• dZG - Marketing & Društvene Mreže
    koliko sam ja shvatio dinamo nema službeni tiktok.dumitrumitu

    Nadam se da će tako i ostati. Ta izmišljotina Komunističke partije Kine kako bi zaglupila djecu i ograničila im spektar pažnje na 20 sekundi ne služi ničemu osim da reklamira debile i generira debile.
  • EURO 2024
    Opasna igra?
    Pa onda nek sudi indirekt!
    db-izbjeglica

    Opasna igra (a onda indirekt) postoji samo kad protivnik izbjegne opasan kontakt. U trenutku kad dođe do kontakta to može biti samo prekršaj.

    Penal je nekonvencionalan, čak mogu shvatit argument i da je "nenogometni", ali ovo s nekom epskom krađom je masovno pretjerivanje. Čovjek prvi dolazi do lopte, puca, ovaj mu stavlja otvoreni đon u vrlo očitu putanju kretanja noge koju ovaj nikako ne može izbjeći.

    To što je lopta otišla od šutera ne znači da ga možeš osakatiti. Ni u nogometu ni u jednom drugom sportu.
  • Nogometni Podcast
    Još kad bi u studio doveli nekog Dinamovca, gdje bi im bio kraj. Ali čak ni Zizi ne smije reć da je Dinamovac jer bi se Topić vjerojatno naljutio i ne bi više radio s njima.Juznjak

    Naletio na temu pa me baš zanimalo o čemu se pisalo. Ovo je klasičan primjer kako neka priča nastane ni iz čega.

    Prvi put kad je Zizi došao na Tribinu, Topić ga je pitao za koga navija ili ga je čak i predstavio kao dinamovca. Zizi se tu počeo izmotavati, a ovaj mu je rekao da se ne folira. Nisu ni Topić ni Korda krivi što su dinamovci pičkice niti što nemaju "svoju" platformu.
  • Transferi - rasprave
    Pa nije ni Ivanušec bio pojačanje kad je došao, zar ne..NBC

    Nije, i trebala mu je sezona i pol da postane netko na kog se ozbiljno računa, a onda još barem jedna cijela da postane nositelj.

    U bitno drugačijoj situaciji, ne samo u pogledu toga tko i kako vodi klub, nego činjenice da si tad imao 30 bodova prednosti nad drugim i sam si birao tempo i uvjete pod kojima razvijaš igrače. Direktna konkurencija je osjetno bolja, ali i ova iz sredine i dna ljestvice. Šotiček je još uvijek igrač koji će nestati na pola prvenstvenih utakmica.

    Biuk i Ljubičić igraju/igrali su standardno u mladoj repki, vjv će ubrati nešto i za seniorsku, Hajduku su bili (jako) profitabilni, ali su im bili slaba karika u mrtvoj trci s nama.

    Stvari su se promijenile i pozivat se na to kako je bilo prije pet godina je nostalgija bez realnog uporišta.
  • Transferi - rasprave
    Gle, ako se Šotičeka smatra sljedećim u nizu Ivanušec, Majer, Stojković, onda je meni 400k sasvim u redu i realna plaća.Daliban

    Da je to realna garantirana plaća, onda bi pola Barcelonine La Masije igralo u Dinamu.

    Šotičekova plaća je u suštini garantiranih 200 k bez da odigra minute, gotovo sigurno preko 300 k, a uz jedan prolazak u Europi blizu i 400k. Za igrača kojeg razvijaš, koji na svojim pozicijama ima suigrače koje također razvijaš i za nekog tko iza sebe ima jednu ozbiljnu seniorsku sezonu, rekao bih da je ovo maksimalno koliko smiješ ponuditi kad odvažeš sve varijable.
  • Hrvatska nogometna reprezentacija
    Pogledao sam sve kvalifikacije i sva prvenstva od 1982.

    Za mene je u slučaju Hrvatske;

    Plasman je uspjeh.
    Mali dioničar

    Slažem se sa svim ostalim, s ovim baš i ne. Na Euru s 24 reprezentacije, činjenicom da si u prvom jakosnom šeširu, da prva dva idu dalje i da čak i kao zadnji u skupini imaš dodatnu šansu (i to ne baš zanemarivu) otići i preko Lige nacija, plasman na ovakav turnir je standard. Možda za četiri godine ne budemo imali ovakvu generaciju pa se i ta mjera promijeni.

    To ne znači da u striktnom smislu te riječi plasman nije uspjeh, uspjeh je i Njemačkoj kad se plasira. Ali ono, Hrvatska je došla do razine gdje bi neplasman u ovim uvjetima među 24 bio debakl.
  • Izbori u Hrvatskoj (politika)
    Ma sve pet, i naknadna moja replika je bila zajebancija
  • Izbori u Hrvatskoj (politika)
    Sta se tocno poboljsalo? Eto sve multinacionalne privatne kompanije pohrlile podic kvalitetu proizvoda na razinu koje su imale neke drzave... prije da su smanjili tima kvalitetu pa da se nadu na nekoj sredini. Uostalom vjerovat kako ce cijene ostat iste podizanjem kvalitete je smijesno.NitkoBitan

    Ti si u školi vidim bio onaj tko se žalio učiteljici da se netko zajebava.
  • Izbori u Hrvatskoj (politika)
    Borzan, to je ona koja je u 10 godina rada poznata jedino po tome što nam je omogućila da imamo istu nutellu kao i ostale države?cibona

    Ne poznajem toliko opus dotične, ali jebi mi sve ako ovo nije jedan od većih uspjeha hrvatske politike vani.
  • Bruno Petković #9 - KAPETAN!
    Dao bih dvije godine života da na nekoj idućoj fešti ili sličnoj prigodi Petko uzme mikrofon i pozove navijače Dinama da navijaju za Crvenu Zvezdu u Europi jer su nam Srbi puno bliži od Francuza, Rusa ili Portugalaca, jer je dosta mržnje i jer smo desetljećima dijelili države s njima.

    Ili da, na primjer, javno podrži Tomislava Tomaševića i zahvali mu se se što njeguje ideje koje su 1945. oslobodile Zagreb od sila zla. Ili da je prije par dana rekao da mu je žao što su se dugine zastave micale za vrijeme Dinamove fešte jer ima i pedera koji navijaju za Dinamo i ne bi se smjeli osjećati isključenima.

    Čisto eksperimenta radi da onda vidim kako bi se ponijeli svi kojima je on zakon, drugačiji, jedinstven i cijenimo na milijarditu što ne bira ni mjesto ni vrijeme ni publiku za reći neke stvari.
  • Dinamo Zagreb 2023./2024. - O svemu pomalo
    Nije potrebno. Ja generalno ni najmanje ne volim ikakvu komunikaciju pod nadimcima i pseudonimima jer mi je normalno da svatko preuzme odgovornost za ono što kaže/napiše, a ne da to delegira na svoj virtualni alter ego pa ga boli ona stvar.

    Ali kad smo već tu i kad je evolucija internet komunikacije dovela do toga da je to normativ, ajmo slijediti i pravila foruma i pokazati neki minimum ljudskog poštovanja pa to ne zloupotrebljavati.
  • Dinamo Zagreb 2023./2024. - O svemu pomalo
    Ovo su riječi tvog kolege iz redakcije. Jesi njemu isto rekao da voli silovati logiku i činjenice?Captain America

    To nije bitno, pričam s tobom. I ajmo igrati igru pa na anonimnom forumu ne koristiti to što znaš tko je netko uživo i referirat se na to tko mu je kolega, prijatelj, žena ili nešto deseto. Ako mi imaš nešto reći u tom kapacitetu, možemo se bez problema naći i popričati. Ok?
  • Dinamo Zagreb 2023./2024. - O svemu pomalo
    Ne bi večeras raspravljali o ovome ovdje da nisu dovedeni novi trener i Aki i zadržan Bruno već bi bio sklupčan negdje u fetalnom položaju i ridao od muke.Captain America

    Čekaj, ti pričaš nekome o mitomaniji? Uz dužno poštovanje Ademiju, kakav je točno njegov igrački doprinos ovoj tituli? Čovjek je doslovno 15. igrač u rotaciji. Sad potpuno nebitno tko ga je doveo, ali jebeš mi sve ne razumijem kako je to on ispred Bernauera, Kaneka ili ne znam koga tko je došao u eri kad su ti svi bili grobari.

    Bitno da je Vlatka spasila sezonu time što je ostavila Jakira. Jer nadoknaditi -4 s Bišćanom 30 kola prije kraja je nemoguće, a to da će Jakirović nadoknaditi minus 10 jer će tovari izgubiti sedam tekmi kod kuće, to je samo vizionar poput Vlatke vidio i znao.

    Znači, dala je čovjeku ovlasti sportskog direktora i trenera, kaj je bio još samo Zoki Mamić. Da bi ga nakon prve tekme (Loksa) smijenila, ali srećom se zajebala i s prethodna dva trenera pa nam je bilo puno plaćati tri otpremnine. I sad ti ozbiljno tvrdiš da je ona zaslužna za sportski rezultat Dinama i da joj treba čestitati?

    Na tome kaj smo 3/4 sezone bili iza klubova koji imaju triput manji budžet? Jel ti ono iskreno kad si sam sa sobom, a ne na forumu misliš da je Vlatka Peras, svi problemi sa zakonom na stranu, osoba koja može voditi klub koji ima budžet 50-60 milijuna eura? Jel misliš da Vlatka Peras zna zakaj je Hoxhi teško igrati u ovoj formaciji i tko je igrač za kojeg se isplati dati xy novaca? Da je ona kvalificirana za tu odluku ikako osim samom činjenicom da je ostala jer je dovoljno dugo bila taman nebitna?

    Slažem se da nije sve ni crno ni bijelo, ali koliko ti voliš silovati logiku i činjenice da bi potvrdio svoj stav, treba ti skinuti kapu na upornosti.
  • Modri Šank - Ajd na Pivicu
    Ja sam pao razred.
  • Modri Šank - Ajd na Pivicu
    Djerko kralj!NitkoBitan

    Meni je to jedna od najboljih "usputnih" priča ove sezone.

    Lik za kojeg donedavno iskreno nisam ni čuo, napravi pjesmu koja me stilski jako podsjeća na Tramovce devedesetih. Piše o brijačima s kvarta, ubaci Dinamo realno potpuno bezveze i nepovezano u pjesmu.

    Poklopi se da to postane hit u Futsal Dinamu nakon Pule (njihovi igrač je, valjda nehotično, u intervjuu rekao nešto tipa - to ti je tako, dinamo neće biti prvak) i da se veliki Dinamo izvuče iz provalije točno "kak i treba bit".

    Neopisivo mi je drago da je stih ušao u legendu. Općenito smo iz jako razumljivih razloga jako zapeli isključivo na motivima iz slavne prošlosti i recikliramo ih na sto varijanti, a jako teško stvaramo/prihvaćamo nešto novo.

    Ovo je nastalo baš onako spontano, klošarski, ulično, dinamovski kako i treba. Odlična priča!