• og1986
    2.9k
    Znam da je ovo sada otišlo van teme. Ali da je rasizam toliko goruće pitanje u USA je za mene čista glupost koju samo mediji forsiraju.
    To što su crnci u lošijem položaju nije zbog rasizma nego zbog njihove kulture. Po njima si uspio samo ako si reper, gangster ili sportaš. Boli njih k za školu i karijeru. 75% crnih obitelji je bez oca, ne završavaju škole i rađaju djecu van braka i jako rano.

    Kako je moguće da su ostale rase u tako boljem financijskom položaju ? Samo da kažem da rase sa najvećim plaćama su Indijci, i istočni azijati. Isto tako svi ostali crnci koji su došli sa Kariba, Afrike ili drugih dijelova srednje amerike zarađuju više od "domaćih" crnaca.

    Sve druge crnce koji govore da bi trebali prestati igrati ulogu žrtve nazovu "Uncle Tom". Nitko ne želi investirati u crnačke kvartove jer nema reda, pljačka i kriminal je na visokom nivou. Svi žive od socijale i govore kako im je loše. Nešto kao cigići kod nas.

    Ali oni subinteligentni, i dalje glasaju za demokrate (originalne članove ku klux klana), Bidena ( pedofila i rasista) i Kamalu Harris ( koja je zapravo indijskog i jamajskog podrijetla i čiji su preci bili vlasnici robova).
  • Navijač Dinama
    7.8k
    Nastavak NBA lige je upitan?

    Timovi iz Los Angelesa( Clippersi i Lakersi) su sinoć glasali protiv , i napustili sastanak igrača. Svi ostali su glasali da se prvenstvo nastavi i to već večeras.

    Dans će sve jasnije biti nakon sastanka vlasnika timova koji igraju u playoffu, vlasnika i čelnika lige.
  • Navijač Dinama
    7.8k
    https://www.facebook.com/101026009955593/posts/3398791780178983/

    Objava GOL, vezano za MMA Borca Salimona Are, koji je rođen u Zagrebu,
    ''Razočaran sam što još nisam dobio državljanstvo. Tu sam rođen, tu sam odrastao, znam hrvatski jezik, a država mi ne da dokumente. Imam jako malo naših papira. S Nigerijom nemam ništa, nisam nikad tamo bio, samo su mi biološki roditelji od tamo'', rekao je Abraham za 24sata.
  • xavier
    11.4k


    Ne pratim taj sport pa ne znam ni tko je taj, ali moram priznati da ne razumijem zašto ne bi mogao dobiti državljanstvo. Ako je stvarno rođen u Hrvatskoj, već je to osnova za dobiti državljanstvo, da ne govorimo o silnom vremenu koje tu boravi. Kako rekoh, nema mi baš logike. Osim ako je neki dio priče izostavljen.

    I tu govorim samo o redovnom putu. Osobe koje su "od posebnog interesa" za RH mogu naravno dobiti državljanstvo po hitnom postupku bez ispunjavanja uvjeta inače potrebnih uvjeta.
  • Navijač Dinama
    7.8k
    da i meni je to čudno,ništa te ne vezuje sa nigerijom osim porijekla, ovamo si i rođen i odrastao i sve i ništa , a i po naslovu na FB kad su objavili, rekao bi da su i ovi sa Gol.hr bili ljuti na to što nije dobio državljanstvo..

    Recimo, ti kolega znaš tko je Antenetokoumpo(NBA) on je bez problema dobio grčko državljanstvo, bez obzira što je porijeklom iz Nigerije..
  • xavier
    11.4k
    Dobro, kakve sad veze ima Antetokounmpo, koji je dobio grčko državljanstvo, s dobivanjem hrvatskog. Ja samo kažem da, bez obzira bio on sportaš ili pekar, po hrvatskom zakonu ima pravo na dobivanje državljanstva ako je tu rođen i živi ovdje cijelo vrijeme.
  • Navijač Dinama
    7.8k
    Dobro, kakve sad veze ima Antetokounmpo, koji je dobio grčko državljanstvo, s dobivanjem hrvatskog.xavier

    Zato što je rođen u Grčkoj i od rođenja ima pravo na drž. A ovaj recimo rođen u RH i nema.

    . Ja samo kažem da, bez obzira bio on sportaš ili pekar, po hrvatskom zakonu ima pravo na dobivanje državljanstva ako je tu rođen i živi ovdje cijelo vrijeme.xavier

    Upravo zbog toga, ja se samo nadam da iza ovog ne stoji to što je drugačije puti, pa mu ne daju.
  • xavier
    11.4k
    A ovaj recimo rođen u RH i nema.Navijač Dinama

    Ja ti ponovno kažem da po zakonu ima pravo.
  • Navijač Dinama
    7.8k
    a zašto mu nisu dali?
  • xavier
    11.4k


    Dobro, jesi pročitao moj prvi post? Zato i kažem da nema logike jer po zakonu ima pravo na državljanstvo osim ako ima još nešto što u tekstu nije navedeno.
  • Navijač Dinama
    7.8k
    osim ako ima još nešto što u tekstu nije navedeno.xavier

    Čitao sam, ali to je druga stvar, zašto nisu naveli u tekstu, jel se to možda boje uzvišenih političara koji su svoja državljanstva i prava podobijali , četnika Pupovca , cigića Kajtazija ili onog židova šta pije stalno kafu sa agentom Bandićem?

    Tko će ih znat iskreno... ja kao i ti tvrdim da on po zakonu ima pravo državljansto, a zašto nema to znaju isti oni koji mu "zakonski" nedaju.
  • xavier
    11.4k
    Ja mislim da ti uopće ne razumiješ što želim reći. Kakve sad Pupovac i Kajtazi imaju veze s njegovim državljanstvom?

    Ako ima pravo, državljanstvo će i dobiti. Nisam uopće ciljao na Pupovce i Kajtazije nego pokušavam reći da nešto možda ipak ipak nije tako kako piše u tekstu.
  • Navijač Dinama
    7.8k
    Kakve sad Pupovac i Kajtazi imaju veze s njegovim državljanstvomxavier

    Oni su svoje državljanstvo dobili, kako?, samo oni znaju.

    Salamon Are nije, a recimo rođen je u Zagrebu u Hrvatskoj, i nema nikakve veze sa Nigerijom osim to su mu biološki roditelji odatle.

    I njemu ne daju državljanstvo, zašto??? To znaju samo oni koji mu to neće dat, a ako postane uspješan MMA borac,vjeruj mi promijenit će se to kao i sa Duduom i Sammirom :wink: .
  • Dino
    2.4k
    Jel tu neko nekog trola il kaj :lol:

    Covjek iz nekog nepoznatog razloga nije dobil drzavljanstvo i to je to.
  • markoli
    1.7k
    Čovjek po zakonu ima pravo na državljanstvo po više točaka. Ne vjerujem da ga netko mrzi pa mu nije dao, vjerojatnije je da je netko tko mu je to išao sređivati nešto usrao kod predaje.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.