Na izbore izlazite kao nositelj liste Dinamovo proljeće. Zbog čega ste se priklonili toj opciji?
-Odmah se vidi u razgovorima s njima koliko su to ozbiljni ljudi, spremni pomoći klubu. Svi imaju kvalitetna radna mjesta, bogate životopise i iskustvo, ali prije svega vole Dinamo i žele da klub bude bolji, organiziraniji, moderniji. Malo ih još moram naučiti o nogometu, ali i vidi se da imaju volje, želje i znanja.
Također, ja sam uvijek bio u životu uz navijače, davao sam Boysima prve prostorije u klubu, borili smo se protiv preimenovanja - navijač Ćos, koji je tad bio ispred BBB-a, poduzetnik Baotić i drugi. Na kraju, oni su se i izborili za ovaj statut i sada žele da on ne bude slovo na papiru i to mi je bilo jako važno.
Također, vidim da se ne žele petljati u to tko će igrati, tko će biti trener, već žele da bude jasno posloženo i neovisno. Sve to mi je dalo samopouzdanja da je riječ o sjajnoj ekipi koja ima i podršku navijača.
Više puta ste nedvosmisleno rekli da želite potpunu pobjedu na izborima, gdje biste na kraju postali predsjednik. Kako to planirate napraviti?
Naučio sam u nogometu da se ne veseli kad je penal dosuđen, već tek kada ga se zabije. Zato 'ajmo prvo dati članovima Dinama da u subotu izaberu listu koja je njima najbolja. Lista koju ja predvodim je napravila sve da prezentira i ljude i program i viziju. Sada je sve na članovima i neka subotu iskoriste kao priliku za izlazak na izbore u Maksimiru.
-Želim prvo tu pobjedu i priliku da sve ono što smo prezentirali svi zajedno na listi Dinamovo proljeće napravimo. Neće biti lako, ali poznajem ljude u Izvršnom odboru i vjerujem da imaju dovoljno integriteta da po svojoj savjesti biraju 35 članova u Skupštini. Neka izaberu one koji su najbolji po svojim životopisima, a ne koji su najbliži.
I onda neka svatko od tih 60 članova Skupštine odluči tko je bolji od dva kandidata za predsjednika. Mene svaki od tih 35 ljudi može nazvati, pitati sve što ih zanima oko ideje gdje Dinamo treba ići, kako on mora biti posložen, gdje moj tim vidi segment financija, marketinga, sporta. Tu smo, imamo priliku se predstaviti. I neka odluče sami, po svojoj savjesti.
cijeli clanak -
https://www.index.hr/mobile/sport/clanak/zajec-za-index-postujem-barisica-ali-klubu-treba-nova-krv/2542355.aspx?index_tid=472702&index_ref=naslovnica_sport_prva_m