• GaijiZG
    592

    Mislim da odbijate ljude s tim narativom "nemaš pravo na riječ jer di si bio". Doslovce kopirate di si bio 91'e. Pa jel su se ljudi borili za klub i članove ili za kaj?
  • deda
    28k
    Oduvijek je cilj bio da skupstinu izabiru članovi. Ovaj trenutni statut sigurno nije konačno rješenje. Idealno bi bilo 1č 1 glas i izbor svih predstavnika skupstine od strane članstva. Za takav rasplet preduvjet bi bio promjena postojećeg hibridnog statuta. Detalji dogovora su kako bi liste u tom slucaju dobivale broj skupštinara. Ali imamo primjer kako to na drzavnoj razini izgleda. Moglo bi biti teoretski 10 lista i da svaka dobije po 6 zastupnika.
  • GaijiZG
    592


    Kaj onda ako lista A dobije 50% glasova, a lista B 10%, obje dobe po 6 zastupnika.
  • deda
    28k
    Ako se bira 60 zastupnika svaka lista dobija broj zastupnika proporcionalan postotku osvojenih glasova.
  • marcio amoroso
    32.4k
    Dečki tema je ozbiljna i ne želimo tu nikakva nagađanja ni šta bi bilo kad bi bilo.

    One koji nemaju šta pametno za reći molim da zaobiđu temu.

    Pitanja, sugestije ili pomoć su naravno dobrodošli, ali nikoga ne zanimaju politička uvjerenja forumaša.

    Nemojte me prisiljavati da brišem upise ili da nekoga baniram.
  • deda
    28k
    Kako Marcio kaže ovo sve razgovaramo hipotetski, jer preduvjet za sve takve buduće kombinacije su promjene statuta. Teoretski je moguće sutra-prekosutra ići u pretvorbu, trenutno statut kaže da je za nju potreban odaziv 70% članstva s pravom glasa. No, to su sve jako daleke i ponavljam hipotetske rasprave.
  • Bosskovitz
    7.5k


    Dobili smo 90% glasova tako da očito baš i ne odbijamo. Ljudi koji stoje iza Dinamovog proljeća bore se za demokratizaciju Dinama više od desetljeća i cilj je jasan - demokratski Dinamo, klub čije vodstvo ima 100%-tni legitimitet članova Dinama.
  • deda
    28k
    https://www.zonadinamo.com/discussion/412/kakav-model-zelimo-u-budu%C4%87nosti

    Ovo je inače prikladna tema što se tiče rasprave o modelima funkcioniranja i upravljanja klubom.
  • jedan u nizu
    6.1k
    Da bi se to omogucilo (ono sto pojedinci 'trolaju' ili propitkuju zasluge) prvo treba doci do promjene vlasti i uvodenja demokracije u klub.

    Ne znam kako ste mislili postici potpunu demokraciju tipa 1 član - 1 glas, ili ulazak vise lista, ili preferencijski glasovi, ako vam to nije omoguceno.
    Sigurno to nece Barisic, Hanzel i ekipa omoguciti.
    Omogucit ce nova vlast, a da dode do nove vlasti, nije bilo drugog nacina.

    Ako se desi promjena vlasti i Zeko postane predsjednik. i sljedecih xy godina ostane ovakav nacina biranja onda slobodno kukajte da se treba promijeniti statut.
    Do tad, budite mirni i sretni sto uopce pricamo o tome da postoji mogucnost da se paraziti istjeraju iz kluba.

    Konacni cilj dinamovog proljeca je uvodenje reda u klub i potpuna demokratizacija kluba.
  • sport
    2.3k
    Mutiš vodu kao i oni s juga.
  • GaijiZG
    592

    Da, 90% ljudi je glasovalo da suptilno kažeš Patku da šuti jer kao ništa nije radio 15 godina a ti jesi, eto i ja sam ti dao glas za to. Fakat si maliciozan lik.
  • jedan u nizu
    6.1k


    Srusis se avionom.
    Dozivis brodolom.
    Prezivis.
    Gladan si i jadan i nisi nista jeo 15 dana. I netko tko je prezivio s tobom ti nade nesto za jest, ubere neku bobicu, vocku i kaze 'moras jesti da mozemo nastaviti hodati do onog tamo sela'.
    Hoces li mu reci hvala, nadam se da cemo neto solidno pojesti kada nas spase.

    ILI

    ces ga stjerati u k*rac i pitati zasto ti nije ulovio janje i ispeko ga na raznju?


    prestani trolat
  • Navijač Dinama
    7.4k
    Dino Jakovljević, Ivan Todorić i Denis OrošiBosskovitz

    Kad vidim prezimena smrkne mi se. Pogotovo ovo prvo..
  • Jurki
    8.7k
    ispituju se gluposti. Pa godinama se zna i ptice na grani znaju kakav model upravljanja zeli grupa.
    I kaj bi to trebalo pisati u programu?
    Neki buduci modeli upravljanja su trenutacno nebitni kak god to mozda glupo zvucalo.
    Najbitnija kratkorocna stvar je unaprijediti klub, pribliziti ga clanovima, da se zna ko kaj i za kaj odgovara.
    Dal je normalno da nam je sportska politika na razini nizeligasa? Dal je normalno da su izbori prvi put u povijesti a klubska vrhuska se ponasa ko da to ih se uopce ne tice? Ljudima u klubu se zivo jebe za njegove clanove. Nisu se radile kampanje za uclanjenje ni nist.
    Takve stvari treba mijenjati i to je bitno.
  • Bosskovitz
    7.5k


    Ne laži. Ni u jednom trenutku nisam doveo u pitanje to koliko je tko i kada radio, uostalom to bi bilo licemjerno jer su nebrojeni ljudi puno više uložili u tu borbu od mene, nego sam rekao da ovo nije tema za rasprave o notornim stvarima - a "što je to demokratizacija u Dinamu i što oni hoće" je notorna stvar. Za to služi Google. Kada nakon toga uslijedi pitanje "Ako lista A dobije 50% glasova, a lista B 10%, hoće li obje dobiti po 6 zastupnika" onda je to već trolanje.

    Stavio je deda gore link na temu na kojoj se raspravlja o uređenju kluba - ovo nije ta tema i ovo je moj zadnji odgovor na ove pizdarije.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.