• Vratite nam Istok
    232
    Po tko zna koji put se ponavlja ista priča - veliki Dinamo i ostali liliputanci iz HNLa u Europi, a onda kad ih dobijemo preokretom ili kasnim golom, kmecanje da je sve do sudaca.
  • Mathiasovi Chageri
    2.5k
    Naši klubovi ne bi prošli do playoffa najgoreg europskog natjecanja ni da igraju redom protiv predstavnika Andore, San Marina i Farskih Otoka. Ovo sve je jad jadova, gledati klubove kako troše vrijeme protiv azerbajdžanskih klubova, kako ne mogu stvoriti dvije šanse protiv slovačkih klubova ili se pate s igračem više protiv švedskih klubova.

    Jedva čekam nova plakanja na taj zli nepošteni ždrijeb kad im iduće godine kuglice donesu neke Aston Ville, Bologne ili Eintrachte.
  • NORTE
    11.4k
    Goropadni HNL štuca protiv monstruoznih vladara sredine tablice Slovačke Azerbajdžana i desetkovanih Šveda.criticus
    Sjećate se kad je bila kuka i motika zbog penala za dinamo na crti u Osijeku...
  • Dzoni
    616
    Nema nade za HNL, ako ce biti 2 ekipe ove sezone u Europi bit cu iznenadjen. Kompleksi su cudo..
  • Jaro
    7.3k
    Po vidjenome, Hajduk je najblizi od trojke skupinama, a i oni su jako daleko jos...
  • Ludovic IX
    7.2k
    Rijeka još uvijek najbliza. Em još nisu ispali ovdje em u po kl igraju protiv slovenske olimpije
  • NORTE
    11.4k
    Hajduk je najblizi od trojke skupinamaJaro
    ?? Imaju još jednog suparnika i to će vjerojatno ipak biti Aek, bez obzira na dva gola minusa sad.
    Osijek ako prođe ide na Omonia-Fehervar.
    Rijeka ako uopće ispadne ide vjerojatno na Olimpiju.
  • M94
    1.2k
    Kako su loši ostali klubovi majko draga. Sad je i do Playoffa doć postalo nemoguća misija.
    Ajde da su to neki top klubovi pa se očekuje ispadanje, ali ovo su 5.-6. ekipe Slovačke, Švedske...
  • Hnlovac
    1k
    Ne trebaju nam ovi liliputanci u Europi, dajte nam Šibenik, Istru, Varaždin, Šibenik u kvalama za konferencijsku ligu pa što bude, bude

    Dosta je "velike četvorke" ,to ne postoji

    Jbt kad se sjetim kad je Rijeka prije par godina ubrala neke bodove u grupi sa Az Alkmaarom, Sociedadom i Napolijem, a danas kašlja protiv sredine Švedske lige
  • Maksim Maksimirski
    5.4k
    Naši klubovi su u padu već par godina i tu ne govorim o Dinamu koji je poseban slučaj nego o ostalim klubovima. HNL je imao svoj vrhunac tamo negdje 2015-2020 (ili točnije 2013-2019) kada smo još uvijek imali hrpu talenata ali su se istovremeno klubovi zbog ulaska u EU otvorili i za strance. Taj spoj je odlično funkcionirao par godina i tada smo imali RNK Split koji se odlično nosio sa Fulhamom i Torinom, Lokomotivu koja je izbacila ukrajinsku Vorsklu, igrala egal sa Genkom, Goricu koja je bila osvježenje sa Lovrićem kao glavnom figurom, Osijeka koji je izbacio PSV i igrao egal sa Rangersima, Hajduk koji je ispao na penale od Maccabi Tel Aviva, Rijeku koja je pobjeđivala Salzburga, Stuttgarta, Milana, Standarda, Feyenoorda....

    Ove godine je izgledno da će ova i ovakva bijedna Rijeka igrati grupnu fazu jer će joj biti dovoljno izbaciti Olimpiju a mogao bi lako i Hajduk preko Žumberka i Noaha također do grupne faze no to neće značiti da nam se liga diže. Jednostavno smo imali ludu sreću u ždrijebu.

    Liga je zadnje 2-3 godine izjednačenija ali lošija. Kvaliteta samog nogometa je grozna i HNL je postao negledljiv osim ako niste fanatik a čak i tada patite dok gledate prosječnu HNL utakmicu. Prije 7-8 godina je HNL bio medijski pljuvan sa svih strana, bio je pregažen. Ja sam tada (kada je HNL bio uvelike podcijenjen) poput apostola propovijedao okolo ljudima o HNL-u i nagovarao sam ih da prate ligu jer se isplati pratiti. Danas (kad je HNL čak i precijenjen) nikome ne sugeriram da treba pratiti HNL.

    Pogotovo volju za HNL-om ubiju ovi manji klubovi koji su svake godine sve lošiji i koji su potpuno neambiciozni. To su klubovi koji bi rado odmah potpisali da sljedećih 10 godina budu uvijek na devetom mjestu. Takav mentalitet ih naravno već neko vrijeme gura sve više prema dnu i trenutno naših donjih 4-5 klubova u ligi praktički izgleda poluamaterski. Belupo na Poljudu je poluamaterski klub, ljudi bez ikakvog pritiska ne mogu pogoditi točno dodavanje na 5 metara, ne mogu spojiti dva dodavanja. Takav nivo nogometa mogu pružiti i poluamaterski igrači koji rade od 8 do 4 pa onda iz hobija treniraju poslije posla i vikendom igraju za lokalni klub.
  • Zagi
    7.6k
    Dva puta pokušam deeskalirati jer očito odbijaš shvatiti da mi imputiraš tezu koju niti sam napisao pa time niti u nju vjerujem ali se ne daš .
    Još onda uzmeš ovaj ton
    Te fore "vaše konstrukcije" zadrži za nekog drugog. Ili se drži stava koji imaš i argumentiraj ga ili prihvati tuđi komentar..mali M


    Okej onda. Idemo tjerati mak na konac.

    Moj prvi post: "Strašno koliko nam je liga osiromašila kvalitetom ovaj prijelazni rok. "
    Valjda treba specificirati da se komentar napisan u četvrtak 8.8. odnosi na četvrtak 8.8. , a ne na projekciju kraja prijelaznog roka. Ne znam kako će izgledati rosteri na kraju niti ne spekuliram. Pogotovo kada proračuni hnl klubova u velikoj mjeri ovise o ishodu dinamovog playoffa.
    Otišlo je nekoliko izrazito bitnih pojedinaca za osrednje momčadi poput Miereza , Postonjskog, Drožđeka, Marića, Bubanje,Kalaice itd. Da sada sve ne nabrajam, sobzirom da je post bio odmah ispod slike Droždeka reakcija je bila više u smislu "nakon Postonjskog i Jelenića, sada još i Droždek. Pa kako će Varaždin izgledati?"
    Sve treba crtati , izgleda.

    Moj drugi post: "Ma nešto će se pojačati sigurno ali ako je netko gledao Vž-Gorica prošli vikend....
    Užas od kvalitete. "
    Gorica-Varaždin je jedna, singularna utakmica koja je po mom osobnom dojmu, bila užasne kvalitete. Impotentno i dosadno.
    Da prisnažim, tu ne piše da je liga užas kvalitete već da je jedna utakmica, u jednom trenutku (prije kraja prijelaznog roka) bila užasne kvalitete.

    aha onda oprosti, nisam te shvatio da u dva posta gdje pišeš da je liga "užas kvalitete"mali M
    ne pišem, imputiraš
    i "osiromašila kvalitetom" zapravo misliš da drži konstantu kvalitete i da nije svake godine sve lošija..mali M

    sarkastična konstrukcija , nigdje se nisam niti osvrnuo na uzlazne ili silazne trendove kvalitete lige, imputiraš
    nemoj se igrat riječima kad vas se troje za redom zgražalo sa ligom...mali M

    Jedini koji se ovdje zaigrao je onaj koji je spojio ostale postove i imputirao sve meni.

    Ja sam tebi u svom prvom postu napisao da mi daš argumente zašto je svake godine sve lošijimali M
    Opet , nisam se osvrtao na moguće silazne trendove kvalitete HNLa pa to nepostojeće mišljenje ne planiram niti argumentirati.

    Ajd sada, dosta. Iznad mog imaš par postova u kojima stvarno i pišu neke od teza o kojima očito želiš debatirati. Meni ta tema nije previše zanimljiva pa neću biti kvalitetan sugovornik.



    Isss, cijeli post ni za što. "Replika zbog netočnog navoda" za replikom.
    Kao da sam u sabornici. Nek' stoji sada kada sam već natipkao.
  • austrijanac
    4k
    Možemo iznijeti sto razloga da li je liga jača ili slabija, imati argumente za obje strane, održati kvalitetni debatu.

    No nakraju, i da to sve izignoriramo, konačno mjerilo može pokazati europska natjecanja, gdje nakon prvog seta tekmi ne gajim velike nade.

    Naš koeficijent je još najbolji pokazatelj gdje stojimo.
  • mali M
    5k
    u redu, meni se neda okolišati pa ponavljam neda mi se razgovarati "da si mislio o samo jednom datumu ili samo jednoj utakmici".. to je sad semantika, a nadovezao si se na par postova koji su udarali po kvaliteti lige. Bezveze.. i uopće ne želim debatirati samo sam stavio kontratezu ljudima koji tvrde da nam je liga u padu i gubitku i šta ti ja znam.. ako nisi među tim ljudima nemoraš se osjetiti prozvanim...eto neka ostane i da ti želim imputirati nešto što ti nisi rekao niti mislio ako je tako lakše...
  • Neki tip
    21.3k
    Jedini koji se ovdje zaigrao je onaj koji je spojio ostale postove i imputirao sve meni.Zagi

    Zagi, napisao si
    Super vam je špreha dečki.
    Nikada slabiji HNL je floskuletina , a jedini argument za jačanje vam je "valjda će netko iskočiti".
    Zagi

    I na to sam ti odgovorio. Budući da si napisao da je jedini argument za jačanje HNL-a "valjda će netko iskočiti", dakle klimava pretpostavka, išao sam linijom argumentacije da je sunce uvijek izlazilo, pa će (ajde, nek je valjda) i ovaj puta. Da HNL uvijek bude slabiji u ljetnom prijelaznom roku, ali to ne znači da će takav i ostati jer će se naći i proizvesti novi igrači.

    Ti nisi ni rekao da se to neće dogoditi? Pa eksplicitno nisi, ali ako kažeš da se argumentacija temelji na "valjda bu", onda je valjda očekivano da argumentiram dalje zašto mislim da bu. A kad dalje argumentitam, onda valjda pišem što mislim, za bilo koga tko će pročitati, jer je u pitanju forum, a ne samo tebi.

    I zapravo se potpuno složio s tobom da je HNL slabiji sada (ili eto jučer 8.8.) nego, štajaznam, 1. svibnja, jer je to posve normalno i uobičajeno i svakosezonski. Raspravljati o tome mi nema smisla, jer je očito, pa sam govorio o trendu i procesu, a ne trenutnom stanju.

    U pisanoj riječi uvijek je moguće krivo interpretirati ili pridati više značenja nečemu no što je autor namijenio.

    Ti si samo htio reći da su neki etablirani igrači otišli, a drugi nisu još došli pa su klubovi i time liga trenutno slabija?

    Ok, s činjenicama se uvijek slažem, ako su mi poznate. A ove su dost poznate. Mislio sam da smo se pomaknuli prema interpretacijama. :)
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.