• SAS1987
    13.5k
    dobar za napraviti carmageddon članovima uprave.
  • Navijač Dinama
    7.4k
    ako sad ne privuku 2000 ljudi na utakmicu neće nikad :rofl: :rofl:
  • Neki tip
    19.4k
    Barem više ne lažu da je za prvih 100.. piše da vrijedi za sve dok se ne popuni Istok. :roll:

    m9yt2256fjdx2e0a.jpg
  • Građanski1911
    327
    Prva dva poteza nove uprave trebala bi po meni biti:

    1. Micanje slova "G" iz naziva kluba
    2. Zabrana dijeljenja bilo kakvih ulaznica ili usluga za dolazak na tekmu na period od 3 godine
  • Neki tip
    19.4k
    Micanje slova "G" iz naziva klubaGrađanski1911

    O ovome se dosta raspravljalo i tu na Zoni.
    Zašto se o tome ne bi glasovalo među članstvom?
    Ne želim da u klub nakon jednog diktatora dođe drugi.
  • deda
    28k
    Apsolutno. Po meni je to jedna od rijetkih dobrih stvari koje je ova uprava napravila. Nikako ne bi mijenjao to zato što su to oni stavili za svoje vladavine. Ako se klub već ne zove Gradjanski ja sam svakako za ovaj naziv.
  • Neki tip
    19.4k
    Ma taj argument o tome tko je dodao G u ime mi je potpuno promašen, neodrživ.

    Pa kao da su oni koji su nadjenuli ime Dinamo bili cvijeće!?

    Ne želim se ponavljati, postovi koje sam ranije napisao na ovu temu su mi među najdrazima (ak se tak moze reci za vlastite upise) koje sam uopce tu ostavio i nisam cuo dobre protuargumente tak da ostajem pri iskazanom stavu u potpunosti.

    Ak vecina clanova bude za uklanjanje, a mislim da ce biti, ok, tu nemrem nis.

    Ali meni je G u nazivu kluba odlicna ideja taman da je i od Nečastivog osobno došla.
  • JJ44
    23
    Prisjetimo se ovog marketinškog remek djela:

  • Infinity
    15.2k
    Maknulo bi se G samo zato jer ga je odobrila ova uprava. Da li bi srusili stadion da ga je napravila ova uprava?
  • Ero
    934
    Ne smeta ni meni građanski, al čim se spomene "GNK" odmah me asocira na nešto loše.. Da je članskim glasanjem to izabrano sve bi bilo okej.
  • Građanski1911
    327


    Načelno se slažem, pogotovo za godinu Dinamovog osnutka koju bi po meni - nakon detaljne i kvalitetne javne rasprave - trebali odrediti članovi na nekakvom referendumu.

    No, iako ja recimo tvrdim da je Dinamo osnovan 1911., mislim da "G" u nazivu ne simbolizira poveznicu s Građanskim, već tiransku vladavinu jedne skupine ljudi, koja je prisilno nametnula to slovo od kojeg mnogim čestitim dinamovcima pada mrak na oči

    No, velim, načelno se slažem... takve bitne stvari, kao što su promjena imena i nekakvog identiteta kluba bi trebalo prepustiti članovima, dok je god klub uređen kao udruga građana
  • Građanski1911
    327


    Po meni je jedan od rijetkih dobrih poteza taj što su se uspjeli izboriti za 1911. kao službenu godinu osnutka, u što ja vjerujem puno prije nego što sam pročitao Kramera i Tomaševića..

    No, velim, meni osobno taj prefiks "GNK" budi negativne konotacije na ovu upravu i više bih volio da se klub zove NK Dinamo Zagreb (kada smo kod toga, klub je te 2011. maknuo "Zagreb" iz imena kluba što mi isto nije drago...)
  • deda
    28k
    Ja sam apsolutno za to da članovi jednog dana odluče što hoće, ali bojim se da mi to dočekati nećemo. Prevelike su tu silnice i pare u igri.
  • Neki tip
    19.4k
    mislim da "G" u nazivu ne simbolizira poveznicu s Građanskim, već tiransku vladavinu jedne skupine ljudi, koja je prisilno nametnula to slovoGrađanski1911

    Za razliku od Dinama kojeg su osnivači zamislili kao simbol gospodskog Zagreba i hrvatstva?

    Neodrživ ti je argument. Ubili su Građanski, nametnuli Dinamo. Mi im ga oteli, posvojili, učinili našim, u inat i prkos.

    Isto to hoću s G u nazivu. Da postane sve ono što bi doista i trebao simbolizirati.

    I da o tome odlučimo mi.
  • Neki tip
    19.4k
    s5lk88zuh3ep7n3s.jpg

    Dinamova revija iz 2001. godine. Dakle G u nazivu je ipak nešto starija ideja i to Cicina (ak je i on prvi).
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.