• King
    16
    Ma dajte ljudi, nama je 15M kao nekom velikom stranom klubu 200M. Novac dobiven ulaskom u LP nam je prvenstveno donio stabilnost i osigurao nam da ne moramo nikoga prodati. A da se počnemo ponašati birtijaški kao zvezda, propali bi kroz par sezona.

    Uostalom kog briga kaj oni tamo rade, ciganska posla.
  • sebenico
    552


    Pa jel se mi želimo natjecati s RBS-om i Celticom ili ne. Evo Sparta Prag je uložila 12 milja, Kopenhagen 15 (bez lige prvaka). To su klubovi s kojima se trebamo uspoređivati, a ne valjda Ružomberok ili Olimpija.

    Iz kluba je izašlo 13.85 milja, nebitno kome je išlo. Mislim, bitno je, ali je to izašlo iz klupske blagajne.

    Uglavnom, imamo različita mišljenja i to je ok. Nema potrebe da više temu zagušujemo...
  • Mathiasovi Chageri
    2.5k
    Evo Sparta Prag je uložila 12 milja, Kopenhagen 15 (bez lige prvaka)sebenico

    Ali ne na jednog igrača. U tome i je poanta. Mi sa 13 milijuna eura pokrpamo četiri pozicije na terenu sa 5 igrača, Sparta Prag si sredi za 12 milijuna lijevo i desno krilo, napadača i golmana, Copenhagen si za 15 sredi golmana, dva beka i dva stopera. Ne spalimo to na jednog igrača. Mislim da je je to ono oko čega se prepirete tu.

    Jedno je uzeti 10 milijuna eura i potrošiti ih na jednog igrača kao Zvezda. Eventualno si pokrpao jednu deficitarnu poziciju ako se igrač pokaže kao pojačanje (nema ozljeda, ne oboli od kronične bolikučine od prijelaza iz Bundeslige u srpsku ligu itd.), ostaju ti ostale pozicije gdje imaš potrebe jer te neće Silas dignuti sa 32. mjesta u LP na 16., a ti si spalio već 10 milja. No njima to nije bitno, Vučko će spaliti još 15 milijuna na drugog, pa će onda pokriti plaću Petruševu da dođe iz Olympiakosa u KK Crvena Zvezda, boli ga briga.

    Ideja da će nas jedan transfer od 10 milijuna nečega spasiti je iluzorna i da moramo riskirati na taj način. Nitko ne kaže da mi možda nemamo te novce, u nekoj idealnoj situaciji mi možemo potrošiti 10 milijuna na nekog igrač lige petice, no to je apsolutno financijski neodgovoran potez koji ne garantira ništa. Za nas je puno bolje taj novac potrošiti na tri, četiri igrača. Uostalom to smo napravili, to je napravio i Copengagen, a isto je napravila i Sparta.
  • nemapredaje
    3.2k


    Jel ti znaš da Celtic u godinu dana proda 350.000 dresova ??

    Ili pogledaj npr. akademiju (ne klupski kamp) RBS-a
    https://www.redbullsalzburg.at/en/youth-and-academy

    Mi smo nažalost jako puno udaljeni od RBS, Celtica i takvih. Naravno da nam je cilj da naš klub jednog dana bude takav, ali se sada ne možemo uspoređivati s njima.

    To što mi ostvarujemo rezultate slične njima je svjetsko čudo.
  • Nino Bule
    13.4k
    Iz kluba je izašlo 13.85 milja, nebitno kome je išlo. Mislim, bitno je, ali je to izašlo iz klupske blagajne.sebenico

    Pa loše je sto je izaslo 14 milijuna eura iz kluba jer zbog takvog poslovanja smo dosli do toga da bi nam klub bio u kaosu da nismo prosle sezone osvojili i morali bi prodat sve sto vrijedi.

    Pa jel se mi želimo natjecati s RBS-om i Celticom ili ne.sebenico

    Opet prazna floskula, pa ne igraju odštete na terenu nego igraci, naravno da se zelimo natjecat u igranju nogometa, ne u trošenju para koje mi nemamo a oni imaju jer imaju budzete 60 milijuna eura vece od nas, jel razumijes tu cinjenicu ? Ovo vec lagano ignoriranje argumenata i guranje svog gubi smisao, rađe nemoj nista pisat nego izbjegavat odgovarat na argumente

    Evo Sparta Prag je uložila 12 miljasebenico

    Odlican primjer, vlasnik težak 9.5 miljardi eura koji svake godine gurne 10-15 milijuna eura u klub da bi klub bio na nuli i da ne posluju po pravilima kojima posluje dinamo, shvacas li sad da ovo sto pricas nema nikakvo pokrice ?
  • Big Daddy
    1.1k
    Upravo to, jbt nama je tesko dati i 3 milje za novog igraca…
  • Paggini
    19.6k
    Hoće ovdje netko naći klub ranga Dinama, cca tog budzeta, da nema privatnog vlasnika, državu i slično a da daje 10-15 milijuna eura na pojačanja?
  • Big Daddy
    1.1k
    Mislim, sve 5, imamo mi dobru ekipu, ali svi mi koji igramo ili smo igrali nogomet, znaju kak je to kad u tvoju ekipu dodje jos 1 super dobar igrac, pa i ti si automatski bolji jer imas jos jednog s kim mozes igrati i jos 1 koji ce jos bolje od dosadasnjih trgati protivnika.
  • Laugreano
    2.5k
    Kako mozes dati nesto sto nemas?
  • Big Daddy
    1.1k
    Skoro 40 milja od LP i Olma!?
  • Nino Bule
    13.4k


    Nece radi se o potpuno emocionalnom ispadu zasnovanom na nicemu, ni 2 minute gugla nisu iskoristili, a da ne pricam o sramoti uzimanja zvezde kao primjera neceg i to sve to kako bi se dokazalo kako su u klubu budale i ne znaju sta rade a njima nije jasno da je 60<120
  • Nino Bule
    13.4k
    Skoro 40 milja od LP i Olma!?Big Daddy

    A rashodi 60 mil, sta cemo sad !?
  • Big Daddy
    1.1k
    I ne kazem da se sve treba potrositi, a niti priblizno, al ono jednom kak se kaze „odrijesiti kesu“ ili kak vec se kaze, malo riskirati, dovesti barem jednu mrcubu za 5,6 milja, isplatit ce se. Kad dovedes igraca na poziciju koja ti je ono malo slabija bila, da ne kazem kriticna
  • Nino Bule
    13.4k
    I ne kazem da se sve treba potrositiBig Daddy

    Hvala ti na ovom, al treba razmislit o tome da se potrosi 40 mil eura jedan rok, ko ga jebe mozda se isplati, ako ne navijat cemo za neki novi klub, tipa sibenik mi je simaptican
  • Paggini
    19.6k


    A koja nam je to pozicija kritična? Ne vidim nijednu da je krizna, kritična ili deficitarna
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.