• ZGWest
    525
    Film o Fukushimi na Hrt2, sasvim solidan.
  • Eduardo
    17.2k
    ONE LIFE

    Film se temelji na knjizi "If It's Not Impossible...: The Life of Sir Nicholas Winton" Barbare Winton (Wintonova kći), a radnja prati istinitu priču o humanitarcu Nicholasu Wintonu, londonskom burzovnom mešetaru koji je bio ključan u spašavanju 669 djece, većinom židovske, tako što ih je s drugim humanitarcima početkom invazije na Čehoslovačku iz Praga vlakovima izveo i prebacio u udomiteljske obitelji u UK.

    Spasilačka misija uključivala je devet vlakova natovarenih djecom, a svi su morali proći kroz nacistički teritorij na putu za Britaniju. Osam vlakova prolazi relativno dobro, dok se s devetim koji je još uvijek na peronu u Pragu stvari kompliciraju.

    Jedan dio filma smješten je u 1987. gdje starijeg Nicholas Wintona glumi Anthony Hopkins dok je drugi dio smješten u 1938. gdje mladog Wintona glumi Johnny Flynn.

  • Stihl
    3k
    Počeo sam neki dan gledat seriju "From" (Iz). Nema je jos na netflixu, al vidim da ju planiraju ubacit u nekom doglednom vremenu. Za sad moram rec da mi se sviđa.
    Radi se o ljudima koji su završili u nekom nepostojecem gradu kada nalete na sruseno drvo na cesti, ugl.iz grada je nemoguće izać. Na koju god stranu krenuli uvjek se vrte u krug i cesta ih varaća u taj grad, a kad padne mrak dolaze neki đavli u ljudskom obliku kaj ih love i masakriraju haha, ugl.zanimljivo . Ne znam jel neko gledao vec gledao?
    Evo trailer:
  • Doktor Kunić
    2.4k
    Preporuka za seriju "Fauda" na netflixu. Nisam upratio ako je neko već objavio.

    Radnja se svodi na ovaj aktualni obračun između izraela i hamasa. Izraelska antiteroristička organizacija razbija hamasove ćelije.

    4 sezone po 12 epizoda. Serija koja nakon svake epizode te vuče da pogledaš sljedeću. Svaka preporuka za one koji vole ovakvu tematiku.
  • Droljo
    4.7k
    Ne znam jel neko gledao vec gledao?Stihl
    Super serija. Malo čudno postane al ok. Žao mi je što je završila. Ima 2 sezone ako se ne varam. Pogledao u par dana...
  • Stihl
    3k

    Da, i meni se sviđa. Trenutno sam na 6. epizodi. Je, dve sezone, navodno bi trebala izać i treća.
  • Droljo
    4.7k

    Bilo bi dobro da izađe treća sezona. Ovo mi je završilo malo bezveze... Buš vidio
  • badjibadara
    1.6k
    Preporuka za seriju "Fauda" na netflixu. Nisam upratio ako je neko već objavio.Doktor Kunić

    Je, Fauda je bomba. Doslovno.

    Počeo sam neki dan gledat seriju "From" (Iz). Nema je jos na netflixu, al vidim da ju planiraju ubacit u nekom doglednom vremenu. Za sad moram rec da mi se sviđa.Stihl

    Zanimljiv koncept, ima nekih paralela sa Lost. Uglavnom ceka se treca sezona, obzirom na sam kraj druge.
  • Eduardo
    17.2k
    Navalny

    Svi znamo priču o Alekseju Navaljnom tako da tu nema potrebe za dodatno objašnjavanje o tome tko je i što je Navaljni. U ovom dokumentarcu iz 2022. priča se usmjerava na pokušaj njegova ubojstva trovanjem u kolovozu 2020. godine, višemjesečnom oporavku od pokušaja atentata, dok istovremeno pokušavaju otkriti pozadinu tog napada i na koncu se prati njegov povratak u Rusiju.

  • SAS1987
    13.2k
    Odlična :smile:

    Never Split the Difference: Negotiating as if Your Life Depended on It
    https://www.amazon.co.uk/Never-Split-Difference-Negotiating-Depended/dp/1847941494
  • superhik
    10.2k
    jel' stvarno valja? Već mi dugo stoji na Audible na Whish list, ali me uvijek strah da je neki Navy Seal bullshit
  • SAS1987
    13.2k
    Navy Seal bullshitsuperhik

    Netko je ćitao Extreme Ownership? :lol:

    jel' stvarno valja?superhik

    Meni super knjiga koju je pisao lik koji je godinama radio u FBI ko hostage negotiator. Zna što radi i jako je dobro napisana. Tko zna, možda Jakir koristi te tehnike da ostaje trener :lol:
  • superhik
    10.2k
    možda Jakir koristi te tehnike da ostaje trener :lol:
    2m
    SAS1987

    Jakir ima slike obučene Vlatke s kojima ju ucjenjuje
  • SAS1987
    13.2k
    Jakir ima slike obučene Vlatke s kojima ju ucjenjujesuperhik

    Može se i to staviti u knjigu. Ili barem reviju :lol:
  • Maksim Maksimirski
    4.5k
    Ja sam se okrenuo europskoj kinematografiji jer je nekako realnija i jer su teme filmova bliže stvarnom životu. Europska kinematografija je po svemu ostala u 90-im i 00-im godinama (to govorim u pozitivnom smislu) dok je američka većinom otišla u pravljenje filmova i serija za današnju zapadnu publiku. Nažalost današnju publiku većinom čine osobe kojima je gledanje filma od 2 sata predugo pa gledaju serije od 20 minuta a ako i gledaju filmove to onda moraju biti dum-dum filmovi u kojima se svakih 30 sekundi dogodi nešto epsko, nešto veliko, nešto što zadržava pažnju današnjeg gledatelja koji će ako toga nema uzeti pametni telefon, spustiti glavu i skrolati dok ne čuje pucnjavu ili seks na velikom ekranu. Teme filmova i serija su uvijek mafija, Escobar, običan miran lik koji ode u teški kriminal i odjednom postane opasniji od ekipe iz geta pa svi navijamo za njega, superjunaci, superjunak protiv superjunaka, kauboj koji ubije 700 ljudi dok je on sam nedodirljiv i slično. To je tematika za publiku između 12-15 godina, bez uvrede onome ko se pronađe u tome.

    Također me u današnjoj američkoj kinematografiji smeta jedna banalna ali ipak važna stvar. Kada u filmu ili seriji vidim kuću onda je ta kuća uvijek perfektno ofarbana, bez mrljice na njoj ili tragova oronulosti, kao da su je upravo moleri uredili prije 20 minuta. Kada glavni lik u seriji ili filmu uđe u tu kuću onda je kuhinja perfektno čista, sudoper se glanca kao da su ga majstori postavili prije 5 minuta. Ženska se probudi u krevetu i frizura joj je kao da je upravo izašla iz frizerskog salona a šminka joj je naravno savršena kao da se upravo spremila za vjenčanje a ne kao da je mamurna ustala nakon mnogo sati sna. U europskoj kinematografiji su kuće svakodnevne, sudoper je prljav i vidimo šalice prolivene kave, ženska kad se ustane bude raščupana, krmeljava i šminka joj je u banani. Takvi detalji su možda nekome navažni ali meni su važni, volim realizam u filmovima i serijama.

    Dijalozi u američkoj kinematografiji su sve plitkiji. Pokušajte se sjetiti nekog legendarnog dijaloga iz filma ili serije iz zadnjih 15-20 godina, skoro nemoguće. Većinom se sve bazira na specijalnim efektima, glavnim likovima koji su neustrašivi nadljudi, pucnjavi, akciji...nema normalnih filmova o normalnim ljudima sa svojim manama, svakodnevnom životu, kritici sistema, satiri današnjice i sličnim stvarima. Svake se godine u Holivudu snimi oko 1000 filmova a realno koliko ih bude dobrih? Ako bude jedan dobar i još 3-4 gledljiva kažemo da je godina bila iznimno uspješna. To je sumrak zapadne kulture i civilizacije, odsustvo ideja, potpuna plitkost. Mogu se oni vaditi na gledanost i reći da je milijardu ljudi pogledalo Barbie, Superman protiv Batmana i slične filmove ali ta gledanost ne znači da su ti filmovi dobri nego da je publika povodljiva, plitka, infantilna i da se nešto mora pod hitno mijenjati u društvu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.