• SAS1987
    13.3k
    dobro pitanje. Pitas u kontekstu novog stadiona dinama?

    Lijep stadion, jedan francuz mi je pricao da je i akustican. Mene smeta da su tribine iza gola jako odaljene od terena. Stadion kapacitete 47k je na dva nivoja i ako bi bio manji je jedini smisao da ima samo jedan nivo.

    mm8h8coua4n14241.jpg
    A sto ti misliš o tom stadionu?


    Park princeva ima susjeda, po meni puno bolji stadion ako pricamo o kontekstu dinama.

    2z178ufdgwss9pvh.jpg

    nvtq7cvmkm7y0hpq.jpg

    6judxyn7imqbtz16.jpg
  • Navijač Dinama
    7.3k
    Pitas u kontekstu novog stadiona dinama?SAS1987

    Da kao inače :grin: , pao mi on napamet jer PsG igro sinoc pa mi njihov stadion pade na pamet,

    A sto ti misliš o tom stadionu?SAS1987
    Meni je dobar kad bi navijačka(sjever) bio iza gola a ne udaljen ko na maksmiru, ali i unatoc tome opet je dobra podrska , jedina stvar koja mi se ne sviđa je jako mal gostujući sektor i jos na dvi etaže, tu da rak jebe raka ne možes napravit dobro gostujuće navijanje..


    Inače kad smo kod francuza imas misljenje o Groupama(Lyon) i onaj od St.Ettiena,??, za Veledrom te necu pitat, njega kad bi igrali polufinale LP sa velikim šansama protiv Barce, ne bi ga nalunuli :lol: a Red Bull Arena u Salzburgu mi se također sviđa
  • SAS1987
    13.3k
    St. Ettien nisam nikada pogledao / analizirao ali mi je zato Lyonov state of the art. Arhitekt koji ga je projektirao jako dobro kuži što čini stadion akustičan i kako poboljšati match day expirience.

    Evo što on kaže:
    1. A single, large Kop (jedan nivo ako je moguče)
    2. Fans on top of the players (navijači što bliže terenu)
    3. Steep sides (strme tribine)
    4. A closed roof (što veči krov, po mogučnosti zatvoren)
    5. A wrap-around stadium (tribine oko terena, brez razmaka ili zgrada ko između sjevera i zapada)
    6. Away fans near the action (gostujoči navijači blizu terena)
    7. A stadium in the heart of the community (stadion u gradu a ne negdje u 3pm)

    Impresivan stadion :smile:


    https://www.vice.com/en_au/article/z4a389/how-does-stadium-architecture-affect-match-day-atmosphere
  • Sibirski plavac
    1.1k
    Kak vam se čine Volkswagen Arena i Rhein Neckar Arena? Kapacitet oba stadiona su ok za naše prilike(30.000 i 30.150) :up:
  • SAS1987
    13.3k
    iz Njemačke bi ja uvjek odabrao DDV Stadion u Dresdnu. Idealan stadion naš, zagrebački Dinamo. Kapaciteta 27k za međunarodne utakmice, jedan nivo, jako strme tribine, akustičan itd. Jako sličan stadionu Rapida.

  • Sibirski plavac
    1.1k
    Ma i ja bi najradije Dresdenov tip stadiona,ali naveo sam ova dva jer su mi isto dosta dobri,pogotovo hoffenheimov koji je plave boje pa tak mogu maštat kak bi novi maksimir izgledao. :lol: Al inače top pickovi su mi DDV stadion ,allianz stadion u Beču,groupama arena i stade jean bouin.Nešto od ta 4 bi bilo sjajno. :up:
  • Infinity
    15.2k
    Upravo izlistah album s madjarskim stadionima. Vidio sam ih vec sve, ali ovako na jednom mjestu... Mislim da ce mi pozliti :fear:
  • marcio amoroso
    31.9k
    Kao što sam već dosta puta napisao, nama bi i Rujevica bila sjajna u odnosu na ovaj krš.
  • Sibirski plavac
    1.1k
    https://www.youtube.com/watch?v=vOw-QQZM2YE
    Šteta kaj bu od prikazanih samo Pampas bio gotov :sad:
    Ovaj "hram nogometa" na Kajzerici mi je najjači :lol:
    Lijepo je maštati
  • Neki tip
    19k
    ovaj Lyonov je zbilja predivan..za Dinamo ga zamišljam taman bez tog crvenog gornjeg prstena.. krov odmah na ovaj plavi dio - savršenstvo
  • Neki tip
    19k
    https://www.youtube.com/watch?v=vOw-QQZM2YE
    Šteta kaj bu od prikazanih samo Pampas bio gotov :sad:
    Ovaj "hram nogometa" na Kajzerici mi je najjači
    Sibirski plavac

    Ova izmaštana Kantrida bi bila baš lijep, poseban stadion. Zadržala bi šarm stare, uklopivši se pod stijenu, a dobila moderan izgled.. I te riječke boje, bijela i ta nijansa plave, baš lijepo pašu.

    Ostat će oni na Rujevici, mislim "zauvijek", ali eto kad već zamišljamo..
  • Infinity
    15.2k
    19 brutalno dobrih stadiona od kojih bi svaki mogao smjestiti nekom prvoligasu, drugoligasu ili treceligasu u Hrvatskoj. Odusevljen sam kako su fenomenalno izveli ove male stadioncice s 3-4-5.000 mjesta koji lice na stadion, a ne na obicno igraliste.

    Najveca zalost je to sto Budimpesta ima vise normalnih stadiona nego cijela Hrvatska. Kad se sjetim da smo s madjarima htjeli organizirati Euro i da sam si mislio 'sta oni koji k* hoce i mogu' :yikes:


    4ZejhTe.png

    e4mLq7l.png

    BSx83Au.png

    16Hr5GM.png

    2BPZhbp.png

    Ir9aDEe.png

    QPABy9b.png

    If34At5.png

    qEyRj1O.png

    q7FqFFy.png

    pp04d7G.png

    MeLfKiP.png

    E2o7OQd.png

    WUI4S0p.png

    w5YRbTM.png

    GGgqnDx.png

    0rwBX5G.png

    DdL9X3n.png

    Uq67h6x.png


    Zaista FENOMENALNO!

    Par trening kampova

    bwADoXp.png

    xT72oy2.png

    FVhJx8e.png

    VbA8CSP.png

    ByadkJV.png

    U62o8CT.png

    2ObMKCI.png

    1AjlHBo.png


    PS. Tko je pronasao Dugopolje? :rofl:
  • SAS1987
    13.3k
    PS. Tko je pronasao Dugopolje? :rofl:Infinity

    gdje? :grin: Dugopolje je primjer stadion za klubove tipa Šibenik, Cibalia, Zadar, Gorica, Lokomotiva itd. Mali, kompaktni u jeftini stadioni :smile:
  • Infinity
    15.2k
    Uj Hidegkuti Nador Stadion. Svaki put kad naletim na njeg pomislim Dugopolje :lol:
  • SAS1987
    13.3k
    haha stvarno je jaki sličan :grin:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.