrana, al ocito bumo jos neko vrijeme morali plesat kak bu “doktor” capak (koji “nikad nema odgovor nit na jedno pitanje”, “hvala vam na tom pitanju”...) sviral.

    Sve mi se vise cini da nebu tekmi za nas prije druge godine, al bumo vidli kak ce se primarijusu dizat/spustat kurac.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.