Comments

  • GNK Dinamo Zagreb kao nakladnik i izdavač


    Sviđa mi se ovo što je rađeno za vrijeme dok je Dinamo nosio ime Croatia. Koliko vidim korice su tvrde, što odmah daje dašak ekskluzivnosti i kvalitete. Tak nekaj bi sigurno kupio.

    Godišnjak se apsolutno treba raditi. S time da tu ne može biti govora o manje od 300 stranica.

    Samo seniori imaju 60tak uatkmica, a svaka utakmica seniora zaslužuje minimum 3 stranice.

    Nisam siguran da bi prodaja bila golema, ali kao što je rečeno, materijala ima na pretek i može se nadopunjavati kolo po kolo pa je praktički 01. lipnja godišnjak za sezonu 2024/25 spreman za tisak.
    Mali dioničar

    Ovo o čemu @Mali dioničar priča je upravo onakav format koji bih volio vidjeti u enciklopediji Dinama o kojoj smo razgovarali. Upravo takav format. Znači za svaku sezonu želim podatke o utakmicama koje su igrane, što detaljnije. Tj. sve moguće podatke koje je moguće izvući (postava, detalji o tijeku utakmice iz novinskih članaka, fotografije s utakmice, itd.). Jasno da bi taj dio bio puno siromašniji što dalje u prošlost idemo. Ali da se sigurno puno toga izvući.
  • Shop & Web Shop


    Ma naravno. Ovo je jedan od validnih kontraargumenata.
  • Shop & Web Shop
    Imam jednu malu primjedbu/prijedlog.

    Je li ikako moguće da neki proizvodi budu u stalnoj ponudi shop-a?

    Evo npr. retro dresovi. Ako me sjećanje služi, prije ovog retro dresa Gradjanskog u prodaji su bila minimalno četiri dresa.

    Mogu li se svi oni opet pustiti u prodaju? Mislim, to nije kvarljiva roba. Naručiš neke razumne količine i polako ih prodaješ. U mojim očima je Dinamo velik klub. Velike povijesti. I morao bi takve stvari imati u konstantnoj prodaji u shopu!!! @Pop corn
  • Shop & Web Shop


    Postoji li mogućnost da klub udruzi navijača omogući korištenje klupskog web shopa besplatno?

    Realno, klub web shop ima, a odnosi kluba i navijača su valjda najbolji u povijesti. Klubu to nebi bio dodatan trošak, a puno bi značilo tribini koja je dugogodišnjim bitkama dovela do toga da je Dinamo napokon klub svakog svojeg navijača.

    Samo razmišljam govoreći. Je li to imalo realno, nemam pojma.
  • GNK Dinamo Zagreb kao nakladnik i izdavač


    Odličan prijedlog.

    Stvarno je već polugotov proizvod. Za godišnjak nebi trebalo puno vremena uložiti. Nadam se da će netko iz kluba ovo uzeti u razmatranje. I godišnjak bi se sigurno dobro prodavao, jednako kao što se dobro prodaje revija.
  • GNK Dinamo Zagreb kao nakladnik i izdavač


    Evo googlao i našao na ovom neaktivnom Njuškalo oglasu. :lol:
  • Dinamova revija - klupski mjesečnik


    Ma sve stoji.

    Ali na kraju priče je tiskano izdanje, tiskano izdanje. Ja sam uvjeren da prodaja nebi znatno pala. Ali to je nešto što se vjerojatno da lako provjeriti na temelju bazične business analize.

    Ja bih možda za početak prije volio vidjeti digitalizirane stare brojeve revija. Tu realno ne postoji neka opasnost od gubitka prihoda, a može se dobro testirati platforma na kojoj bi se digitalni časopisi nalazili.

    Netko je ovdje već spomenuo da postoje platforme koje nude uslugu host-anja upravo digitalnih izdanja časopisa. I sigurno imaju neku vrstu "osigurača" od neovlaštenog dijeljenja. Nije to znanstvena fantastika.
  • Dinamova revija - klupski mjesečnik
    Mali off, planira li se pustiti u prodaju ili ekskluzivno za pretplatnike nekakav folder (ili nešto slično )u kojem bi se mogle držati revije?
    Osim štiva vjerujem da je kolekcionarski predmet za dobar dio ljudi.
    Guinness

    Bravo! O tome sam i ja razmišljao. Bilo bi super kad bi se tako nešto realiziralo.

    Ok, uvijek se mogu sam snaći pa si arhivirati revije. Ali puno bi bolje bilo kad bi klub ponudio nešto takvo (pretplatnicima možda i po povoljnoj cijeni) čisto iz kolekcionarski razloga.

    @Pop corn jeste možda razmišljali o tome?
  • Dinamova revija - klupski mjesečnik
    Opa. U novom broju priča o Richardu Kohnu! :starstruck:
    Top! Jedva čekam uzeti novi broj u ruke.

    Sviđa mi se to kaj se povijesti kluba daje dosta prostora u reviji. Samo tako naprijed. :blush:
  • 1. HŠK Građanski Zagreb
    Evo uspio sam nabaviti br. 46 časopisa Povijest sporta iz 1981.g., u kojem se nalazi drugi dio teksta o povijesti Građanskog za period od 1915. do 1932. godine (autora Bogdana Cuvaja) koji mi je nedostajao. Stoga vam ga ovom prilikom ovdje prilažem.

    Sada je priča kompletna. :grin:

    Cuvaj-Gradjanski-2-page-1.jpg

    Cuvaj-Gradjanski-2-page-2.jpg

    Cuvaj-Gradjanski-2-page-3.jpg

    Cuvaj-Gradjanski-2-page-4.jpg

    Cuvaj-Gradjanski-2-page-5.jpg

    Cuvaj-Gradjanski-2-page-6.jpg

    Cuvaj-Gradjanski-2-page-7.jpg

    Cuvaj-Gradjanski-2-page-8.jpg

    Cuvaj-Gradjanski-2-page-9.jpg

    Cuvaj-Gradjanski-2-page-10.jpg

    Cuvaj-Gradjanski-2-page-11.jpg

    Cuvaj-Gradjanski-2-page-12.jpg

    Cuvaj-Gradjanski-2-page-13.jpg

    Cuvaj-Gradjanski-2-page-14.jpg
  • Dinamo i nitko više? Ili ipak..
    Dinamo i nitko više.

    Iskreno, niti ne stignem pratit ikaj drugo osim Dinama. Nit mi ne treba ikaj drugo. Dost mi je stresa kaj mi ga naši plavi purgeri priušte. :grin:
  • Stadion Maksimir


    Ajde dobro onda. Malo sam se zabrinuo. :cool:

    A nikaj. Sad onda čekamo tu novu Kranjču i gradnju našeg Maksimira.
  • Stadion Maksimir
    Danas sam na društvenoj mreži LinkedIn naletio na zanimljivu objavu našeg @Pop corn.

    Prošlog vikenda u Zagrebu je u sklopu Zagreb Design Week gostovao i Fabio Novembre, poznati arhitekt koji je izmedu ostalog projektirao i sjedište talijanskog giganta AC Milan, poznato pod nazivom Casa Milan, kao i novi stadion koji bi zamijenio čuveni San Siro.

    Trenutno u Veneciji radi na projektu Muzeja nogometa, projekta s FIFA-om i brojne druge zanimljive projekte.

    Njegov bogati CV bio je dovoljan razlog da Ivan Nauković, član Izvršnog odbora GNK Dinamo, te predsjednik Odbora za stadion i ja pokušamo doći u kontakt u Fabiom i popričamo o njegovom viđenju stadiona kao lokacije koja nije samo mjesto za nogometne utakmice, već puno više, a samim time i isplativa stvar.

    Zahvaljujući kooperativnosti Daniela Tomičića ne samo da smo uspjeli popiti kavu i popričati s Fabiom i dobiti puno odgovara na pitanje novog Maksimira, već smo dobili priliku ugostiti ga navečer na utakmici protiv Lokomotive, a poslije i pokazati cijeli kompleks.

    Ono što je fascinantno jest kako je Fabio u starom i kišom natopljenom Maksimiru vidio puno više od oronule građevine i ponudio svu pomoć koju može pružiti ne samo oko izgradnje novog stadiona, već njegove iskoristivosti.

    Jasno, ni njemu nije jasno kako klub reputacije kao Dinamo ima ovakvu infrastrukturu, ali to je stalna tema svih godina.

    Ono što je pohvalio i naglasio je lokaciju stadiona i prometnu povezanost i naglasio je kako je baš protiv seljenja stadiona na bilo koju drugu lokaciju, pogotovo na periferiji Zagreba. Za to je dao u razgovoru brojne argumente, kao i za druge teme.

    Uvjeren sam kako je jako važno širiti mrežu poznanstva s ovakvim ekspertima i da će njihovi savjeti uskoro biti vrlo važni u fazi izgradnje novog stadiona u Zagrebu.


    Prvo bih volio pohvaliti sve koji su sudjelovali u stupanju u kontakt s g. Novembreom s ciljem da se od njega kao stručne osobe dobije feedback o projektu novog stadiona.

    @Pop corn, možeš li nam opširnije ispričati o onome o čemu se razgovaralo? Što je Novembre rekao o potencijalu trenutne pozicije maksimirskog stadiona, prometnoj povezanosti, itd.?

    S obzirom da si spomenuo da je Novembre protiv seljenja stadiona na drugu lokaciju, zanima me je li se o tome razgovaralo s nekim razlogom? Nije valjda da netko o tome nakon svega još uvijek razmišlja i da je to još uvijek realna opcija!?

    Ne želim biti baba tračara. Nemojte me krivo shvatiti. Samo pušem na hladno (mislim da nakon tolikih godina svi mi polakopušemo na hladno). Ali u kontekstu medijskih natpisa o tome da je Grad Zagreb u tajnosti Dinamu predstavio projekt... Svakakve mi misli prolaze glavom. :worry:
  • Povijest zagrebačkog nogometa
    Bogdan Cuvaj nas je u Povijesti sporta br. 44 (1980. godina) počastio tekstom o humanitarnim utakmicama koje su se za vrijeme Prvog svjetskog rata odigravale u Zagrebu između zagrebačkih klubova. Svakako je riječ o jednom zanimljivom tekstu s obzirom da je i naš Građanski, naš Dinamo, bio jedan od aktera te priče.

    No, čitanjem se može naići i na poneke zanimljivosti. Jedna od njih je i ta da je u Zagrebu u periodu od 1916. do 1940. godine u Zagrebu osnovano čak pet klubova imena ŠK Rapid, svaki klub neovisno jedan o drugom! U to vrijeme je ime bečkog Rapida bilo dosta popularno u našem purgerskom gradu.

    A čujte, ipak smo bečka škola, ne? :wink:

    qpkTn1727631500.png

    BcLOa1727631513.png

    izZdA1727631524.png

    LBFqr1727631535.png

    xQ08q1727631558.png

    S4Fbo1727631570.png

    gOmKt1727631579.png

    PIoOH1727631588.png

    Gcc6E1727631598.png
  • Povijest zagrebačkog nogometa
    Evo i jedan zanimljiv kratak tekst (ponovno iz pera Bogdana Cuvaja) o Nogometnom i špotskom klubu Oxford koji je u Zagrebu djelovao kratko, samo od 1909. do 1910. godine.

    Ali iako je klub djelovao kratko, njegovo postojanje je dokaz nogometne groznice koja je zahvatila zagrebačku mladež u to vrijeme. Svi su se htjeli okušati u toj čarobnoj, tada još uvijek novoj igri!

    Također, zanimljivo je i kako su nogometni zaljubljenici od samih početaka dobro baratali engleskim nogometni terminima. Tako je i klub Oxford ime dobio po engleskom nazivu posebnog udarca lopte petom.

    Izvor je Povijest sporta, br. 35, 1978. godina.

    Uživajte! :wink:

    ergiD1727630254.png

    logZb1727630264.png

    cZYUw1727630274.png