Mislio sam da se ne moze jednostavnije objasniti od toga da opisem pravni kontinuitet i citiram zakone, ali ocito nije dovoljno. Ajmo redom:
Da li znaš šta je "pravo korištenja"? Da li to znači da je nekome poklonjeno za uvijek? — mali M
Znam. Prtljaš s pojmovima, poklonjeno je uvijek “zauvijek” jer se kod poklanjanja radi o ugovoru o darovanju. Ovdje se radilo o najmu, pravu služnosti ili nekom drugom pravnom institutu, vjerojatno iz austrijskog Općeg građanskog zakonika, ne znam konkretno kojem; no nije dolazilo do prijenosa vlasništva nit sam igdje napisao da je.
Kažeš nije "odmah", a 40 godina je ništa, praktički ko tjedan dva... Ako nije "isključivo u naturi", onda to ne znači niti "ne u naturi". — mali M
To nije bio odgovor tebi; nepotrebno braniš neobranjivo. Patak je napisao da se zemljište “moralo vratiti odmah u naturi” pozivajući se na međunarodni ugovor između RH i Vatikana, a taj pak ugovor kaže da se ne mora vratiti odmah i da se ne mora vratiti u naturi. Mislim - ne moraš mi vjerovati na riječ, guglaj. To je javno dostupan dokument.
Kako to misliš "nepostojeća"? — mali M
“
Praktično nepostojeća”, čitaj s razumijevanjem. Predmetni Zakon u čl. 1. kaže da je naknada
“u načelu isplata u novcu ili vrijednosnim papirima, a iznimno u naravi”.
Kako je nepostojeća ako nebi mogli ciglu sagraditi bez Crkvine dobre volje za sporazum. — mali M
Opet ne čitaš ono što sam napisao pa me napadaš jer nisi razumio. “
Praktično nepostojeća” je šansa za povratom vlasništva, ne šansa da bi Crkva uspjela u sporu i dobila naknadu u novcu ili se na drugi način dogovorili s državom, kao što se u konačnici i jest u vidu sporazuma kojim su joj dodijeljena druga zemljišta u zamjenu za ovo. Priznajem, zaista ne razumijem koji dio ti ovdje nije jasan?
A da ne kažem da si si opet skočio u usta jer malo tvrdiš da je Grad zaslužan za gradnju stadiona, a sada opet kažeš da je država morala riješiti sa Crkvom kako bi se moglo dalje. — mali M
Miješaš pojmove, nemoj to raditi. Zahtjev za naknadu zbog oduzete imovine mora ići protiv države jer je država oduzela imovinu 1945. Grad je u tim pregovorima nesumnjivo sudjelovao jer su to potvrdili i Grad, i Vlada i Crkva, te tri strane su i potpisale sporazum, a Grad će u konačnici i dati to svoje zemljište za gradnju stadiona te još pola troška njegove izgadnje - ako ja dam zemljište i platim pola troška izgradnje kuće, možemo li se složiti da sam i ja zaslužan za gradnju kuće? Ili misliš da nisam?
Stalno izokrećeš činjenice kako bi pasale u tvoj narativ. — mali M
Ni jednu činjenicu nisam izokrenuo, mislim da je u tebi problem. Svima ostalima je ovo jasno.
Jel joj dala država ili grad? Tko je na kraju? Jel grad neovisan o državi u ovom slučaju? — mali M
Sporazum su potpisali Crkva, Država i Grad. Crkva se obvezala odreći potraživanja glede zemljišta na kojem je stadion Maksimir, Drzava se obvezala dati joj 10 drugih zemljišta, a Grad se obvezao osigurati preduvjete za izgradnju crkava i drugih crkvenih objekata na tim lokacijama. Opet, ne znam što ti tu nije jasno i zašto me pitaš google pitanja?
Hahahahhahaha, pa ja ću poludit, toliko braniš neobranjivo da već sam daješ protuargumente... — mali M
Mislim… okej.
Veliš nije oteto vlasništvo — mali M
Lažeš, opet. Doslovno druga rečenica mog komentara na koji odgovaraš:
Ono je Crkvi oduzeto 1945. — Bosskovitz
Ajd više ne smaraj sa svojim izvrtanjima istine kako tebi paše... — mali M
Nemoj mene napadati zbog svog nerazumijevanja teme o kojoj imaš mišljenje, ali nemaš potrebna znanja. Ne želim ti docirati, ali ja ti citiram članke zakona i ugovora, a ti se vrtiš u krug s floskulama o “
izvrtanju istine” i “
izokretanju činjenica”. Neizmjerno sam strpljiv u tome zbog drugih koji ovo čitaju jer mislim da je važno da se ovdje pišu istinite stvari i da se činjenice odvajaju od nečijih osobnih stavova ili mišljenja, ali već sam ti milijun puta rekao: ako ne možeš sudjelovati u argumentiranoj raspravi - nemoj. Nitko te ne tjera.