• vjeko1701
    8.6k
    Nije Topić, Jurišić ni Los...pa ko je onda? xD
  • Zagi
    7.9k
    Ah tih tovarskih govanaca ima previše. To kao da tražim iglu u plastu sijena.
  • rakurs
    248
    Aaa, Holjiga. On je baš ljiga prve klase, sjećam se kad sam prije neke dvije godine u sklopu fakultetske nastave slučajno, ali stvarno slučajno prisustvovao tribini na kojoj je sudjelovao i on u jednoj dvorani ne znajući da je baš takav šupak.

    Uglavnom, cijela tribina je protekla u njegovom kenjanju i orgijanju po Dinamu i svemu povezanom s njime, čak je rekao nešto u stilu "meni su djeca dobro odgojena tako da ne navijaju za Dinamo". S njime je govorio i još jedan poznati sociolog koji je u nešto manjoj mjeri isto tako srao po Dinamu i glorificirao svoj klubić. Kada je došao red na pitanja sam ih pitao par za njih vrlo škakljivih pitanja gdje se nisu snašli i bili vidno začuđeni što je netko stao u obranu Dinama i suprotstavio se njihovim stavovima.

    Inače, tribina je bila održana u sklopu jednog Studentskog doma te su gospoda vjerojatno mislila kako će biti puna dvorana istomišljenika, a zapravo je bilo desetak ljudi među kojima i ja, kako bi Holiga vjerojatno zaključio 'neodgojeni Dinamovac'. Također, bili su razočarani posjetom što su i naglasili par puta.

    Isprike na (valjda) offu, ali čim sam shvatio o kome Mali Zeus priča, vratila su mi se sjećanja i morao sam olakšati dušu :sweat: Uglavnom, niste ni svjesni koliko takve gamadi živi među nama u Zagrebu i drago mi je se moraju skrivati u mišjim rupama dok im njihov klubić ne naniza dvije uzastopne pobjede.
  • Mali Zeus
    13.5k
    Zato i nisam htio odmah reći jer stvarno nije vrijedan puno pisanja. To je jedan opskurni novinar kojeg nitko ne čita i koji uživa u svojoj zlobi. Te spike di on izjednačava odgoj s navijanjem za klub su naprosto odvratne i u skladu s njegovim likom i djelom, a sve se očituje u tekstovima u kojima on glumeći nekog načitanog filozofa i analitičara ubacuje sve i svašta i u kojima uvijek ide posredno ili neposredno neki jadni pljuc na dinamo. Toliko smo mu bitni i toliko je opterećen da on uvijek mora pisati o nama ili govoriti, čak i kad je tema neka sedma. To mi pričinja zadovoljstvo, u glavi smo mu rent free svaki dan cijeli dan.

    Baš me zanima odgaja li svoju djecu da pjevaju visoke peći i slično. Ili su mu djeca dobro odgojena samom činjenicom da ne navijaju za Dinamo nego za najčišći i najpravedniji klub na kugli zemaljskoj.
  • db-izbjeglica
    15.5k
    Uglavnom, cijela tribina je protekla u njegovom kenjanju i orgijanju po Dinamu i svemu povezanom s njime, čak je rekao nešto u stilu "meni su djeca dobro odgojena tako da ne navijaju za Dinamo"rakurs

    Ja sam u svemu najviše šokiran činjenicom da on ima djecu. Ukoliko su stvarno njegova, to bi trebalo značiti da na svijetu postoji žena spremna imati spolni odnos s takvom nakupinom bjelančevina i masti. :scream:
  • Maxova dijagonala
    613
    Zato su tovari pravi čistunci nema šta.
    Vratite titulu 79',sve trofeje pod kiriginom i petokrakom i sve štimceve titule pa ćete onda to moć reć.
    Do tadd pstt!!
    Taj Holiga je cak jos gori od onih sa slobodne dalmacije i Silova
  • Zagi
    7.9k
    Kada je došao red na pitanja sam ih pitao par za njih vrlo škakljivih pitanja gdje se nisu snašli i bili vidno začuđeni što je netko stao u obranu Dinama i suprotstavio se njihovim stavovima.rakurs

    Je da, pričam ti priču ali ću izostaviti meso. Nećemo se tako igrati.
    Gukni golube, koja su bila pitanja i kakvi su bili odgovori?
  • Dr Hofmann
    1.3k
    Jebi ga, stavite se u njihovu poziciju. Svi te uvjeravaju da si najbolji, najljepši, najpametniji...Ali u svom mjestu. Izađeš iz njega i onda šok...Nisi, postoje i drugi.

    Njima odgajanima u tom bubbleu nije jasno da je Hajduk kurčina prvenstveno radi njih samih, pa svoje komplekse i neuspjehe moraju liječiti preko nekoga, a najčešće preko Dinama.

    Inače moram priznati da ne čitam radove spomenutog gospona, samo me zanima jedna stvar: Koji kurac onda živiš u Zagrebu? Ja bi se upucao u glavu da sam mega tovar i da onda živim u jebenom Zagrebu?
  • vjeko1701
    8.6k
    "meni su djeca dobro odgojena tako da ne navijaju za Dinamo"rakurs

    Jao kako mi je žao kad pročitam ovakve stvari da nisam bio prisutan.

    Lijepo ruka u zrak i kad mi se da riječ: "Meni je drago čuti da postoje roditelji koji uče djecu da navijaju za svoj lokalni klub. Al sve je veći trend danas da se uz svoj lokalni navija i za neki europski. Ako već Dinamo nije opcija, zašto ne neki bratski klub vašem lokalnom? Poput Zvezde ili Partizana."
  • rakurs
    248
    Gukni golube, koja su bila pitanja i kakvi su bili odgovori?Zagi

    1. Krive li za neuspjehe Hajduka posljednjih 20ak godina isključivo Dinamo i zašto ako da ili misle da i u njihovom dvorištu postoje krivci? 'Dinamo je tu kao vladar HNLa sigurno odigrao ključnu ulogu, pogotovo s bratskim odnosima s Lokomotivom, posuđivanjem igrača i tako onemogućio Hajduku da ostvari puni potencijal' ne znam točno, prenosim onako kako mi je ostalo u glavi, nije od riječi do riječi tako bilo

    2. Spomenuo sam im model kojeg su u nekoliko navrata spominjali kao idealan (NH) i misle li da ipak ima nedostataka na što je Holiga odgovorio da je svakako bolji nego Dinamov (tu je valjda već skužio čiji sam pa je bio malo vidljivije uznemiren)

    To su dva koja se sjećam, a siguran sam da sam ga pitao još barem jedno jer smo imali kratku raspravu, a sociolog mi je ujedno bio i profesor pa sam malo prikočio s njime :lol:. A i bio je normalnijih stavova, opleo je i po Hajduku. Holiga uživo djeluje baš onako kakvi su mu i tekstovi, iskompleksirano.
  • Sajla
    5.1k
    rekao nešto u stilu "meni su djeca dobro odgojena tako da ne navijaju za Dinamo".rakurs

    bilo bi krasno da se ovo ponovi pa da ga netko pita - gospodine Holiga, što točno želite reći o mojim roditeljima (i/ili mojim roditeljskim sposobnostima) i u kojim ste sve okolnostima spremni to ponoviti?

    također bih mu se od srca zahvalio na branjenju načina rada u Hajduku i poželio im još desetljeća uspjeha poput onih koje je taj pristup iznjedrio.
  • Cosey
    515
    Aca Huliga. Jedan od grupe lijevih i ekstremno lijevih novinara (piše povremeno za The Guardian) kojem je navijanje za Hajduk uvelike i ideološko pitanje.
  • Paggini
    22k
    a sociolog mi je ujedno bio i profesor pa sam malo prikočio s njimerakurs

    Drug Lalić i njegova krčmarska razmišljanja...
  • GaijiZG
    1.3k


    Tribina je jedini podkast i sadržaj od kojeg ja mogu naičut nešto novo. Primjećuju stvari, unutra su. Izvor informacija iz prve ruke. Analitičan, stručan

    Ponavljanje rječi "halfspace" nije stručnost.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.