• 1.HNL 2024./2025.
    Transfer i pol'. Za HNL beton.Georg Koch

    Transfer je super i on ce njima odlicno doci i u ovim godinama i ovom stanju. Mozda kontroverzno misljenje, ali mislim da je Rakitic veliki propust Dinama zadnjih 10-ak godina jer nismo imali nikakav odnos s njim, a bio je igrač na najvišoj razini koji je iz dinamovske obitelji i otvoreno je govorio da je Dinamovac. Neki poziv u ložu, neka dobrotvorna utakmica ili kampanja, da ga povezes uz klub koji mu je drag iako nikad u njemu nije igrao… auslender je i ne gleda na naše rivalstvo kao kaj mi gledamo jer je vjerojatno u onom “svi smo mi Hrvati” điru, ali uvijek mi je bio drag kao lik i zao mi je kaj ce biti dolje. Vise bih ga volio kod nas prije godinu-dvije ili u nekoj drugoj ulozi. I zao mi je familije, sigurno ni starom nije lako.

    oni su izmišljenu titulu počeli brojati kao trofejmali M

    Kad bi “jesenski prvak” bila jedina izmišljena titula koju broje kao trofej i kad bi to radio samo “poznanik hajdukovac”, a ne klub službeno, to bi bio ogroman pomak :)
  • Geopolitika


    Francusko koloniziranje svijeta je blago za pub kvizove :D

    Ovo za najduzu granicu sam znao, za nacionalni park nisam.
  • Geopolitika
    aslužuje ovo zbog kolonizacijeKreten

    Ne da zaslužuje, nego da ih ne žalim. Veliki broj francuskih stanovnika iz Magreba i Afrike je direktna posljedica francuske kolonizacije tih prostora. Ne govorimo tu o nekim prastarim vremenima, 18. stoljeću i ne znam čemu - donekle fun fact je da kad se osnivala Europska unija, 9. svibnja 1950., dobar dio Sahare je bio u Europskoj uniji jer je bio integralni dio Francuske, kao danas npr. Korzika, a graničio je s francuskim kolonijama u Africi koje su imale površinu veću nego što cijela EU ima danas.
  • Grad Zagreb
    Nemam ništa protiv tog studija, ali da mi netko dođe i kaže da studira rodne studije... wow stari, blistava budućnost je pred tobom. Nećeš znati kud bi s lovom.
  • Geopolitika
    Mislim lik čita tekst, ne znam šta mu zapravo piše...NORTE

    Ne znam jesi li vidio snimke govora na kojima čita tekst s onih prozirnih blesimetara, ali pročitao i opaske, pa recimo umjesto da pauzira - on pročita "short pause". Strašno.
  • Nogometni dresovi
    Au, baš loše. Jako loše. Nadam se da ima neka prekul priča iza tog dizajna koja ga može donekle - ali sigurno ne u potpunosti - opravdati.
  • Geopolitika


    Ne znam kako je išta od Francuske ostalo kad 7-8 milijuna njezinih stanovnika "jedino što radi je uništavanje". Ili su baš jako traljavi? Prosvijetli me svojom nepogrešivom logikom.
  • Dinamo Zagreb 2024./2025. - o svemu pomalo
    Imaš domaćeg trećeg napadača sa solidnom statistikom i koji je uigran sa momčadi. Njega prodaješ i dovodiš stranca koji to opet sve treba proći ispočetka, ne znaš kaj očekivati od njega + klub mu je samo posao.modri-kibic

    Ima li taj strani napadač potencijal biti bolji od ovoga i vjeruješ li da ga može ostvariti? Jer ako je odgovor na ta dva pitanja "da", onda ga dovodiš. Ako maknemo sa strane novce i sve ostalo.

    Ako se ovo odnosi na Brodića, ja bih ga odmah prodao za 2 milijuna. Drag mi je dečko, ali neće nikada biti ništa više od trećeg napadača u Dinamu i zaraditi na njemu milijun i pol eura za pola godine je top posao. Siguran sam da napadača te kvalitete možemo dovesti u bilo kojem trenutku, a ako se još radi o nekome tko je iskusniji ili - suprotno - talent koji ima potencijal rasti... dapače.
  • Grad Zagreb
    samo je jedna zona - ZonaDinamoEduardo

    Naljepnice s ovim tekstom na svaku parking tablu u gradu :D

    temp-Image-Jiup-Og.avif
  • 1.HNL 2024./2025.
    tekma o kojoj pričate odigrala se na današnji dan 2005. na Sveučilištu u Torontu.Eduardo

    Kako se savršeno poklopilo :D

    Išao sam guglati, evo u arhivi Rangersa i dalje stoji izvještaj s te tekme i Tackles were flying in all over the place and there was certainly no question over the commitment of the players in this ‘friendly’ match

    https://www.rangers.co.uk/article/dinamo-zagreb-10-rangers/3eSTrs5BVNUkaHLSrtEeaD

    Točno ih razumijem kako se osjećaju jer znam kako sam se ja tada osjećao kao istraumatizirani klinac nakon sezone lige za bedaka.Klenx

    Upravo to. Ja sam bio na pripremama, klinci, u Dalmaciji, dvjesto kuna džeparca "za sok i sladoled" i sjećam se da sam u prolazu do treninga vidio naslovnicu Sportskih pa sam ih u povratku kupio i onda su svi išli čitati. Imalo je to svoje čari, ali drago mi je da smo danas ipak na nekoj višoj razini.
  • Dinamo Zagreb 2024./2025. - o svemu pomalo


    O Sučiću svi koji su mu bliski pričaju u apsolutnim superlativima, da je dečko maksimalno fokusiran na nogomet, ispravljanje vlastitih grešaka, napredovanje... mislim, to se na kraju i vidi u igri, ali iz razgovora s par međusobno nepovezanih ljudi sam čuo gotovo iste hvalospjeve o njegovom pristupu svim aspektima nogometne karijere.
  • Geopolitika
    Ja govorim o pojedincima ovdje koji su rekli kako im nije žao francuza i ostalih koji su imali kolonije radi prošlosti.Tom Hanks

    Ja sam rekao da ne mogu žaliti Francuze zbog migrantskih problema koje imaju jer su u velikoj većini posljedica francuskih "migracija" u njihove zemlje, višestoljetnog izrabljivanja stanovništva i krađe resursa koja traje sve do dan danas. U manjem obujmu nego nekada, ali traje.

    To, naravno, ne znači da podržavam paljenje i uništavanje crkava, ili bilo koje druge privatne i javne imovine kad smo kod toga, pogotovo one koja ima veliko povijesno i kulturno značenje.

    Ovo je stvarno prešlo svaku mjeru.deda

    Dno dna. Najmoćniju državu svijeta vodi čovjek vrlo upitne poslovne sposobnosti, a kamo li sposobnosti da vodi tu državu (i sve što ta država vodi ili "vodi") u ovim ne baš najmirnijim i tolerantnijim vremenima.
  • dZG - Članstvo & Godišnje ulaznice


    Da, zaboravio sam na njih, to je bila "odluka kluba". Ali generalno govoreći, onaj tko se učlanio prošle godine u kolovozu i nije produljio članstvo - on više nije član, iako do kolovoza ove godine može koristiti sva članska prava osim prava glasa na izborima.
  • Grad Zagreb
    Orijentiraš se prema sebi.The Undertaker

    Svatko se orjentira prema sebi jer svatko može imati povlaštenu kartu samo u jednoj zoni. Daj me nemoj zezati, kakav pristup internet i kakvo učenje napamet: živiš na Savici, tvoja zona je Savica. Živiš na Sigi, tvoja zona je istočno od Držićeve i južno od Branimirove. Živiš na Sveticama, tvoja zona je istočno od križanja Vlaške/Petrove i sjeverno od Branimirove. I tako dalje. Sve zone osim zone u kojoj imaš povlaštenu parkirnu kartu su ti nebitne.

    Fakat nije kompleksno.
  • dZG - Članstvo & Godišnje ulaznice
    ja bih napomenuo da tek od sljedece godine pocinje propisno brojanje clanova, jer je ovo prijlazna godina u samom racunanju trajanja clanstva.jedan u nizu

    Apsolutno, s time da napominjem kako oni koji nisu produljili članstvo ove godine nisu članovi kluba, iako mogu koristiti članske pogodnosti do datuma koji im piše na članskim iskaznicama, i ne broje se u ovih +33.000.

    Čisto da netko ne pomisli u tom smjeru. Ove brojke su brojke onih koji su se učlanili, odnosno produljili članstvo ove kalendarske godine.