• Robi T
    225
    nisam rekao da daju nego prodaju pravo Dinamovih tekmi za Dinamo+ platformu.
    Dinamo ih distribuira tj. daje mogućnost gledanja svojim pretplatnicima na toj platformi.
  • Dudu9
    442
    Pa ako je cijeli Hnl za 9mil znači da Dinamove utakmice vrijede više od 1mil eura godišnje, nije to za Dinamo isplativo da plaća
  • Efes Pilsen
    6.9k
    Prijenosi ne, al bila je neka prica da traze oko 100k kuna (tada) za sazetke..
  • Georg Koch
    3.5k
    mene zanima kako nije moguce? Jer ako sam dobro upoznat, a ispravi me ako grijesim, tovari mogu gledati svoje tekme preko app. Ligaske tekme mislim
  • Crusades1986
    9.8k
    Ne mogu, samo radio prijenos imaju
  • Imamo Dinamo
    3.3k

    Nema to nitko. Nema sanse da bi ovi za mizerne novce prodali ta prava a i da otkupe nasi sigurno bi dinamo+ bio skuplji.
  • jedan u nizu
    6.1k
    Ali nigdje u kamenu nije upisano da oni ne mogu određeni sadržaj ponuditi,onome tko želi,a druga strana to dalje distribuira i naplaćuje od svojih korisnika.Robi T

    moze, to se zovu ugovori. Ako ti kao jedan telekom ponudis velike novce za ekslukizvna prava, da prenosis cijelu ligu. Na taj nacicin privlacis ljude u svoju mrezu. Da li bi ti dospustio da to vprenosi i netko drugi , da ti otima korisnike.

    To je i smisao eksluzivnih prava. Da si ekskluzivan
  • Robi T
    225
    ovdje ne govorimo o tome da bi se prava prodala konkurenciji jer Dinamo nije TComu konkurencija.
  • Infinity
    15.2k
    Vlasnik TV prava ne gleda na prava kroz cifru X koju je platio, nego kroz cifru X+, tj. kroz cifru koju su platili i zaradu.

    Netko rece da nasa prava vrijede jace od milijuna. Vrijede u startu, ali vlasnik prava gleda od njih zaraditi i blizu dva milijuna ako su ih oni platili preko milijun, a to je ta cifra X+.

    Dva milijuna eura, a Dinamo+ je 4 eura. To je preko 40.000 pretplata svaki mjesec da bi klub samo na prijenosu utakmica bio na nuli s Dinamo+. Koliko ljudi je pretplatnik? Koliko ljudi nema Maxsport u Hrvatskoj, Arenu u BiH ili nisu sposobni naci prijenos na YouTubeu, pa ce sad uplatiti 4€ svaki mjesec zbog utakmice Dinama? Sumnjam da je to neka ozbiljna brojka ljudi, pogotovo na ovom podneblju gdje ljudi jos uvijek misle da TV pretplatu placaju zbog programske seme na nacionalnoj televiziji i da im sve mora biti 'besplatno'.

    Dinamu se otkup tih prava ne isplati sigurno i malo ih je suludo ocekivati. Rekao bih da je cak i nepotrebno s obzirom da imamo druge platforme koje nude tu uslugu. Puno je bitnije da Dinamo+ prenosi prijateljsku utakmicu s neke oranice, jer to nemamo gdje gledati. Dinamo - Hajduk ili Dinamo - Rudes se moze gledati na svakom koraku.
  • Papastrumf
    9.8k

    Kako mu nije konkurencija u ovom slucaju? Ajde zdravo logicki ako ne ide drugacije. HT plati X cifru za tv prava kako bi privukao nove korisnike i zadrzao postojece. Onda dopusti dinamu, ciji navijaci cine polovicu ciljanog trzista da sam prenosi utakmice na aplikaciji?
  • Robi T
    225
    Pred par godina su se nudile godišnje ulaznice BLUE I GOLD.BLUE su bile samo za HNL i Kup a GOLD za sve tekme.
    Ista stvar i sa Dinamo+.
    Ako hoćeš gledati HNL i Kup platiš npr. 20€,ako želiš samo prijateljske onda platiš 4€.
    Znam da je jedino lova presudna.
    Naravno da i Dinamo i vlasnik prava gledaju samo brojke i zaradu.
    Vjerujem da ima puno ljudi u HR i inozemstvu kojima bi se ova ideja svidjela.
  • Robi T
    225
    bitna stvar je da Tcom prodaje ta prava Dinamu.
    I Dinamu i Tcomu su bitne lova i brojka.
  • Papastrumf
    9.8k

    Za koju lovu majstore? Ako placaju prava 10 mil godisnje, koliko bi trebali naplatiti dinamu, ciji navijaci cine ajde ne polovicu, ali 40% ciljanog trzista?
  • xavier
    11.1k
    @Robi T

    Brojke su veoma egzaktna stvar i sve se možemo veoma jasno prikazati, a tvoj jedini argument u tome je "ma siguran sam da se to može".
  • Robi T
    225
    Upravo tako,samo je pitanje za koju lovu.
    Ne znamo koliko bi Tcom tražio od Dinama za prenošenje tih tekmi.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.