• Krizy
    35.9k
    Plakao je prije osam godina odlazeći u Napoli, nije htio otići, najavio ga je glasnogovornik Marko Bošnir, a Rog je počeo:

    - Lijepo je vratiti se kući, vidjeti svoje ljude, pričati naš jezik. Sretan sam i stalo mi je da pomognem. Trebam još mjesec dana da počnem raditi s ekipom, pun sam motiva.

    U osam godina puno se toga promijenilo.

    - Bilo je drugačije kad sam prošli put bio ovdje, više se mučimo u prvenstvu, ali možda je u takvoj dugogodišnjoj dominaciji i normalna jedna sezona u kojoj nisi deset bodova ispred svih u veljači. I premda je sezona lošija nego što uùsmo navikli, blizu smo, kvalitetni smo i možemo osvojiti naslov.

    Iza njega su tri ozljede.

    - Uvijek mi se dogodilo u trenutku kad sam se vratio na svoj nivo, igrao sam dobro. Ali jedna od mojih kvaliteta je karakter i imam motiv velik pokazati da se možeš vratiti. I dečkima koji se jednom tako ozlijede pokazati da nije kraj svijeta i da se možeš vratiti na najviši nivo.

    Kad je bilo najteže?

    - Poslije svake ozljede je jako teško. Prva je bila teška, prvi put prolaziti sve, a mjesec dana ranije bio sam u prvih 11 reprezentacije na Poljudu protiv Portugala. Pa je došla druga ozljeda zbog komplikacija s prve i sad zadnja. Sad je dosta, kraj, dobro se osjećam i mogu pomoći.

    Rehabilitaciju će odraditi u Dinamu.

    - Cilj mi je pokazati svima u klubu da mogu pomoći u osvajanju naslova.

    A kada planira zaigrati?

    - Vjerujem u vrijeme reprezentativne stanke, možda baš na Poljudu, odigram prvu utakmicu. Zato sam i htio da posudba bude barem na godinu dana jer nisam htio doći i igrati dva mjeseca nego želim ostaviti dobar dojam. Klubovi će nakon godine dana dogovarati mogući trajniji povratak.

    Kako su reagirali bratić Melnjak i prijatelj Pjaca na povratak?

    - Melnjak mi je kao brat, odrasli smo zajedno, bit će zanimljivo u obitelji, zna da sam dinamovac. A Pjaca mi je prijatelj, radujem se našim susretima. Volio bih da su obojica ovdje, ali to je splet okolnosti, bit će zanimljivo igrati protiv njih.

    Spominjali su neki da ga je htio i Hajduk.

    - Bilo je interesa drugih klubova, ne od Hajduka, ali izabrao sam Dinamo, to je moj klub.

    Dosta se igrača ove sezone vratilo u HNL.

    - Puno igrača se vraća, dobrih igrača, kvaliteta naše lige raste. Fali infrastrukture, boljih terena, pa to možda nekome ne izgleda tako, ali velika je kvaliteta hrvatskih igrača i hrvatskog nogometa.

    Kakav mu se čini Dinamo?

    - Gledao sam Dinamo, teža je sezona, fali kontinuiteta, ali kvalitetu ima, puno dobrih igrača, kao i onih mladih, samo je pitanje trenutka kad ćemo povezati pobjede i uhvatiti ritam.

    Na kojoj vas poziciji vidi trener Jakirović?

    - Vjerojatno ću igrati jednog od dva prednja vezna, tu me trener planira koristiti.

    Kolike šanse Dinamo ima za naslov?

    - Utrka za naslov jako je izjednačena, puno je utakmica pred nama, i međusobnih derbija, ali i ostali klubovi mogu pobijediti favorite i zato kažem da je kvaliteta veća i prvenstvo zanimljivije. Odlučivat će nijanse.

    Koliko je napredovao u Italiji?

    - Napredovao sam, iako su me ozljede usporile. Taktički sam napredovao, u glavi, uvjeren sam da će biti dobro.

    Na Poljudu je odigrao ponajbolju partiju za Dinamo.

    - Bila mi je to jedna od najdražih pobjeda, možda i najdraža. Daj Bože da se ponovi 30. ožujka. Ali nek' Dinamo osvoji naslov, to je najvažnije.
  • austrijanac
    2.6k
    Na kojoj vas poziciji vidi trener Jakirović?

    - Vjerojatno ću igrati jednog od dva prednja vezna, tu me trener planira koristiti.
    Krizy

    Krivo pitanje Bošnir, trebalo je bit kojem se treneru nadate.
  • Kruno
    139
    Zar ne treba i trener biti na predstavljanju?
  • wolfgang14
    1.1k
    Zar ne treba i trener biti na predstavljanju?Kruno

    Mislim da ne, Karoglan recimo nije bio na predstavljanju Perišića
  • Captain America
    13.6k
    Kako je dobro vidjeti ga opet :heart:
  • mokoxax468
    371
    Sve i da bude spreman te Dinamo dođe do polufinala, ne može igrati jer nije prijavljen za europska takmičenja
  • rakurs
    140
    https://www.germanijak.hr/nogomet/vijesti/jakirovic-priprema-marka-roga-za-poljud/127165

    "A od četvrtka bi u punom treningu, u 100 programu trebao biti i Marko Rog. Veliko ime, ali karijere prožete brojnim ozljedama, konačno bi se trebao potpuno vraitit nogometu. Već sad Rog trenira dobrim intenzitetom i to što još nije bio 100 posto 'unutra' pripisuje se samo oprezu, svi u Maksimiru kažu da se oporavio i više nema nikakvih problema. I Marko Rog bi se u Dinamovom dresu mogao vratiti baš na Poljudu! Mogao bi tamo biti novo, jako Dinamovo oružje. Naravno, ne u prvih 11, ne svih 90 minuta, ako bude, bit će ta sekvenca kraća i od pola sata, vjerojatno, međutim, sama pomisao da bi se Rog mogao priključiti Modrima na Poljudu puni optimizmom Dinamovu svlačionicu i navijački puk. Jer, premda ne treba očekivati neku veliku formu, s obzirom na dugačku stanku od 10 mjeseci, Rog je igrač, koji donosi nova rješenja, nove opcije. On može riješiti utakmicu jednim potezom, a jednu od svojih najboljih utakmica u Dinamu odigrao je baš na Poljudu, dva tjedna prije no što je u ljeto 2016. otišao u Napoli."

    Ako ne bude ozljeda, mogao bi nam Marko biti od velikog značaja do kraja sezone. Ipak, tko zna koliko će mu trebati da dosegne razinu na kojoj donosi razliku, ali u svakom slučaju jedva čekam njegov povratak!
  • Georg Koch
    3.5k
    https://sportske.jutarnji.hr/sn/nogomet/hnl/klubovi/dinamo/dinamo-objavom-o-rogu-zapalio-navijace-jedna-rijec-bila-je-dovoljna-15442255

    Izmedju ostalog u clanku:
    "Dinamo ga je od Cagliarija posudio do ljeta 2025. godine, a kasnije su sve opcije otvorene."

    Zanima me, jel sigurno cjelu iducu sezinu kod nas? Jer sjecam se sigurno da sam nekaad prije citao kako je kod nas naposudbi do kraja zime, tj prijelaznog roka.
  • Big Daddy
    171
    Imam neki jbn osjećaj da ce ih Marko OPET unistiti na Poljudu!!! Leže mu i samo nek dobije priliku, i to u prvih 11!
  • Captain America
    13.6k
    Jer sjecam se sigurno da sam nekaad prije citao kako je kod nas naposudbi do kraja zime, tj prijelaznog roka.Georg Koch

    U pravu si. Marko je sam na predstavljanju rekao da je tražio bar godinu dana posudbu jer nije htio doći ovdje, igrati 2 mjeseca i otići.
  • Kujtim Shalla
    2.1k
    Po meni najbolji igrac za nas i bit ce ogeomno pojacanja. Ali kod nas je na posudbi,ako su lijevnici Dali zeleno svjetlo. Trener vurdira da je spreman i dovoljno dobar za udsrnu postavu . Onda ga treba maksimalno koristiti . Nije nas problem njegova prijasnje ozljeda i doziranje i syrah od nove ozljede. Sad je kod nas i nema ga potrebe cuvati i spremati za Bolognu ili koga vec. Samo jako, Rog u formu je igrac za repku
  • OsamŠest
    2.6k
    Dobrodošao doma, lijepo te opet vidjeti u najdražem dresu! :smile:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment