• Mali Zeus
    9.6k
    Zajecu pod hitno treba PR služba.Peškaman

    Zašto?
  • Purgeri
    422
    Zajec je apsolutno legenda, iskusan na svim poljima, od igračkog, trenerskog do upravljačkog i, ne manje važno, dobar čovjek, ali nije, recimo to tako, najbolji komunikator.

    Ako je u ovoj fazi manje štetna opcija da VP ostane nego da je se potjera (a vjerujem da je, iz više razloga), onda to treba i tako komunicirati. Pogrešno je to komunicirati kako je Zeko jučer napravio samo s "moraju ostati" i "Vlatka mora ostati". S tim se gubi taj momentum promjena i šalje se kriva poruka nad kojom likuju naši neprijatelji (za što me najmanje briga, ali i to je činjenica).

    Ne, VP ne mora ostati, dugoročno po meni i ne smije ostati, ali se može donijeti odluka da ostane godinu, dvije ili do kraja mandata ako je procijenjeno da je to bolja opcija za Dinamo onda treba je to i treba komunicirati kao povoljniju opciju ili se zadržati na tome da smjene sad nisu priroritet itd. Iz ove ogromne podrške slijede i ogromna očekivanja ljudi (što se vidi i po tome kako zona izgleda u zadnjih 24 sata) i to će biti ozbiljan izazov, ali uz transparentno i dobro komuniciranje mogu se donositi i nepopularne odluke ako su u interesu Dinama bez da se izgubi gotovo išta od ove ogromne podrške.

    I nitko ne očekuje da se u 24 sata ni u 24 dana nešto ozbiljno promijeni, bitno je da je smjer ispravan i da to ljudi vide. Da su temelji krivi to znamo i to ne treba ni previše spominjati.
  • Mali Zeus
    9.6k
    Nije bio za očekivati da će Zeko reći dobit će otkaz sigurno, stjerat ćemo ih niz stepenice. Ukoliko se pojave kosturi iz ormara, što hoće, lako se to može promijeniti da mora tajnica otići ili će ona sama dati otkaz.
  • Purgeri
    422
    Nitko ni ne kaže da je to trebao reći.
  • Mali Zeus
    9.6k
    ↪Mali Zeus Nitko ni ne kaže da je to trebao reći.Purgeri

    Ok, al ti kažeš trebao bi reći koliko ostaje, ostaje li itd. IO se još nije sastao i nije donesena odluka nikakva 2 dana nakon što je Zeko izabran.
  • Purgeri
    422
    Di si ti to iščitao iz mog upisa? Jer ja to nisam nigdje napisao. Napisao sam da se može donijeti odluka da ostane godinu, dvije ili do kraja mandata, nisam napisao da je to trebao ili mogao jučer komunicirati.

    Ono što jesam napisao je da je po meni kriva poruka "mora ostati". Dakle, po meni je trebalo reći nešto tipa - vidjet ćemo sve, u ovom trenutku se ne bavimo smjenama, fokusirani smo na dubinsku analizu i na kraj sezone, nećemo ljude micati samo da ih maknemo nego nam je cilj boljitak Dinama i donosit ćemo odluke koje su najbolje za Dinamo.
  • Draž
    1.1k
    Dežurni "mesari" iznesenih izjava su već aktivni. Dugo vam je trebalo. :vomit:
    Kaj ćemo dalje? Zajec i njegov IO već dva dana nisu nisu ništa konkretno napravili?
  • Mali Zeus
    9.6k
    Ono što jesam napisao je da je po meni kriva poruka "mora ostati". Dakle, po meni je trebalo reći nešto tipa - vidjet ćemo sve, u ovom trenutku se ne bavimo smjenama, fokusirani smo na dubinsku analizu i na kraj sezone, nećemo ljude micati samo da ih maknemo nego nam je cilj boljitak Dinama i donosit ćemo odluke koje su najbolje za Dinamo.Purgeri

    Nije neka razlika, al dobro ne slažemo se, nema beda.
  • jedan u nizu
    6.1k
    Okej ljudi, da vama sutra vas poslodavac kaze u javnost, drugim kolegama i na sva zvona kaze da cete dobiti otkaz. Vi cete napraviti sto?

    Ubiti se od posla, dati firmi sto vise iako vas nema kroz mjesec dana.
    Ili biste dobili tesko zaboljenje one stvari i rekli ko vas j...?

    I to sve sa pozadinom da ste tamo radili los posao, potkradali firmu i da vas drugi kolege ne preferiraju bas.

    Ili zamislite da Zajec kaze trenr ce dobiti otkaz. A nema nikog da zamijeni i kaze treneru jbg, dobit ces otkaz ali daj jos par utakmica vodi ekipu dok ne nademo boljeg.

    Sta je Zajec trebao rexi da ce uprava dobiti otkaz? Tko bi onda radio? Treba prvo naci adekvatne zamjene pa tek onda.

    Da je kojim slucajem dao otkaz i najavio otkaz opet bi tu bile rasprave kako nije napravio dobro, nije trebao najaviti, trebao je naci zamjenu. I za Jakira ovdje vecina smatra da treba dobiti otkaz ali isto tako da treba naci zamjenu, a ne da igrace vodi oruzar. Isto tako sa uoravom.

    Smijesmi ste.

    I hrdavom k..cu svaka dlaka smeta
  • Mali Zeus
    9.6k
    Dobro mi je ovo kak Lesi piše kaj mu je rekao jedan od skupštinara. :lol:
  • austrijanac
    2.7k
    Ha dobro, nekad ga treba i pohvalit za, u pravu je za Naglića i njegovo smećarsko mjenjanje dresa svaki tromjesečje.
  • Purgeri
    422
    Aj prestanimo s izokretanjem. Ne znam jel itko to rekao, ali znam da ja sigurno nisam rekao da je trebao reć da će uprava dobiti otkaz. Sve se može reći bez da se kaže, "uprava/VP mora ostati" ili "uprava će dobiti otkaz". Ako to ne razumijete, to je već drugi problem.

    Drugo, ja sam prvi protiv ovoga kaj se na zoni događa zadnja 24 sata s hrpom kritika, još većom hrpom očekivanja itd., seljačkim vrijeđanjem VP. Ali ako ćemo doći do toga da se ne može reći ni da "VP mora ostati" nije najbolja moguća izjava, onda nam stvarno ne treba forum.

    Moja poanta je da treba razmišljati i o tome kako se nešto komunicira jer su očekivanja ogromna i to je realnost s kojom će se ljudi koje smo htjeli na čelu kluba neizbježno suočavati. Isto tako, ne želim da neprijatelji imaju prelake poene za srat po onome što ima svaki potencijal biti najbolja stvar ikada u hrvatskom sportu generalno. Ja mislim da je bolje to shvatiti odmah nego prekasno.
  • Mathiasovi Chageri
    1.8k
    Mislim da je više stvar u tome da joj je Barišić složio takav ugovor da će biti poprilično skupo riješiti se nje, ove Hanželove podguzne muhe i ovog trećeg. Uostalom, trenutno se nalazimo pred kraj sezone, u dosta delikatnom trenutku. Očistiti tročlanu upravu kluba, bez obzira na to što oni radili ili koliko ne radili u ovom trenutku sezone nema smisla. Postoji razlog zbog kojeg se otkazi u firmama daju uvijek u isto vrijeme ili zašto vidite najviše oglasa za posao u 8. mjesecu, na kraju godine ili nakon Uskrsa.

    Mislim da je najbolja opcija da se fino do kraja odradi ova sezona, nakon nje se sjedne, pretpostavljam da ćemo dotad imati i rezultate financijskog screeninga kluba, vidi kakvo je stanje sa njenim potencijalnim krivičnim postupcima i onda se to iskoristi kao razlog otkaza uz minimalnu ili nikakvu odštetu. Također vidjeti koga bi mogli imati spremne kao nove kvalitetne ljude u upravi. Zeko stalno spominje kako se čuje sa Zvonom svaki dan, mislim da je to mokri san svih nas.

    Možemo razgovarati o tome koliko je nezgodna bila sama formulacija "mora ostati", no to je stvar izražavanja i toga da se možda sa Zekom treba napraviti nekakva mala PR školica jer je bilo još takvih dvojbenih izjava prije izbora i nakon njih, ništa strašno, ali opet dovoljno da neki navijač koji nije toliko u priči reagira negativno.
  • Noel
    4k
    Baš se našao pravi pričat o preletačima i onima koji mijenjaju kapute.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.