• hmoody
    128
    Gimka - Square 7:0
  • hmoody
    128



    Dovedite nam Gotovca. :grin:
  • Građanski1911
    329
    Nakon 1:0 pobjede u Kragujevcu, Srbija se plasirala na SP odigravši 5:5 u Finskoj koju vodi Mićo Martić.
  • Boogieman
    310
    Razmišljanje na glas... Razumijem da neka imena u futsalu sad već imaju jaku tradiciju, pa je teško očekivati da npr. Uspinjača postane neki "Futsal Zagreb", ali mi je baš žao da Alumnus ne postane HAŠK ("HAŠK- Futsal" ili sl.). Sve im je tu, imaju akademičarsku priču, a svi skupa bi dobili pravi, old school derbi, kakav je nemoguće oživiti u "velikom" nogometu.

    Vidim hrpu prednosti i stvarno nijedan nedostatak.
  • Građanski1911
    329


    Onda još dođe do raskola u Futsal Dinamu i osnuje se Futsal Građanski...

    Generalno je ovo za Alumnus dosta dobra ideja, no nekak mi se čini da ljudi koji vode taj klub ne gledaju to na taj način...

    I za Uspinjaču mi je dobra ideja, iako je Uspinjača kao bivši prvak Europe jako futsal ime i izvan granica RH pa bi bilo šteta da takav klub nestane, iako ova Uspinjača Gimka nema veze sa starom Uspinjaom, osim imena i nekakve pravne sljedbenosti...

    A kod Uspinjače ima još jedan problem, većina ljudi, pa čak i Zagrepčana, taj klub izgovaraju na prvom slogu, a trebalo bi po zagrebački na zadnjem... tak da se i tu gubi taj zagrebački identitet kluba... zato mislim da generalna ideja s Futsal Zagrebom nije loša
  • agramZ
    2.5k
    mislis dobio bi umjetni derbi, kako to moze biti old school? ako pricamo o stvarnom derbiju u smislu lokalnog gradskog derbija to mora imati neku pozadinu i pricu. nekakvo rivalstvo i/ili mrznja zbog povijesnih utakmica i (navijackih) dogadjaja izmedju ta dva kluba, ne mozes samo tako stvoriti nesto od nicega. jedino da mnk hajduk udje u 1. hmnl pa da postoji, opet samo po imenu, neki "clasico".
  • Mali dioničar
    15.2k
    ali mi je baš žao da Alumnus ne postane HAŠK ("HAŠK- Futsal" ili sl.). Sve im je tu, imaju akademičarsku priču, a svi skupa bi dobili pravi, old school derbi, kakav je nemoguće oživiti u "velikom" nogometu.Boogieman

    Pa u velikom nogometu postoji HAŠK i čak je relativno visoko pozicioniran i da u njega udje 20 milja kuna mogao bi biti solidan klub i moglo bi biti nekakvog gradskog derbija pa se to ne dogadja.

    Hoću reći, ne stvara se derbi kroz ime suparnika nego kroz neku moć odnosno rezultate.

    A mislim da ljudima koji vode Uspinjaču baš ništa ne znači taj scenarij, a za Alumnus nemam pojma.
  • Građanski1911
    329
    U futsalu su svi derbi "umjetni", osim možda biokovskog između Novog Vremena i Vrgorca, jer se radi o relativno mladom sportu (igra se tek nešto više od 30 godina na institucionaliziranoj razini), a kod nas postoji tek nekolicina klubova s višedesetljetnom tradicijom, još manje njih s nekom stalnom navijačkom bazom (ne mislim na ultrase)

    Uz to, u modernom novinarskom, ali i modernom navijačkom (opet ne mislim na ultrase) žargonu riječ "derbi" se dosta isprostituirala, danas je derbi sve - gradski derbi, derbi kola, derbi začelja, lokalni derbi...

    Kaj se tiče Futsal Dinama, rekao bih da imamo tek 2 prava rivala, Uspinjaču Gimku, kao klub iz istog grada koji je slične kvalitete i s kojima smo igrali stvarno prave, tenzijama nabijene tekme (djelomično i zato jer je Gimka bila dio Nacionala), a drugi protiv Splita zbog silnih okršaja u polufinalima prvenstva i nekako je prirodno da će Dinamov rival stizati iz Splita
  • agramZ
    2.5k
    rijec 'derbi' u hrvatskom jeziku nikada nije imala smisla, nema to veze s modernim zargonom. ne postoji neka rijec ili opis za "clasico/klassiker", pa se tekma izmedju rijeke i osijeka ili osijeka i dinama naziva derbijem, samo zato sto su klubovi trenutno slicne kvalitete i tekme su sada malo napetije. koliko dugo smo imali zagreb u 1. hnl i ne sjecam se bas nekakvog "derbija". a nije da zagreb nema kult, nije bas na razini cibalije i varteksa ali opet je postojao. derbi kao takav ne moze postojati samo u sportskom smislu, nego ga i navijaci moraju tako shvacati i prihvatiti.

    zato ne razumijem kako bi odjednom dobili "old-school derbi" ako bi u futsalu postojao futsal zagreb i/ili hask. dobro si opisao rivalstvo sa uspinjacom, meni su uglavnom tekme protiv njih ostale u sjecanju, ali opet nije da me sada tekma protiv uspinjace puno vise zanima i napaljuje od ostalih. jednostavno s navijacke strane nije bas zanimljivo, tu mi je ipak split zanimljivi jer oni zbog samog imena i svog mentaliteta pokazuju nepodnosljivost prema nama.
  • Boogieman
    310
    Mislio sam na derbi u simboličkom smislu, ne da će se najednom pojaviti 300 ludih navijača Zagreba ili HAŠK-a.
    Naravno da treba vremena (i ljudstva) da se razvije pravo rivalstvo, sportsko, navijačko, svejedno kakvo, ali lakše ga je razvijati s grbom i imenom Zagreba, Hajduka i HAŠK-a, nego s grbovima i imenima tipa Žičara, Konzum i Gaudeamus Igitur koja nikome van tih klubova ne znače ništa. Jednostavno futsal kao sport ima ogroman potencijal, šteta ga je ne iskoristit/tapkat u mjestu.

    HAŠK je s obzirom na svoju predratnu veličinu jedna velika 0 i sramota je da ta nepravda nije postizanjem samostalnosti ispravljena.

    Značenje riječi derbi koristim u našem, hrvatskom kontekstu, iako sam svjestan da nije baš točno.
  • agramZ
    2.5k
    nisam bas siguran da se u futsalu moze tako iskoristiti potencijal. ne bi vjerojatno mogao ni u nogometu, odakle bi jedan hask 90ih odjednom dobio masu navijaca pored dinama i zagreba? ali svakako razumijem sta zelis reci..
  • Mr Blue
    4k
    meni su uglavnom tekme protiv njih ostale u sjecanju, ali opet nije da me sada tekma protiv uspinjace puno vise zanima i napaljuje od ostalih.agramZ

    Za stvaranje prave derbi atmosfere prije svega treba vremena. Ako nas Uspinjača mazne 2-3 puta za redom, izbaci iz playoffa, pobijedi u finalu Kupa... Ne mogu reć da sljedeći put tu tekmu neću čekati s nekim posebnim žarom. Još da su oni malo zainteresiraniji pa da žele potencirati to rivalstvo gdje god stignu - dalo bi se... Jer nije da nemaju neki svoj fan base koliko god malen on bio, u vidu simpatizera i prijatelja kluba, roditelja u školi futsala, ali ipak postoji.
    Vrijeme će puno toga pokazati. Ako i Uspinjača i Futsal Dinamo nastave raditi kao do sada, razvijati sport i sve to, meni je sasvim normalno da se netko prepozna više u jednoj, netko u drugoj priči i s vremenom tko zna, zašto se ne bi moglo razviti pravo gradsko rivalstvo? 5 godina, koliko smo mi u 1.hmnl je ipak jako malo vremena za te stvari.

    Alumnus, da želi, sigurno ima vrhunsku priču da razvija sportsku suradnju s HAŠKom. Futsal se koristi u kao razvojno sredstvo nogometaša u nogometnim akademijama diljem svijeta. A onda, nikad ne znaš što se s vremenom može dogoditi... Iako, za pravi gradski derbi, Alumnus bi se prvo trebao vratiti iz Sesveta u Zagreb. :cool:
  • Guinness
    2.2k
    Jedina dva derbija za sad su bila 2014/15 sa Zagreb 92.
  • agramZ
    2.5k
    Još da su oni malo zainteresiraniji pa da žele potencirati to rivalstvo gdje god stignu - dalo bi se...Mr Blue

    na ovo uglavnom i mislim. nije sad da se medjusobno podjebavamo itd.. moguce je sigurno ali mi se njihova navijacka baza ne cini bas toliko "zainteresirana" pa mi tesko zamisliti tako nesto, bez obzira na vrijeme.
  • nkdz
    885
    Kristijan Čekol raskinuo ugovor s Cataniom
    Koji bi to bio san da se vrati u dinamo :love:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.