• Ludovic IX
    5.5k
    kak bi mogli ostvarivat svoju agendu ako ti za to trebaju ruke desničara.. znači , bila bi vlada bez ideologije..do prvog puta kad bi ideologija prevladala i onda bi puklo pa bi se išlo na nove izbore
  • Ludovic IX
    5.5k
    ako je nepravedno a svi znamo da je, onda se treba mjenjat.. to što očito HDZ slaže izborne jedinice na način da njima paše, i to sad nedavno su napravili, znači da nije pošteno..

    znači treba mjenjat..

    ali vi tu sve gledate na lijevo idesno.. ništa za narod. vama je bitnije da bude na papiru desna vlada pa makar sve usrala , samo da ne dođe nekol lijevi.

    mene bi trebalo bolit briga tko je na vlasti, nikad nisam bio politički aktivan, niti povlačio ikakve veze. plača mi je u top 1% RH, kredit za kuću otplatio 10 godina prije vremena, dva auta u dvorištu, barem 4 puta idem sa zenom i djecom u hotele na more godišnje ali ne mogu gledat ove mlatimudane na vlasti, bilo lijevoj , bilo desnoj.. znam da imamo puno više potencijala ali onda i ovdje se podsjetim da imamo vlast kakvu zasluzujemo.
  • db-izbjeglica
    12.9k
    ja ne vidim nekakve posebne nepravednosti, svaki način ima svoje prednosti i nedostatke, osim možda manjine koje imaju debelo previše zastupnika s obzirom na brojnost. kako god okrenuo, koju god metodu primjenio, gubitnici će biti nezadovoljni i tražiti izlike.

    ne možeš gledati mladimudane lijevo, ne možeš gledati mladimudane desno....pa dobro, koga bi gledao? tu su kakvi jesu i biraš među njima, politički kadar je takav kakav jest. ja bi htio da dinamo ima momčad od milijardu eura pa da biramo između 3 vrhunska igrača na svakoj poziciji, al realnost je drugačija.

    također, ja baš mislim da nemamo puno veći potencijal od ovog kojeg pokazujemo i mislim da stvari idu svojim tokom, polako prema naprijed. narod je ništa drugo do ogledalo vlasti, koja se regrutira iz tog istog naroda. ljudi se ekonomski vole uspoređivati sa narodima koji su prije 100-150 godina proizvodili razne strojeve, imali razvijen bankarski sustav i slično, a istovremeno je kod nas bilo 85% nepismenog stanovništva. ne ide to tako lako...

    također, kakva bolest je počela vladati tim najrazvijenijim zemljama, možda bolje da ih ne hvatamo.
  • Tundra
    518
    I tako ova tema je utihnula, a desna Vlada se sastavila. Izrazito težak poraz ljevice koja se vjerojatno neće oporaviti niti za izbore za EU parlament, niti za predsjedničke i lokalne izbore. Svi glasači HDZ-a i DP-a mogu biti zadovoljni te je potvrđeno kako i Hrvatska prati globalni trend jačanja desnice. Vjerujem da će nova Vlada prvenstveno riješiti ključni problem demografske obnove te sve ostale probleme koji proizlaze iz toga te da će zakopati ljevicu još dublje u grob.

  • The Undertaker
    4.1k
    Što kažu glasači DP? Da li je ulazak u vladu izdaja birača ili normalan slijed događaja?
  • Tundra
    518
    izdaja. Izdaja bi bila koalicija s crvenima
  • Ludovic IX
    5.5k
    https://www.youtube.com/watch?v=WcFGaiGZ-QY

    - si ti ovaj koji kaze da svi kradu osim HDZ-a :)
  • Tundra
    518
    sigurno nebi dal izjavu indexu :grin:
  • flexXy
    1.9k
    Kako ce rjesit demografsku obnovu, busit ce kondome?
  • Tundra
    518
    tak da imaju najstručniji kadar za tu problematiku
  • db-izbjeglica
    12.9k
    Ja fakat ne vidim što bi tu bila izdaja? Samostalno ne mogu formirati većinu!
    S kim bi oni trebali u koaliciju, ako ne s HDZ-om?
    Koji je njima još potencijalni koalicijski partner?
    Uostalom, budimo realni... DP je ništa drugo nego HDZ-ov kadar koji smatra da svjetonazorski idu prebalago, uz dodatak pokojeg partikularnog interesa.

    Mogu pokušati biti korektiv HDZ-u koji će pokušati vodu usmjeriti malo na svoj mlin ili biti laprdajuća oporba poput hohštaplera iz mosta. Možda će se u tom postupku raspasti, međutim... po meni je i to bolja opcija nego populističko lajanje u vjetar.

    Preuzeli odgovornost....ako poginu, sami pali, sami se ubili!
  • Sljeme
    1.8k
    Da li je ulazak u vladu izdaja birača ili normalan slijed događaja?The Undertaker

    Naravno da je normalan slijed događaja, a birači kojima to nije jasno su politički nepismeni. Pa jasno je bilo i prije izbora da će Domovinski pokret ić s HDZ-om. Kaj su trebali s SDP-om? :lol:

    Bilo bu zanimljivo vidjet kak će se stvari razvijat, hoće li svatko vući na svoju stranu ili budu djelovali kompaktno. U svakom slučaju još jedan težak poraz ljevice. Doslovno su pometeni. Iznimno mi je drago radi toga, a posebno radi ove žgadije koja je na vlasti u Zagrebu. Strah me pomislit uopće kaj bi bilo da imaju ikakvu vlast u državi.
  • db-izbjeglica
    12.9k
    Naravno da je normalan slijed događaja, a birači kojima to nije jasno su politički nepismeni. PaSljeme

    Upravo to!
    Ne znam po meni je cilj bavljenja politikom doći u priliku formirati vlast, biti dio grupe ljudi koja utječe na dnevnopolitička pitanja i pokušati provoditi svoj program i ostvariti neke ciljeve. Ako imaš desetak zastupnika, naravno da ga ne možeš provoditi u potpunosti, jer ono... netko ima više zastupnika i puno veći legitimitet.

    Oni su u jednom uspjeli, dizali su bunu protiv SDSS-a u vladi.... gle čuda, nema ih u vladi, niti u vladajućoj većini.

    Već su nešto postigli od svojih ciljeva!
    Što možeš učiniti iz oporbe, osim galamom skupljati jeftine političke poene?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.