• dinamo u srcu
    1.6k
    U Mostaru bi trebali biti prisutni svi osim reprezentativaca. Tjedan dana lufta izmedu gostovanja u Puli i Varazdinu. A i Zrinjski je solidan testNitkoBitan

Uvijek kad se spomene Mostar sjetim se transparenta West Mostar, dugo godina nošen po tribini, zadnje viđen u Milanu na Atalanta-Dinamo.

Bit će prava dinamovština u Mostaru. Kao što je netko napisao Hercegovina i Dijaspora(Njemačka, Irska, Austrija) ima ogroman neiskorišten potencijal za povećanje članova i jačanje i organiziranja dinamovaca u udruge i klub navijača.
  • Big Daddy
    1.1k
    PRIJATELJSKA UTAKMICA: DINAMO IZGUBIO PROTIV ZAGREBAČKOG NIŽELIGAŠA…

Vol na ražnju, roštilj, hektolitri piva i odlično raspoloženje uveličali su 100. godišnjicu NK Trnja, legendarnog zagrebačkoga kluba, koji se natječe u Drugoj nogometnoj ligi. Veliki jubilej uveličao je i Dinamo, koji je s Trnjem odigrao prijateljsku utakmicu i izgubio 2:1.

No, nije to imalo previše veze s Dinamom, koji će u petak ugostiti Hajduk u derbiju, a par dana kasnije gostovati na Allianz Areni. Od imena koja se spominju u kontekstu prve momčadi tu su bili jedino trener Sergej Jakirović i rezervni golman Ivan Filipović, a u sastavu bili isključivo juniori, neki igrači na probi i Jan Oliveras, ovoljetno pojačanje iz Rome

Što se same utakmice tiče, vrijedan spomena manje-više jedino je dvostruki strijelac Karlo Igor Majić (26), koji se s dva gola u prvom poluvremenu trasirao Trnju put do pobjede. Prvo je sredinom prvog poluvremena fino pogodio iz slobodnog udarca, a nešto kasnije je glavom spustio loptu u kut za 2:0.

Strijelac za Dinamo bio je Niko Šepić u drugom poluvremenu, a gosti su do kraja poluvremena, odnosno onoga što je od njega ostalo, pokušavali izjednačiti. Nije išlo, a utakmica je na kraju priče trajala bizarne 74 minute.

Glavni sudac Ante Čulina u prvom poluvremenu nije nadoknadio ni minute, a nakon toga je drugo skratio za šest minuta, pa je ono trajalo 34 minute. Za razliku od gledatelja, koji su bijeg od sunca potražili pod suncobranima, Čulini se valjda više nije stajalo na suncu, pa je utakmicu malo skratio.

Trnje – Dinamo 2:1 (Majić 2 / Šepić)

Trnje: Rendulić – Dobrilović, Kasalo, Gašparić, Jakolić – Musa, Prpić-Bosanac – Kamga, Mihaljević, Kolar – Majić.

Dinamo: Filipović – Ladan, Olić, Jakirović, Oliveras – Faye, Brundić – Gardelesko, Pfeifer, Horvat – Rimac.
  • Mr Blue
    4k
    Samo kratki doživljaj jučerašnje utakmice s moje strane. Za početak, teren najgori ikad, možda najgori kojeg sam ikad vidio. Nijedan dio terena nije bio u ravnini, komadići njega i bez trave.. apsolutno razumna odluka da nitko iz prve momčadi ne kroči jednom nogom na njega. Toliko loš teren da mi je bilo žao čak i tih juniora koji su to morali istrpiti.

Što se tiče utakmice, odigrana u potpuno revijalnom tonu, donositi nekakve zaključke o igri pojedinog igrača mislim da nema nikakvog smisla. Što teren, što karakter utakmice.

Rezultat ne bi trebao čuditi jer igrala su naša djeca protiv odraslih muškaraca. Gotovo svaki duel je išao na stranu Trnjana jer su viši i snažniji od 17ogodišnjaka.

15€ za ulaznicu - skupo, no samo potvrđuje moju tezu da nisu nikad ni planirali raditi prijenos već što više moguće zaraditi na ulaznicama. No i s tim na umu, bila je slavljenička atmosfera s dosta ljudi, kasnije su i muzikaši došli. Svakako ugodno popodne provedeno na kvartu.

Za kraj evo i jedna fotografija koja možda najbolje dočarava kako je to izgledalo cijelu utakmicu, odnosno, kakva je razlika u fizičkim predispozicijama dvije ekipe. Zanimljivo, naša sedmica ih je prošao svu četvoricu :grin:

• scooniepenn
    3.3k
    Ovaj Faye mozda je klinac, ali djeluje fizicki mocniji od ovih muskaraca
  • Mr Anderson
    7.9k
    Čudi me to za teren u Trnju. Nisam dugo igrao tamo, ali uvijek je bio jedan od boljih u gradu, i to kad nisu ni imali ovaj s umjetnom travom uz Slavonsku.
  • Mr Blue
    4k
    Navodno su nešto zeznuli baš tijekom uređenja tog pomoćnog terena. Išli su presađivati travu s glavnog, razrovali teren, a onda im ta trava nije uspjela na pomoćnom, pa su svakako stavili umjetnu. Kažem, navodno i nepotvrđeno, možda će netko znati točno.
  • prefontaine
    315

A ja se žalim da mi trava u dvorištu nije dobra...
  • Big Daddy
    1.1k
    Na takvom se terenu, kad su se tak sjebali, tekma se uopce nije smjela igrati
  • Benito
    822
    Prošlo ljeto prije početka sezone je Zrinjevac uređivao teren na Trnju i totalno ga uništio i od tada se ne može oporaviti a zamjena cijelog terena je jednostavno preskupa za klub