• HNL - 13.kolo - Dinamo Zagreb - Lokomotiva - 29.10.2023. - 17.10h, Stadion Maksimir, Zagreb
    Moramo probati neku opciju bez Mišića. Ta igra je pročitana i tko je imalo gledao Dinamo zna da njega treba uštopati i da si već na pragu pobjede. Svaka promjena je dobrodošla.Sava Krpa

    Ako ti netko "uštopa" najboljeg igrača na način na koji to protivnici rade Dinamu to obično znači da negdje drugdje ima slobodnog prostora. Na treneru je da nađe taj prostor i uigra napadačke opcije koje bi anulirale protivničku taktičku odluku da preusmjeri fokus na jednog ključnog igrača. Ako trener nema odgovora na elementarne defanzivni postavke protivnika, onda je možda vrijeme za promjenu trenera, a ne ponajboljeg igrača.
  • HNL - 13.kolo - Dinamo Zagreb - Lokomotiva - 29.10.2023. - 17.10h, Stadion Maksimir, Zagreb


    Tko je bolji defanzivno od Mišića u veznom redu ove sezone? U cijeloj ekipi? Mišić možda nije na razini iz prošle sezone (ali tko je?), ali i dalje Dinamu znači jednako kao Modrić repki. Uz Petkovića je najvažniji igrač u klubu. Startati bez njega bi bilo riskantno, najblaže rečeno.
  • HNL - 13.kolo - Dinamo Zagreb - Lokomotiva - 29.10.2023. - 17.10h, Stadion Maksimir, Zagreb
    Na kraju Mišić ispada još jedna žrtva izgubljenog trenera? Što je točno Mišić skrivio? Čak i ako ofanzivno trenutno ne može pomoći kao ranije (jer čini se ne postoji ni ideja, ni plan što i kako u napadu), u obrambenoj fazi je i dalje ključan igrač. Bez njegovih intervencija bi se otvorilo još više prostora za protivničke kontranapade.
  • Transferi - rasprave


    Ništa onda, odmah dovesti Pašalića za jedno 3 milijuna i Hoxhu za još 3 i svi krilni problemi riješeni i da je još samo Baturinu Caktašem zamijeniti (ipak Baturina ima samo jedan gol ove sezone u svim natjecanjima, a Caktaš je prvi strijelac lige) i evo ekipe za napad na 3. mjesto HNLa.

    Potrebna su pojačanja, a ne igrači koji su rang Špikića i Menala.
  • Transferi - rasprave
    I dalje mi nije jasno zašto ta fascinacija tim Pašalićem? Ne igra nešto spektakularno u Rijeci, u Njemačkoj nije redovito igrao ni u trećoj ligi, a bio je u Dortmundu, oni bar nisu poznati po propuštanju talenata. Stvarno, po čemu je on bolji od Špikića (koji isto nije igrač za startera u Dinamu)?
  • Novi trener Dinama #2


    Ovakav obrambeni nered ne postoji ni kod klubova s puno lošijim igračima. Ne zna se tko što igra, tko gdje stoji, tko pije, a tko plaća. Ne može baš sve biti do igrača (koji su i dalje najbolji u HNLu), kada ti ekipa izgleda potpuno raštimano u oba smjera, onda valjda nešto ipak mora biti i do trenera.
  • Novi trener Dinama #2
    Ali kako će Sergej Jakirović objasniti Takuru Kaneku veličinu kluba Dinamo i da je ovdje samo pobjeda i 3 boda u igri?sanjinlego

    A tko će i kako i kada konačno objasniti Jakiroviću veličinu Dinama?! Tko će mu objasniti da ovo nije Slaven Belupo?! Da HNL, kakav god bio, još uvijek nije neka smiješna liga ranga Lihtenštajna, Luksemburga, Farskih Otoka?!
  • Dinamo Zagreb 2023./2024. - O svemu pomalo
    Ozbiljni klubovi ne mijenjaju trenere svaka 2 mjeseca, ali mi smo jako daleko od ozbiljnog kluba (organizacijski je samo Rudeš u gorem stanju) pa bi se možda i trebalo promijenit trenera. Taman si poklonimo novog za Božić.Captain America

    Apsolutno, ali ako se već promijenilo talentiranijeg trenera nakon manjih kikseva, onda nema puno logike držati trenera koji očito nije na Dinamovom nivou u nadi da će se brzo naučiti i podići na razinu potrebnu za klub ovog ranga.

    Jakir je tražio Miereza, a ne Brodića. Stvorio se narativ da je htio Brodića jer ga je Rijeka htjela.Captain America

    Ako je stvarno htio Miereza za 4 milijuna Eura onda je to dovoljan razlog da mu se ne dozvoli da sam slaže ekipu. Brodića mu isto valjda nisu izabrali bez njegovog blagoslova.

    Lik je fizički nedorastao prvoligaškom nogometu. Ne može se nametnuti Anti Ercegu i ostalim napadačima Istre i to bi trebao biti igrač za Dinamo...Captain America

    A Jakirović ne može nadmudriti Dinka Jeličića i Goricu, ne može složiti obranu da ne primi gol čak ni protiv niželigaša, ne može složiti napad da sastavi jednu opasnu akciju po protivnički gol u Splitu ili Kosovu...

    Iz nekog razloga su igrači koji su dobili malo prilika odmah za otpis, ali bi se trenera koji ima 4 poraza u 12 utakmica (a lako je moglo biti i više) trebalo trpiti do priprema i još mu dozvoliti da spiska lovu na tko zna kakva HNL "pojačanja".
  • Dinamo Zagreb 2023./2024. - O svemu pomalo
    Onda nije trebao ni dolaziti. Znao je kakva je situacija i da Dinamu trebaju rezultati odmah, a da su pripreme već prošle. Imao je već dvije reprezentativne pauze moglo se bar neki pomak napraviti u tom vremenu. Zar se sad treba čekati zimu ili ljeto da možda (a to je jedno veliko možda u koje je teško povjerovati) napravi nekakav pozitivan korak naprijed?! Nije ovo Istra ili Slaven Belupo. Previše je važna sezona da bi se pustilo trenera da se uči na Dinamu.

    Osim toga Halilović, Sosa, Brodić i Ademi su dovedeni nakon što je Jakirović sjeo na klupu. Menalo i Kulenović su mu vraćeni po očito njegovoj želji.

    Tog Bernauera kojeg ti bezveze sprdaš je jučer bezveze izvadio i onda rutinski popio dva gola od Gorice! Ali ne, valjda je i za to Bišćan kriv...
  • Novi trener Dinama #2
    Jel trener kriv kaj nije imao glavnog napadaca jer je doticni isao poluozljeden riskirat novu ozljedu u ne tako bitnoj utakmici? Svjetski talenti nam nevidljivi u jbnom HNLu, Misic neobjasnjivi pad forme, obrana raspad sistema i nema alternative. Pa nema Jakirovic carobni stapic u rukama.NitkoBitan

    Ako Petković nije zaliječio ozljedu nije morao ići na okupljanje repke. Prije toga ga je trener već nespremnog nepotrebno poslao na teren u Splitu i svejedno izgubio.

    Sve ovo ostalo što si nabrojao - kako za ništa od toga nije trener kriv? Ako su mu svjetski talenti nevidljivi, ako je odjednom i uvijek pouzdani Mišić izgubljen i sam u sredini terena, ako obrana redovito ispada smješna i protiv puno slabijih protivnika dok trener potpuno izgubljen, prodaje jeftine parole, tko je onda kriv?! Znači što? Zar ispada da su svi igrači loši, svi igrač krivi, a trener nije ni za što odgovoran?!

    Pa ne treba čarobni štapić za bar probati prilagoditi igru igračima koje trenutno imaš na raspolaganju!
  • Novi trener Dinama #2
    Nadam se da ovo nije istina...pričamo o odraslim ljudima koji imaju višemilijunska primanja, a dure se kad ih se kritizira?
    Nije ni čudo da izgledamo ko pičkice s ovakvim uvrijeđenim frajlama.
    San Lorenzo

    Jedno je (argumenirano) kritizirati igrače, nešto sasvim drugo je trenirati strogoću na pojedincima (koji to nisu nužno ni zaslužili) i izvoditi javne performanse u pokušaju tko zna čega? Možda stvaranja alibija za neuspjeh? Najobičnije prodavanje magle.

    Kada praktički svi igrači igraju loše - bez želje, bez volje, nitko ne zna što i kako na terenu, obrana visi svaku tekmu, napad bezidejan, kada baš ništa ne valja - onda je valjda ipak i trener za to odgovoran.
  • Novi trener Dinama #2
    Kad je ono Čačić smijenjen, u svibnju? To da sad mijenjamo Jakirovića i dovedemo četvrtog trenera u pet mjeseci bi bio cirkus. Stisnuti se svi do zime i igrači i trener i vidjeti onda kako dalje.Patak

    Zašto? Čime je to Jakirović zaslužo specijalan kredit?! Bišćan i Čačić su potjerani nakon puno manjih kikseva. Trenutno stanje je užasno. Trener djeluje potpuno pogubljeno. Zakoračio iz plićaka ravno usred oceana, a čini se da plivati ne zna.

    Treba se pomiriti s činjenicom da je zamjena Bišćan - Jakirović bila kolosalno glupav potez koji nije donio ništa korisno, ali to ne znači da se mora fatalistički pomiriti s trenutnom situacijom i dozvoliti tome što su vezani pogrešni potezi doveli do toga ga je na klupi trener kojem su Gorica i Ballkani preveliki zalogaj diktira daljnje poteze - novi trener je očito potreban. Odmah.
  • Dinamo Zagreb 2023./2024. - O svemu pomalo
    Najžalosnije je da smo mi koji smo navijači to vidjeli odmah, a "struka" je procijenila da je to igrač za Dinamo.Captain America

    "Struka" je također procijenila i da je trener kojem je vrhunac karijere ispadanje od sjevernoirskih poluamatera i ekspresni otkaz u Mariboru na neku foru dovoljno dobar za voditi Dinamo, ali bi se valjda taj očiti previd "struke" i dalje trebalo ignorirati...
  • Transferi - rasprave


    Znači sad se već igrača na kojem je Bišćan inzistirao (i kojeg mu uprava nije uspjela dovesti na vrijeme) pripisuje Jakiroviću, a s druge strane ispada da on istovremeno nije imao ništa sa Sosom, a valjda ni s Halilovićem, Brodićem, povratkom Menala itd...

    Dvostruki standardi, ha?
  • Transferi - rasprave
    Imamo Brunu, Emrelija, Kuleta i Brodića...još bi i Kramarića...istovremeno imamo pola lijevog beka i niti pola desnog krila, recite mi da sam lud, ali ja bih radije ulupao novac u Bukvića nego u Kramarića.San Lorenzo

    Istom tom logikom klub pod ugovorom ima i četiri-pet lijevih bekova i bar tri desna krila...

    Kramarić može igrati špicu, drugu špicu, polušpicu, lažnu devetku, a i oba krila može puno bolje pokriti od bilo kojeg igrača u klubu.

    Uopće apsurdno da se diskutira o tome bi li igrač sa 149 G+A u 227 nastupa u Bundesligi bio pojačanje Dinamu.