• flexXy
    2k

    Aba je kvalitetom najbolje sto mogu dobit za budzete koje imaju. Takodjer je aba sponzorski dobro pokrivena tako da i tu uzmu dio kolaca, msm da liga svim momcadima pokriva i troskove gostovanja.
  • Infinity
    15.3k
    Cibona, kao i ostali klubovi nisu nesto pretjerano praceni, a u toj ABA ligi se vec stvorila neka tradicija i ljude zanima vise nego Fibina Liga prvaka.

    ABA liga pored te Lige prvaka nudi i veci broj utakmica. Cibona je u toj premijernoj sezoni Lige prvaka bila sesta od osam ekipa. Iza su bile svega dvije ekipe, obe iz ABA lige. Ta sesta pozicija je odvela u Fibin kup odakle je Cibona brzo eliminirana. A Cibona je tih godina bila solidna, sredina tablice. I kao takva nije bila konkurentna u Europi.

    ABA nudi ligasko takmicenje u kojem imas sigurnih 26 utakmica. Dobar dio utakmica izaziva 'veci' interes. ABA je jednostavno realnost. Ja bih volio gledati Cibonu u Euroligi, a sve van te Eurolige mi je manje napeto od same ABA lige.
  • Zagreb1992
    1.4k


    Igrala je Cibona tu FIBA CL al to financijski nije isplatljivo klubu ..više troška imaš nego što zaradiš. ABA liga je pokrivena sponzorstvom i kao što je netko napisao dobiju i tu neku lovu. Što od lige što i od Arene za tv prava.
  • xavier
    11.2k
    U košarci jednostavno moraš imati ozbiljne sponzore za biti relevantan. Naši nogometni klubovi svako malo prodaju igrača čijom odštetom pokriju niz troškova. Za razliku od nogometa, u košarci nema takvih odšteta. Iznosi transfera su skoro pa simbolični.
  • Salva
    2.4k
    Isto kao i u većini ekipnih sportova koji nisu nogomet. Barem na našim prostorima. Rukomet, vaterpolo…you name it.
  • Patak
    2.3k
    Onda treba imati ligu kao u futsalu (HMNL), 10 klubova, svi dovoljno kvalitetni uz malo ulaganja od strane lokalnih sponzora, bez yugo regionalnih liga poput ABA. Najbolji pokušaju nešto u ligi prvaka i to je to.

    Uz ABA ligu hrvatska premijerka, pandan 1HMNL, u stvarnosti je druga liga, i pada interes sponzorima da financiraju ove manje klubove. ABA liga najboljim hrvatskim klubovima (Cibona, Zadar, Split) daje neke novce, zauzvrat oni služe kao vreća za napucavanje beogradskim klubovima. Posljedica je gubitak navijača i interes drugih sponzora jer to nitko ne želi gledati. Dugoročno ta ABA ništa korisnog nije donijela Hrvatskoj košarci ni hrvatskim klubovima.
  • Slavonac
    383
    hvala vam, to da bi troskovi bili veci nego sto bi oni zaradili od europe nisam znao
  • Navijač Dinama
    7.6k
    to da bi troskovi bili veci nego sto bi oni zaradili od europe nisam znaoSlavonac

    Mislim da je Cibona upravo imala problem sa ovim kad su zadnji put uzeli ABU. U klubu minus poteži(kao da im je sad bolje) i jednostavno nisu imali para za pokrit sve pa tako da i nisu sezonu poslje mogli nastupit u Euroligi.
  • Patak
    2.3k
    Mislim da to nije bilo vezano za novce, kao da grad Zagreb nije mogao pokriti sve troškove jedne košarkaške ekipe u vrijeme Bandića nego se išlo na ruku Zvezdi zbog tko zna čijih interesa. Uglavnom jedna sramotna epizoda hrvatske košarke gdje se vidjelo da ABA liga ne služi hrvatskim klubovima za baš ništa jer čak i kad se ostvarilo pravo nastupa u Euroligi, odustalo se.
  • immerwieder
    1.2k
    Murray i Kokkinakis upravo igraju 5. set na AO,
    nikaj posebno da nije trenutno 3:35 ujutro
  • blackbully
    4.4k
    Hrvatska - Danska večeras u 20:30. Koeficijent 1.10 na Dance, 14 na nas. Na dvije naš utakmice u grupi (SAD i Maroko) koeficijenti su bili skoro identični, ali u našu korist.

    Ne znam postoji li sport u kojem na velikim natjecanjima (SP, EP, Olimpijada) toliko odskače kvaliteta ekipe, odnosno toliki razmjer u koeficijentima. Za klupski sport vjerujem da postoje slučajevi, ali ovo je ipak najviša razina reprezentativnog natjecanja. Na pamet mi jedino pada vaterpolo...
  • Navijač Dinama
    7.6k
    jeben povratak Britanca. 0-2 gubio i preokrenuo i to Murray s 36.godina i bez praktički cijelog kuka
  • Zagreb1992
    1.4k


    Od osobe koja je tad radila u klubu sam dobio informaciju da je Ciboni tad trebao budžet od milijun eura i da bi se pokrilo sve ...bilo je zainteresiranih sponzora...i onda dolazi Čavlović koji je odustao od eurolige i milijun i pol eura je završilo na nečijem računu
  • Infinity
    15.3k
    Nisam siguran ni da bi se i sezonama prije te sezone moglo pokriti s milijunom eura. Mozda su racunali troskove putovanja i planirali igrati s postojecim rosterom. To bi bilo bolnije gledati nego Dinamove nastupe u Ligi prvaka tih godina.

    Na trenutak sam pomislio da je mozda falio milijun eura, a sad bi rekao da su mozda nasli milijun, a da je falilo par milijuna da se zatvori budzet.
  • xavier
    11.2k
    Od osobe koja je tad radila u klubu sam dobio informaciju da je Ciboni tad trebao budžet od milijun eura i da bi se pokrilo sveZagreb1992

    Budžet Zvezde je recimo 11,5 milijuna eura...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.