• NitkoBitan
    13.3k
    Mene zanima kako ce decki koji sa tribine pređu na operativne poslove klubai more je plavo

    Kaj mislis da ce se s pobjedom liste DP krenut sa ubacivanjem clanova BBB na neke pozicije u klubu? Ulica vodi klub i te spike ha.
  • Mr Anderson
    5.8k
    Odlična ideja. Jebi ga, moji su preveliki za vrtić, ali tko zna, možda jednog dana bi unuci mogli tamo. Kak stadion brzo napreduje, moguće i da do tada budem deda.
  • i more je plavo
    891

    Ne, ali ce, bar se nadam, biti podrska u medijima i PR-u.

    Iako na listi ima ljudi koji bi mogli biti korisni i u operativnom djelovanju kluba.
  • marcio amoroso
    33.5k

    Cilj je jednostavno privući ljude na stadion u svakodnevnici i stvoriti naviku dolaska na Maksimir. Želja je da Maksimir postane opcija za dolazak kad se želi nešto popiti, pojesti, pogledati utakmicu itd. I cilj je naravno da cijela obitelj ima što raditi tamo.
  • NitkoBitan
    13.3k
    Iako na listi ima ljudi koji bi mogli biti korisni i u operativnom djelovanju kluba.i more je plavo

    Koliko znam na listi od 30 ljudi je samo jedan aktivan BBB.
  • Bosskovitz
    8.2k


    Nema građenja boljeg imidža kluba bez suradnje s novinarima, bez kvalitetnog PR-a i bez ljudi koji su na tvojoj strani u medijima - ne da lažu za tebe ili glume marketing, ali da izvještavaju o klupskim aktivnostima na konstruktivan i kvalitetan način; pa možda i malo subjektivno, prijateljski. Nitko tu nije bez grijeha, ali ako radimo na tome da Dinamo bude svoja najbolja moguća verzija onda tražimo zajedničke nazivnike s ljudima. To je interes Dinama.
  • BBB Mataa998
    1.3k

    nista protiv tebe ali daj shvatite vec jednom. Lista DP nije nikakva lista sjeverne tribine,na njoj nisu vodje sjevera ili ne znam ti ni ja sto vec. Lista DP je lista koju izmedju ostalog podrzaju Boysi. To je stav grupe da ce izaci na izbore i podrzati tu listu.
  • Bosskovitz
    8.2k
    Mene zanima kako ce decki koji sa tribine pređu na operativne poslove kluba, objašnjavati "navijačku subkulturu" kada ce trebati braniti interes kluba pred npr. uefom a da se ne zamjere grupi ?i more je plavo

    Nitko sa tribine ne prelazi na operativne poslove kluba.
  • i more je plavo
    891


    Što smatras pod tim "aktivan" ?

    Ja ne volim razdvajati bbb od navijaca koji su uglavnom nekada bili dio grupe, ali su ih godine prervorile u pasivne bbb ili "obicne" navijace.
  • jedan u nizu
    6.7k
    Nitko tu nije bez grijehaBosskovitz

    @NitkoBitan
    Griješniče!
  • i more je plavo
    891
    Nitko sa tribine ne prelazi na operativne poslove kluba.Bosskovitz

    Zivimo u drzavi gdje se sve shvaca kao borba za osobni interes preko veze, pa mi je jasno skakanje na ovakvu konstataciju.

    Ali npr. jedan moj frend koji ima 58 godina kad je na tekmi, onda je na sjeveru i veli da sam ja pickica sa zapada, a on je doktor znanosti......i neznam zasto bi bio grijeh iskoristiti njegovo znanje i kontakte.......zato jer je na tribini ???

    Na tribini ima dosta ostvarenih ljudi koji mogu pomoci.....i bilo bi glupo da ih pripadnost grupi ogranicava.

    A operativno, po meni, nije samo "dajte mi placu i ja bum za vas", nego mogucnost pristupa ljudima koji odlucuju, sa idejom kako da bude bolje.

    Ja vjerujem da je ideja da pomognu oni koji znaju kako, a ne samo podobni.
  • NitkoBitan
    13.3k
    Na tribini ima dosta ostvarenih ljudi koji mogu pomoci.....i bilo bi glupo da ih pripadnost grupi ogranicava.i more je plavo

    Opet forsiras to da pripadnost grupi daje prednost necemu (nitko ne zna cemu). Ustvrdili smo da se ciljano ne zaposljavaju ljudi iz BBBa u klubu, pa smo utvrdili da vecina sa liste nije BBB niti je ikada bila.

    Ako se praksa zaposljavanja nastavi zaposljavat ce se i dalje podobni, dakle gore nemre bit od onoga kak je bilo. Imat cemo ljude u NO, IO i Skupstini tako da mislim da ce stvari ipak bit transparentnije.
  • i more je plavo
    891
    Opet forsiras to da pripadnost grupi daje prednost necemuNitkoBitan

    Ma upravo suprotno, zelio sam naglasiti da se nadam da prolaze vremena kad je pripadnost nekoj grupi bila kvalifikacija za podobnost ili nepodobnost.

    U sustini mislimo isto, pa je glupo da dalje zatrpavamo.

    :up:
  • Guinness
    2k
    Želja je da Maksimir postane opcija za dolazak kad se želi nešto popiti, pojesti, pogledati utakmicu itd. I cilj je naravno da cijela obitelj ima što raditi tamo.marcio amoroso

    Imamo primjer nekih klubova koji su napravili slično, da djevojčica u 23:30 kupuje godišnju a klinci jedu sladoled ljeti...
  • Sajla
    3.9k
    Malo da se osvrnem na Zekino gostovanje jučer u RTL Direktu. Odmjeren, staložen i konkretan, kakvo bi to osvježenje bilo imati ga na mjestu predsjednika kluba!

    Naročito me se dojmio jedan dio kad je govorio o juniorima kluba koje treba naučiti što znači biti dinamovac: "Dinamovac znači da si Hrvat, građanin Zagreba i ne samo Zagreba nego i ostalih dijelova Hrvatske."
    To je to, to je taj dio identiteta kojeg su neki zaboravili i treba ga ponovo osvijestiti među igračima i navijačima, ali i običnim ljudima koji su nezainteresirani za nogomet. Pola našeg grba su crveni i bijeli kvadrati, Dinamo ne predstavlja samo neku grupu nogometaša koji žive od ganjanja lopte. Od početaka našeg kluba on je imao značenje koje je nadilazilo sami sport (Emil Perška: Građanski je potreban Zagrebu, jer on je pravi reprezentant hrvatskog športa. On je to bio nekada, on je to bio za najtežih vremena po hrvatski narod, on je to i danas. Građanski će to biti i u budućnosti.)
    Da ne bude zabune, pri tome si ne uzimajmo ekskluzivno pravo na taj i takav identitet, Dinamo nije "reprezentacija iznad reprezentacije", ali nije klub samo grada Zagreba (Emil Perška, Slovak iz Srijema je pisao: Purgeri su igrači Građanskog. I tko dođe u tu momčad, u taj klub, taj mora postati purger. Pa tako purger može postati i crnac s Martinika i Japanac iz Saitame kad budu okruženi ljudima koji žive na tim postavkama.), a naši rivali moraju znati zašto Dinamo postoji i igra nogomet.
    Ne mogu se sjećati stvari koje su bile prije nego sam rođen, ali znam što su mi pričali oni koji jesu bili tu u 60ima ili 70ima. Citirao sam tu neke riječi stare čitavo stoljeće kojih nisam bio svjestan kad sam kao dijete počinjao pratiti naš klub sredinom 80ih, a danas vidim koliko su baš onda bile točne. U zadnjih 20ak godina klub se udaljio od najbitnijeg dijela svog identiteta i posljedica toga je upravo nepoštovanje koje doživljavamo od raznih jarnija. Vrijeme je da se to promijeni i osjećam da će se upravo to dogoditi sa Zekom i ekipom Dinamovog proljeća. Neće to biti preko noći, ali ovakvim nastupom i ponašanjem kakvo smo vidjeli jučer u Branimir-centru, afirmativnim i konstruktivnim djelovanjem, uključivim i gospodskim ponašanjem stvara se ona atmosfera koju svi želimo.
    Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.