• eol12
    588
    Ljudi pa pocetak je sezone, imamo dvije utakmice iza sebe gdje smo vidli dobrih stvari, različite utakmice doduše, ali ja sam zadovoljan skroz!
    Hoxha je veliko pojačanje iz unutarnjih rezerva, RPG najbolji i lijevi i desni bek, ima tu još prostora za napredak.
    Evo Osijek me ugodno iznenadio, imaju vica u igri, tranzicija je dobra, izgledaju bolje nego Hajduk za sada.
  • Nogo
    3.6k
    Dečki, na teškom gostovanju odnijeti 3 boda je stvarno za respect!
    Jest da se Petko i Bati uz neke još igrače nisu pojavili na tekmi ali naša snaga je da uvijek netko uskoči i bude junak! Ovaj put Risto uz "prozvanog" Špiku.

Kada su izašle postave dovoljan je pogled prema klupi da se smrzneš kakvi igrači čekaju na ulazak. S druge strane tu će sada biti i 2,3 nova igrača ovisno o pojačanjima. Taj luksuz nema nitko u Hnlu a i šire, niti će imati.

Ponoviti ću da je lijepo Dinamovac biti i samo neka ovako nastave. Dojma će biti ili neće, ali 3 boda se gledaju i pišu!
    Samo DINAMO! :clap: :strong:
  • Jurki
    11.6k
    Pa da smo pokazali smislenu igru na postavljenu obranu ne bih srao. Ovo je isti onaj učmali nogomet od prošle sezone, ali sa posloženijim kadrom.Daliban

Da je u 11. minuti na semaforu pisalo 0:1.. umjesto 1:0 sa identicnom igrom bi ih rastavili od zivota.
    Izgledamo mocno i dobro.. uz sparinu, uz to kaj nam 3 igraca pa mogu reci 4 nisu dosli na utakmicu jucer (Petko, Baturina, Sucic i Pjaca).
    Kak je vec napisano bilo ... Pampas nije ni Subicevac ni Kusek Apas.. i Os ide uvijek kontra nas 500 posto.
    I uz te okolnosti uzimamo 3 boda i jos se kaka po igracima i igri.
    Moram pohvaliti Jakira da je ubo sa zamjenama koje su nas pokrenule iz pospanosti u drugom poluvremenu.
    Os je domacinska momcad i rijetko ko se bu na Pampasu kruha najel.
  • maki
    45
    S obzirom da smo prošlu sezonu dosta bili nezadovoljni s igrom kapetana Ademija sad zaslužuje pohvale za jučerašnji nastup. Odličan je bio.
  • austrijanac
    4k
    Pogledo tekmu u reprizi upravo.

Prvo poluvrijeme dobro, kvalitetno, agresivno. Da nije bilo tog pogotka i trenutka slabosti, sve bi bilo top.

Drugo poluvrijeme nikakvo, dojma sam, kao i protiv Istre, da smo mogli zamjena još ranije stisnuti (vec od 55.minute). Doduše, Osijek je u drugom poluvremenu bio agresivniji u duelima što ukazuju i žuti i broj duela.

No ono najbitnije, tri boda se pišu, u Osijeku, kao najtežem gostovanju uz Poljud.

I to je ono najbitnije kad se po(d)vuče crta.

Idemo dalje, konkurenti ni do Gospe ove godine.
  • Keyser Soze
    10k
    Dinamu je ovo tek druga službena utakmica u sezoni, naša forma će tek doći na optimalnu razinu. Usporedite igru sada i prije godinu dana, razlika je nebo i zemlja i stvarno se vidi da smo daleko najkvalitetnija momčad u ovoj ligi.
  • Klenx
    5.6k
    Prvi gol je udruženi pothvat Gabriela koji je pratio prvo Pušića (ili Bukvića) pa Soldu na suprotni kraj terena, a onda kada se već našao tamo nije ispratio do kraja Soldu u produžetku akcije te Mišića i Sučića koji su trčkarali i gledali Limu kako im se ubacuje na povratnu.

Prvo poluvrijeme sam uživo imao osjećaj da ćemo im zabiti 3 komada. Osijek je izašao otvoreno i mi smo imali dosta prostora za tranziciju i kombinatoriku. Kasnije su se počeli ciganiti na svakom faulu, izležavati i krasti vrijeme pa je drugo poluvrijeme izgledalo lošije.

Imat ćemo problem kada je Petković indisponiran kao jučer jer nam onda malo "guši" igru, navlači igrače u sredinu pa Baturina mora bježati na krilo i gužvamo se na svim dijelovima terena. Kad se i krilo probije nema nikoga u šesnaestercu. Ali vjerujem da će on biti pravi u najbitnijim utakmicama.

Drago mi je da je Ademi jučer odigrao dobro, za ulogu kakva je jučer je idealan i ne treba ni njemu ni nama ništa više od toga. Ulazak s klupe zadnjih 20 minuta u utakmicama u kojima treba promijeniti tempo i donijeti dozu agresije u sredinu. Pohvale i treneru što je imao muda zamijeniti Petkovića i Baturinu koji su bili loši, za moj ukus to je možda trebao napraviti 10-ak minuta ranije.

Sve u svemu 3 jako bitna boda, odvajanje od tovara i iduće dvije domaće utakmice imamo prostora za rotacije i tempiranje prvotimaca kako bi bili na najboljoj mogućoj razini za 4. pretkolo.
  • Marley
    1.6k
    Meni od konkretnih stvari smeta sto se Bruno forsira skoro do 80', a ocito je da mu ne ide. I to govorim kao njegov apsolutni fan.

U cemu je problem izvadit ga iz igre tamo oko 60', pa da i Kule stigne jos nesto napraviti. On uvijek unese zivosti kad udje i pocne se nesto dogadjati, a cesto to i rezultira golom. Pa necemo valjda opet gledati skupljanje mrvica po 10 min :roll:

Jasna mi je "hijerarhija" i to apsolutno i treba biti tako. Ali jebemu ako vidis da mu nije dan, pa daj ga zamijeni, ja ne znam, Jakir kao da ga se boji.
  • Efes Pilsen
    8.3k
    Ni da ni ne sto bi rek'o Kawasaki, Bruno je igrac poteza, u gustoj utakmici cekas taj njegov trenutak koliko mozes jer znas da on to moze isporucit.
    Kazem, sinoc je bilo ocito da s njihovom agresijom standard igra Baturine i Petka nece proci.
  • jedan u nizu
    8.2k
    Ne kužim ovo pljuvanje i onda dizanje nekog igrča u nebes u razmaku od par minuta/poluvremena/utakmice.

Meni će RPG uvijek biti ispred Rileta, i smatram da je Riletov prime davno prošao, ali nije uvijek dežurni pedro, niti je uvijek najgori na terenu.
    Isto tako ne kužim njegovo uzdizanje u nebesa i pisanje da piša po svima nama jer je izvukao pobjedu, a zapravo je naletio na odbijanac (koji mu je Čavlina na kraju skoro i obranio).

Rile je jučer odigrao prosječno, kao i cijela momčad, nije ništa previše napravio, a nije niti radio neke greške. Govoriti da ga se treba odmah prodati je nebuloza, isto kao i govoriti da je mesija i da ga nitko ne smije više kritizirati jer je eto, zabio odbijanac. Istina, našao se na pravom mjestu u pravo vrijeme i snašao se odlično i skidam mu kapu, ali to ga ne čini igračem utakmice.

I dalje smatram da bi svaku tekmu RPG trebao startati na desnom beku. Ali ako će nam neki igrač poput Rileta, svaku drugu ili treću tekmu riješavati tekmu golom ili asistencijom, nemam ništa protiv toga.
    Kao što ne volim Hoxhu koji je 19 utakmica ravno napravio učinak od 0 (nula), te smatram da nije razina za Dinamo, ali dok će zabijati golove protiv Istre, Osijeka - neka ga na lijevom krilu. Može cijelu utakmicu igrati loše ili prosječno, ali ako će iz jedne prilike zabiti gol - nemam problema s tim :D

Realno, trebaju nam takvi igrači na terenu. Ne treba nam 11 nositelja igre, ili 11 maestra na terenu.
    Treba nam jedan Petko i jedan Baturina da budu nositelji, treba nam jedan Mišić koji će biti mozak. Treba nam jedan KTC koji će biti stup obrane. Ali nam treba i dosta igrča koji su prosječni, ali su u stanju riješiti utakmice golovima.
  • IvanS
    161
    Kao što sam napomenuo, godinama, ALI GODINAMA je GV/Pampas naše najzajebanije gostovanje, uz Poljud. Dovoljno je samo vidjeti zadnja tri gostovanja - onu maglustinu, onu pobjedu na guzove u nadoknadi i onaj X u nadoknadi kad su nas mogli solidno unakaziti.

Svaki put je Osijek na terenu bio al pari u najboljem slučaju, a dobrim dijelom utakmica je bio bolja ekipa. Jučer ni u jednom trenutku se nisam znojio da će dati gol jer smo imali sve pod kontrolom. Falilo je i sreće kod nekih situacija, falilo je i skilla kod nekih situacija, ali situacija smo imali što se ne može reći da prijašnjih xy utakmica u Osijeku.
    Paggini

Ovo je suština svega.
    Bio sam na utakmici i isti narativ je na barem zadnjih 5 gostovanja na GV-u ili Opusu. Uvijek tvrdo, spašavamo bod/tri u zadnjim minutama, nabrijana atmosfera...

A navijači gotovo redovito sucu j... majku čim izađe na teren. Kriv je savez, lopovi, Mamić još uvijek aktualan, Međugorje, Rileta su uzeli na zub i tako.

I onda u zadnjoj minuti gol laganini... Ideš kući pjevajući :)
  • Paggini
    19.6k
    smeta sto se Bruno forsira skoro do 80',Marley

I onda zabije Rijeci slobodni udarac i preokrene utakmicu i prvenstvo...