• Mlađi referent
    12.3k


    O tom sam razmišljao da bi zima bila idealno vrijeme, ali je ta produžena LP koja se igra i u siječnju malo poremetila stvari.

    Ali da, nije luda ideja.
  • San Lorenzo
    15.3k
    Jakiroviću sretno u nastavku karijere, ciljeve koji su stavljeni pred njega je ostvario, no što se mene tiče, falit će mi isto kao što mi fale Kopić, Jurčić ili Cvitanović.
  • The Undertaker
    5.1k
    Ako smo ozbiljan klub, ovo ne može stati samo na treneru. Ponašanje većine igrača je također bilo sramotno. Ako imamo premije za LP onda bi trebali imati i kazne za sramotne nastupe. Ako ništa, par senatora bi, po meni, trebali završiti na tribini.
  • marcio amoroso
    36.3k

    Apsolutno se slažem. Trener ti ne može zabraniti da praviš faul i da grizeš.
  • Dinaminjo
    929
    Ja bih suspendirao premije dok se ne iskupe
  • db-izbjeglica
    15.3k
    Ako smo ozbiljan klub, ovo ne može stati samo na treneru. Ponašanje većine igrača je također bilo sramotno. Ako imamo premije za LP onda bi trebali imati i kazne za sramotne nastupe. Ako ništa, par senatora bi, po meni, trebali završiti na tribini.The Undertaker

    Apsolutno...

    Da su pravi, sami bi trebali predložiti takvo što.
  • prefontaine
    312
    Ja bih ovo ja bih ono, a u ugovoru stoji sve šta i kako. Sve mimo toga klub nema pravo ili mu u suprotnom prijeti tužba od igrača
  • Sixthway
    456
    svi naši mladi igrači izgledaju ko juniori , jedino je Gvardiol iskakao iz prosjeka, premali fokus na treningu snage i izdržljivosti. Sve su krivi naši treneri i struke kako u glavnoj momčadi tako i u nižim kategorijama i to se sve može reći i za druge klubove. Kod nas se samo gura ta tehnika kao da drugi to nemaju. Naši klinci su konkurenti svojim vršnjacima kad se igra juniorska liga prvaka ali sve ostaje na tome. Klinci iz Bayerna mogu odigrat par utakmica zahtjevnih za prvu momčad ,naši juniori se ne mogu hrvat sa igračima Gorice i Varaždina sa 18,19 godina.
  • veselko tenžera
    2.1k
    Ilija Lončarević je nedavno u podcastu rekao veliku istinu: "Dinamova obrana godinama trpi jer veza fazu obrane igra komotno, isto kao i napadači. U stilu - pusti igrača, nema veze, zaustaviti će ga Teo ili netko drugi u obrani." To je ponajveći razlog zašto nemamo igru, presporo oduzimamo loptu i samo najslabijima uspijemo stvoriti pritisak. Bez pritiska sve ide sporo i predvidljivo.

    U Europi gdje nismo favoriti ofenziva bi trebala dodatno raditi na pomoći obrani, a oni ostanu na razini HNLa. Netko se ispromašiva kao Qarabag, a netko je Bayern.

    Novom treneru kratkoročno neće biti lako. Ako se osloni na senatore (po meni manje vjerojatno) opet se neće ni igrati ni trenirati pod nekim intenzitetom i nekog pomaka neće biti. Ako uvede gladne i motoričnije igrače s klupe (čemu se nadam) senatori to neće blagonaklo gledati. Ovo može biti ozbiljan problem do polusezone, sreća naša što su protivnici u HNLu nedorasli pa to možemo riješiti i s problemima u ekipi.

    Zato se nadam hrabrom treneru koji će pojavom biti autoritet, sa socijalnom inteligencijom (da tranziciju izvede što bezbolnije) i punom podrškom uprave za sve poteze koje smatra potrebnim koliko god nepopularni bili. Bez te podrške nema napretka.

    Vjerujem da je naša uprava sve ovo vidjela, ali LP je bila sveti gral za kojeg su vjerovali da ga je lakše doseći ne talasajući previše jer je trebalo preko samo jednog protivnika. Sad je sasvim ok vrijeme za početak dugoročne tranzicije od ovoga što smo sada prema ekipi koja igra moderan i odgovoran nogomet što mi u Europi moramo igrati ako želimo biti neki faktor.
  • Svi na Sjever
    2.2k
    Meni je kod Baturine najveći problem duel i građenje lopte,u ovoj sezoni sam tu očekivao veći napredak.

    To se najbolje vidjelo protiv Portugala za repku,i jedan duel protiv Uremovića uz aut liniju mi se urezao u pamćenje gdje ga je ovaj lakoćom izgurao i uzeo loptu.

    Bati će većinu igrača ostavit u prvom koraku, ali dalje kad krene fali mu čvrstine i kvalitetnog "remplanja".
  • Maksim Maksimirski
    5.4k
    Već sam o tome pisao a mislim da je ovo najprikladnija tema.

    Ja ne znam koliko su navijači Dinama svjesni toga ali Dinamo je srezao proračun i plaće za igrače. Mi danas imamo proračun za plaće nekih 16-17 milijuna eura a kako se najavljivalo cilj je bio nekih 15-16. To je dakle tu negdje.

    Moramo znati da je Dinamo prije 5 godina trošio 22 milijuna eura na plaće. Prije 5 godina je sve koštalo duplo manje. U trgovini je čokolada koštala 5 kuna a sada košta 10. Frigan bi tada koštao 2-3 milijuna a sada košta 5-6. Dakle kada se uračuna inflacija Dinamo je strašno snizio svoj proračun dok svi ostali klubovi u svijetu uračunavaju inflaciju i prate duh vremena. Sada više omjer plaća u Dinamu i Hajduku nije kao nekada 5-1 nego smo došli na 1,5 -1. Mi plaćamo 16-17 a oni 12-13.

    Nije samo Hajduk kao najveći rival u pitanju nego su i osrednji belgijski prvoligaši kao Westerlo postali imućniji od Dinama i troše po par milijuna milijuna dok smo mi ostali na razini 2013. i trošimo negdje 1 milijun po igraču. Jedino je razlika što si 2013. za milijun eura mogao dovesti najboljeg igrača Vitorie Guimares Soudanija koji je par dana prije dolaska u Dinamo bio strijelac i najbolji igrač portugalskog finala kupa protiv Benfice, mogao si dovesti A reprezentativce Čilea Juniora Fernandesa i Henriqueza, mogao si dovesti reprezentativca Portugala golmana Eduarda itd. Danas za milijun eura možeš dovesti igrače iz druge francuske koji uopće nisu dominantni u toj ligi nego prosječni i nekakve egzotične igrače upitne kvalitete.

    Smanjivanje proračuna znači smanjivanje kvalitete. Može netko govoriti da će sada mag Marić trošiti manje i dovoditi bolje ali u 99 posto slučajeva pad proračuna znači i pad kvalitete. Problem Dinama je što navijači toga nisu svjesni i očekuju da Dinamo bude na istoj razini kao nekad kada je imao (računajući inflaciju) skoro duplo veći proračun. Može se za početak kriviti trenera jednog, pa drugog, pa trećeg ali na kraju će mnogi shvatiti da smo jednostavno financijski (a posljedično i igrački) pali to jest svjesno smo si srezali proračun. Sada ide argument da veći proračun ''nije dugoročno održiv'' ali upravo činjenica da smo veći proračun od ''održivog'' imali 20 godina govori da jest dugoročno održiv. Dinamo je klub koji (ako uloži novce što ja zagovaram) ima osiguranu ligu. Kad ima osiguranu ligu ima i osiguranu Europu. Kad ima osiguranu Europu ima i osigurane novce od Europe. Rezanje proračuna je grozna odluka koja dugoročno ne može na nijedan način poboljšati klub na rezultatskom planu.
  • Crusades1986
    11.8k
    Jasno se reklo da se smanjivanje proračuna ne odnosi na plaće za glavne igrače i pojačanja, nego na igrače koji ne bi smjeli pomisliti da obuku Dinamov dres, a kamoli da za tu čast dobiju još i novac. To su razni Bočakaji, Štefulji, Jurići, i slični.

    Jel itko smanjio ugovore Petkoviću, Mišiću, Baturini ili Sučiću? Jel se smanjio ili povećao ugovor Nevistiću i Kulenoviću prilikom produženja ove godine?

    Ima li još koja tvrdnja za pobit sa fejsbuk stranice "Dinamo najveći :victory: hrvatski klub" i onih botovskih priopćenja sa velikim tiskanim slovima?
  • Dr Hofmann
    830
    Jebi ga, vremena se mijenjaju, ja samo ne želim nikada više vidjeti u klubu nekog poput Mamića, niti njegov način poslovanja, ponašanja ili bilo čega. Za mene su to najtamnija vremena našeg kluba. Radije bi da igramo u petoj zagrebačkoj ligi nego da se vratimo u proračune od zadnjih dvadesetak godina ako bi to opet dovelo nekog četnika ko Mamić ponovno u klub. On je napumpavao proračune oduvijek, stariji će se sjetit Papadopoulosa i 900 tisuća € i takvih milijun ,,transfera". Dinamo je upravo u tih 20 godina beskrajno oštećen. Financijski, moralno i na sto drugih načina.
  • Hoxhemo Titulu
    11


    I ova teza bi u konkretnom slučaju držala vodu da je proračun smanjen na način da su se dovodili jeftini igrači niske kvalitete i da se rješavalo top igrača visokih plaća ili im se smanjivalo plaću.

    Smanjiti broj igrača pod ugovorom, rješavanje skupih viškova i ne pristajanje na ucjene menadžera se ni uz kakav spin ne mogu servirati kao pogrešan smjer poslovanja.
  • veselko tenžera
    2.1k
    ima tu i još jedna stvar, zatečeno stanje.

    Ova uprava je naslijedila gadan kredit, godinu sa smiješnim prihodom od Europe, 3-4 promašena prijelazna roka, puno balasta na plaći i ekipu u kojoj imaš 1 igrača s poštenom vrijednosti na tržištu.

    Sa svime time bilo bi neodgovorno puhati budžet za ovu sezonu. I dalje imamo ekipu koja prvenstvo mora osvojiti s 10+ tako da podloga postoji. Slažem se da bez ulaganja nema ni napretka, baš zato u ovoj sezoni treba podići vrijednost Baturinini i Sučiću te gurati Stojkovića, Pavića i Mikića da imaš padobran ako prihodi iz Europe izostanu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.