• seljak86
    2.6k
    Ko glasa "ne" leti sa zone :sweat:
  • Patak
    2.9k
    Ako bude trebala kakva pomoć imam iskustva u pisanju knjiga, i doma i u inozemstvu, skeniranju dokumentacije, pretagama po arhivima, surađujem baš trenutno na jednoj knjizi koja obrađuje 100 godina, pišem određena poglavlja, skupljam materijale. Naravno, volonterski bi pomogao ali koliko mi vrijeme dopusti.

    Inače, odličan prijedlog, i mislim da se treba ići na tiskaue enciklopediju u više tomova a može i wiki varijanta ali ja sam uvijek za papir kao primarnu varijantu. I vjerojatno će sve trajati dosta više od godine dana, ali nema veze.
  • Gradjanski Dinamo
    182


    Hvala ti na odgovoru i informacijama.

    Svakome od nas je jasno da bi ovo bio jako velik i dugotrajan projekt. Međutim, kao što je @Patak rekao, naš prijedlog je da se ide korak po korak (tom po tom). Npr. kronološki se u prvom tomu krene od početka (Građanski od 1911. do nekog trenutka), pa u tomu dva Građanski od nekog trenutka do nekog trenutka, itd. I onda se tom po tom objavljuje kako se završi (a paralelno se radi na ostalima).

    Ja se također javljam za volontiranje. Pisati znam, želje i volje imam. Svima je jasno da će bardi poput gospodina Tomaševića imati glavnu riječ i to je jedino ispravno. Sve ostalo bi bila ludost. Međutim, predlažem da se skupi vojska volontera radilica koji će pomagati u radu na određenom vremenskom razdoblju (ja prvi ću se baciti na posao - evo možete mi pokloniti tiskano izdanje kad sve bude gotovo i eventualno staviti moje ime u zahvalu, meni je to dosta :sweat: ). Svakako treba kontaktirati i sve moguće kolekcionare poput @BluePhone67, gospodina Bartolčića i ostalih da se ustupe vrijedni materijali i da se zabilježe njihova saznanja o određenim temama.

    Ja bih svakako predložio i digitalnu verziju. Nešto u stilu Dinamove wikipedije (bilo je rasprava o tome neki dan), koju će se lako moći nadopunjavati, mijenjati, itd. Jedino što bi nam tu trebalo je neki bazični web servis s definiranim dizajnom i integracijom željenih funkcionalnosti za editiranje teksta, ubacivanje fotografija, itd. To nebi trebalo biti skupo. A svatko od volontera bi "radom od kuće" mogao unositi podatke, tekst, fotografije i ostalo u sustav. Nakon toga bi se iz digitalne verzije formiralo tiskano izdanje.

    Eto, stojim na raspolaganju ako će nešto trebati. Ne samo ja. Većina nas ovdje. :smile:
12Next
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.