• Infinity
    15.2k
    Inače Puma navodno planira izbaciti grbove sa svih trećih dresovaxavier

    Meni to ne bi bilo cudno da je to uradio Nike recimo. U americkim sportovima na dresu pize naziv kluba, pa bi ocekivao da to uradi neka americka kompanija, a ne europska.

    Ti dresovi u konacnici mogu izgledati lijepo, ali mi to nije za zelenog terena, nego za prodaju navijacima. Jednostavno mi izgleda kao trening majica.
  • Mali dioničar
    14k


    Sve su to globalne kompanije vodjene na isti način, pa dobavljač cijelom MLS-u je Adidas.
  • xavier
    11.1k
    Meni to ne bi bilo cudno da je to uradio Nike recimo. U americkim sportovima na dresu pize naziv kluba, pa bi ocekivao da to uradi neka americka kompanija, a ne europska.Infinity

    A gle, Nike trenutno radi dresove za NBA i NFL (tamo ne dogovara svaka momčad za sebe nego cijela liga ima istog proizvođača). No u NBA je do 2017. bio Adidas, a u NFL do 2012. Reebok. MLS radi Adidas tako da to nema veze s tim. Kako je @Mali dioničar napisao, to su sve globalne kompanije.

    Zadnjih godina su se inače stvari u SAD-u dosta promijenile po tom pitanju, ali do nedavno su pravila bila veoma "stroga". U NBA je svaka momčad imala bijeli dres i onaj u svojim bojama (osim Lakersa koji su tradicionalno žuti i ljubičasti). U bijelom u igrali doma (zato što je ostatak dvorane u bojama momčadi), a u svojim bojama su igrali na gostovanju. U pravilu je na domaćem pisao naziv franšize (Knicks, Heat, Celtics), a na gostujućem ime grada (NY, Miami, Boston).

    No kako sam napisao, stvari više nisu tako konzervativne pa se često igra i doma u dresovima koji nisu bijeli, a natpisi više nisu tako "čisti" nego imamo nadimke gradova.
  • Mali Zeus
    9.3k
    U poplavi novih dresova koji su mi jedan gori od drugog, evo napokon i jednog koji mi se baš sviđa. Novi PSG:xavier

    Ultrasi su neki dan prosvjedovali zbog ovog dresa jer nema crvenu okomitu liniju. Problemi prvog svijeta. :grin:
  • xavier
    11.1k
    Ultrasi su neki dan prosvjedovali zbog ovog dresa jer nema crvenu okomitu liniju. Problemi prvog svijeta. :grin:Mali Zeus

    Pa ja nisam napisao da je to dobar dres za PSG nego da mi se sviđa dres kao dres, a da sam navijač PSG-a, vjerojatno ni ja ne bih bio zadovoljan. Isto kao što sam protiv interovog "cik-cak" dresa, barceloninih "kockica" ili juventusovog dresa sa samo po jednim bijelim i crnim poljem.
  • Mali Zeus
    9.3k
    Pa ja nisam napisao da je to dobar dres za PSG nego da mi se sviđa dres kao dres, a da sam navijač PSG-a, vjerojatno ni ja ne bih bio zadovoljan. Isto kao što sam protiv interovog "cik-cak" dresa, barceloninih "kockica" ili juventusovog dresa sa samo po jednim bijelim i crnim poljem.xavier

    Ma nisam ni mislio da si napisao da je dobar za njih, samo sam se se sjetio da prosvjeduju. :)

    Što se tiče ostalog tu sam isto old school, dinamov dres treba biti plavi i rezervni bijeli ili srebrni, one spike posebni dres za europu itd. su mi glupost, ali to je neka druga tema. :)
  • Kwedi
    3.8k

    veri najs :ok:
  • jp23
    2.2k
    Izgleda dobro, sam me podsjeća na neki raniji HSVov dres, ne znam zašto.
  • flexXy
    1.9k

    o7b1lb5xyw6wmgf0.jpg
    Imali su ovakav, dost su slicni da.
  • nkdz
    829


    Evertonov novi gostujuci je danas predstavljen
  • Eduardo
    17.2k
    odličan, baš odličan.
  • db-izbjeglica
    12.6k
    No kako sam napisao, stvari više nisu tako konzervativne pa se često igra i doma u dresovima koji nisu bijeli, a natpisi više nisu tako "čisti" nego imamo nadimke gradova.xavier

    GSW čak imaju i krizu identiteta pa se ne mogu ni odlučiti iz kojeg su grada. Malo San Francisco, malo Oakland pa onda ipak predstavljaju cjelokupni "Bay" :lol:
  • xavier
    11.1k


    Momčad je originalno iz Philadelphie, ali je 60-ih preselila u SF i promijenila naziv u San Francisco Warriors. No utakmice je još u to vrijeme igrala i u okolnim gradovima da bi nakon izgradnje nove dvorane u Oaklandu, preselila tamo i promijenila ime u Golden State Warriors.

    2019. izgrađena je nova dvorana u SF-u i momčad se vratila tamo. Oakland i SF su ionako de facto jedan grad povezan mostom.
  • xavier
    11.1k
    Na kraju ovo što je izašlo ipak nije bio pravi dres Leicestera:

    6xib8kj94ik5ch69.jpg

    Pravi dres je ovo:

    leicester-city-2021-22-adidas-home-kit-2.jpg

    Onaj fantasy mi je puno ljepši...i puno važnije, nadam se da ovo neće možda biti i naš dres :grimace:
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Pa što mu fali?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.