Comments

  • 1.HNL 2025./2026.
    Na prvu opciju neće pristati i radit će pritisak na hdz da im iz državnog proračuna sruši dva stadiona i napravi im dva nova.NORTE

    zanimljivo je kako su tako brzo odustali od najlipšeg stadiona na svitu, to nema nigdi, najbolja atmosfera, zaštićeno je, kulturna baština a-a-a-a-a-a-a-a-a

    sad odjednom - rušenje!
    ne valja to ništa :lol:


    koliko su ga hvalili, koliko komplimenata je izrečeno u javnom prostoru i kakvom vrijednošću se to predstavljalo... ekvivalent bi bio da rimljani sruše koloseum i idu raditi novi. :lol:
  • 1.HNL 2025./2026.
    ne znam od kud oni bacaju ove cifre za rekonstrukciju.
    nisam primjetio da je AB konstrukcija u groznom stanju. mislim, pogledajte beton na maksimiru i onda na poljudu. stadion je građen od predgotovljenih elemenata koji imaju visoku preciznost izvedbe u pogonu, vjerojatno bi trebalo sanirati neke stvari, ali ništa spektakularbo. koliko se sjećam tamo postoje i nekakve vanjske sajle za prednapinjanje koje bi trebalo zamjeniti, al opet, nije to nikakav SF.

    krovište je mero sustav, to se doslovno sastoji od 2 konstruktivna elementa:

    1. čelična kugla sa navojima (ženski)
    2. čelični štap sa navojima (muški)

    nosivost konstrukcije ne ovisi o jednom elementu, to se bez problema zamjenjuje po segmentima. pokrov su leksan ploče (to je recimo i fasada arene zgreb), nekakva plastika i ne bi trebalo biti pretjerano skupo .

    najgora stvar koju država može napraviti je analizu tog stadiona i njegovog postojećeg stanja dati nekakavim lokalnim ljudima koji su u sprezi sa gradom i vjerojatno klubom, čak i da ljudi hoće nešto napraviti kako treba, ne vjerujem da ne bi bilo pritisaka. oni će stadion proglasiti neupotrebljivim i za rušenje taman da je napravljen prije 4 godine. :lol:
  • 1.HNL 2025./2026.
    stari moj, ne vjerujem da je spaladium arena ovako propala...bolesno.
    pa jbt nek naprave tržnicu unutra ako ništa, nek ljudi prodaju paradajz i paprike, samo da ne propada :monkey:
  • Stadion Maksimir
    Moći će se javiti svaki arhitektonski ured i poslat svoju prijavuBorovljanin

    ne vjerujem da će se moći prijaviti svaki arhitektonski ured, već samo oni koji imaju reference za takvo što. ne može sad netko tko je napravio projekt za 5 obiteljskih kuća i 3 stambene zgradice doći na natječaj za stadion na kojem će se okupljati preko 30 000 ljudi.
  • Hrvatska nogometna reprezentacija
    Po ovom ispada da je Dinamo isto bez problema mogao ilegalno izgraditi novi stadion na tuđem zemljištu ako svi varaju na legalizaciji.Ljubo

    pa stadion je stajao koliko godina na zemljištu koje nije imalo rješene imovinsko-pravne odnose :lol:
  • Hrvatska nogometna reprezentacija
    pa nek se sruši, nek plati kaznu i nek ide u zatvor ako treba...al nelegalna gradnja je u hrvatskoj svugdje oko nas. meni je to sprdačina, zaradio sam lovu na tome, zaradit ću opet...al to nema smisla.

    prosječni nelegalni graditelj sigurno čita prostorne planove i urbana pravila, pitanje je samo prilike.
    osobno sam legalizirao vlastitu garažu, jer je stari radio isto kao i susjedi i koristi logiku "svi su tako radili".

    ako je u dvorištu sagradio nelegalnu garažu, izgradio bi i nešto u parku prirode medvednica da smo slučajno imali zemlju tamo i da su tri susjeda napravila isto prije njega. realno je tako...

    također, meni ovo na slikama izgleda kao mobilna kućica koju možeš podići dizalicom i staviti na kamion, odnosno nešto što nije trajno i čvrsto povezano s podlogom.
  • Hrvatska nogometna reprezentacija
    u hrvatskoj je legalizirano oko 820 000 objekata, osobno sam radio legalizaciju za barem 100 komada, uskoro ide novi krug legalizacija u kojem će se legalizirati još preko 100 000 objekata. sad podjelite taj broj sa brojem obitelji u hrvatskoj.

    država i državne tvrtke su nelegalni graditelji, županije, gradovi, općine... svi su nelegalni graditelji, vrlo vjerojatno svaki dan koristite nekakvu nelegalnu infrastrukturu, od cesta, vodovoda, kanalizacije, telefona/interneta, čak i struje... svaki dan se susrećem s takvim stvarima. na temi hnl-a se spominje da rudeš ima jbno nelegalni stadion.

    rekao bi da dobar dio članova ovog foruma živi u zgradama i kućama koje su napravljene ili barem dograđene nelegalno, ako ništa zatvorio se balkon ili terasa u stanu, što je protivno tko zna koliko zakona.

    cijela hrvatska je jednostavno leglo nelegalne gradnje, znam jer se s tim susrećem svaki dan.
    čak i kad hoćeš napraviti nešto legalno, to traje toliko da ljudima jednostavno dopizdi...pogotovo u manjim mjestima.

    po meni je neukusno uopće raditi dramu oko toga....da netko provjeri novinare koji pišu takve članke i njima bi vrlo vjerojatno pronašli garažu preblizu međe, dograđeno vanjsko stubište, krivo zagrađeno dvorište, previsoki nadozid na potkorvlju, preveliku izgrađenost na parceli, premalo zelenila, izbijen dodatni prozor na kući i slično.
  • 1.HNL 2025./2026.
    Silić je na golu samo zbog ozljede Ivušića.NORTE

    a što je ivušiću?
    jel sigurno da je on uopće ozljeđen?
  • Svjetsko prvenstvo 2026. - SAD, Kanada, Meksiko
    sad kad ameri pozovu izrael umjesto njih
  • 1.HNL 2025./2026.
    meni rušenje poljuda nema nikakvog smisla, pogotovo ako će država uplesti svoje prste u to, kao i u maksimir.

    mislim da je državi u interesu da ima 2 normalna i moderna veća stadiona.
    kad su već dva, logično mi je da jedan bude atletski, jer ono...atletika, bazni sport, kraljica sportova.
    meni je normalno da država ima mogućnost održati nekakvo veće atletsko natjecanje.

    temeljita rekonstrukcija poljuda, dodavanje novih sadržaja, nova atletska staza, možda i dodavanje tribine na jugu za gostujuće navijače i to je to.
  • UEFA Liga Prvaka 2025./2026.
    Jebte gledam sazetke utakmice Atletica i Tottenhama, pa cime su zalijevali domacini teren, Majkijevim lubrikantom?NitkoBitan

    ja fakat ne znam što je ono bilo, kao da s na ledu igrali.
    mislim, općenito sve... krajnje bizarna utakmica.

    vidim da se udara po tudoru, koji je ogavan lik, ali fakat ne kužim što je jučer trebao napraviti.
    ljudi su si doslovno zabili 3 gola u 15 minuta, totalno disfunkcionalna momčad.

    udara se po njemu jer je promjenio golmana.
    jbt prošlo kolo mu prvi golman bude užasan, na klupi ima lika plaćenog 15 000 000 eura, da mu priliku i lik u 15 minuta skrivi 2 gola, što da napravi, možda mu je trebao pokloniti čokoladu prilikom izlaska s terena? :lol:
  • Shit of the day
    Ovo kaj ti zagovaraš je esencijalno DEI (diversity . equity, inclusion).Zagi

    ne zagovaram ja ništa, samo ne vidim kako nekome možeš zabraniti da priča o siliću u reprezentaciji, koliko god to trenutno bilo glupo i neutemeljeno.
  • 1.HNL 2025./2026.
    ovakve stvari su jedine mjerodavne, jer brojevi ne lažu.
    svaka pojava se može opisati na takav način i sve ima svoje prirodne zakonitosti.

    ovakvi podaci su nemogući u prirodnim uvjetima, bez vanjskog utjecaja i to je očita anomalija.

    u istom periodu, dinamo je praktički sigurno ostvario i najveći posjed lopte, najviše dodavanja, imao najviše udaraca, zabio najviše golova, primio najmanje golova i slično.

    nemoguće je da 2 faktora koja su usko povezana sa svim tim čimbenicima (i trebala bi biti u korelaciji sa ostalim) toliko odstupaju. jednostavno nemoguće.
  • Shit of the day
    a kak ćeš ih oboriti?
    zabraniti novinarima iz dalmacije pisanje članaka?
    zabraniti press konferencije?

    na kraju krajeva, ta reprezentacija je i od tih ljudi sa juga... kao što mi želimo vidjeti nekog iz dinama u reprezentativnom dresu, tako i oni žele isto. na stranu što oni imaju daleko manje pokrića za to.

    nastavimo u istom tonu izreka: "psi laju, karavane prolaze"
  • Shit of the day
    jeste čuli za izreku: "svaki cigo svoga konja hvali"

    e to vam je upravo to!
    ja osobno ne zamjeram, klub koristi svoje kanale i lobira kako zna i umije, jer imaju potencijalnu korist od toga.