Comments

  • 1.HNL 2023./2024.
    Sto više utakmica bude na TVu, to mu raste popularnost. Sto više raste popularnost, više će ljudi dolaziti na utakmice. Neće to biti razlike u brojkama ne znam kakve, ali sve je to marketing i prisutnost na TVu.

    Osobno znam sve više ljudi koji traže MAXtv da mogu gledati ligu, a prije nebi gledali niti da je na HRTu.
    Ti isti ljudi povremeno odu na utakmice, doduše najzanimljivije, ali svejedno, malo po malo.

    Treba vremena za to, neće jedan prosjećni navijač/simpatizer odjednom kupiti godišnju i početi dolaziti na svaku tekmu. Prvo će dolaziti na Europu i derbije, s vremenom ce htjeti na manje tekme. Pocet ce dolaziti na tekme poput Rijeke nedavno, oproštaja Ademija, proslave naslova protiv Gorice.
    Recite što hoćete ali te tekme su pokazatelj da se više ljudi interesira za dinamo.
    Samo neka se ovako nastavi i bit će sve bolje, malo po malo. Dok god si Dinamo i HNS ne pucaju u nogu sa potezima (pucaju oni ali promašuju trenutno - neka još dignu cijene tekmi, termine, odigravanja, ne odigravanja i nikakav pristup marketingu - i pogodit će si u nogu uskoro)
  • Gaming | Igre - Konzole i ostalo
    Uskoro izlazi novi FM.
    Bit ce zanimljivo igrati, sada kada su senatori otisli, a dosle nove mlade snage,
    Vidovic, Stojkovic, Kacavenda.
    Pretpostavljam da ce popraviti ocjene Emreliju,Spikicu,Brodicu.
    A najvise me zanimaju ocjene Sose, Kaneka i Vrbancica :D
  • Statut GNK Dinamo


    I sam Zoric kaze da nije Mamicevac. Naravno da se svi javno odricu bjegunca, zato je i mumija rekao ne, ne i ne.
    Ali siguran sam da to znaci da je u talu sa Zoricem.
  • Statut GNK Dinamo
    Pa lako se i to definira vođenjem evidencije donacijasuperhik

    Kazem, dolazimo do istog problema kao u klubu.
    Onaj tko donese pare, moze biti dio skupštine kluba.
    Tu drecimo kako to nije demokracija i ne znam sta, makar nam je i to bolje nego što imamo sada.
    A onda bi sami to uveli u svom ustroju kada bi skupljali novce za sponzorstvo.

    Ili se u startu predstavi osoba koja će biti član Skupštine ukoliko se skupi dovoljan broj donacija pa ljudi koji će donirati znaju za koga uplaćuju novac.Mali dioničar

    Tu dolazis do problema da veći donatori neće htjeti davati veliki novac za osobu koja bi ih predstavljala.
    Da se razumijemo, kod većine ljudi sa zone to nebi bio problem, ali pošto bi se moralo omasoviti to skupljanje donacija, vjeruj mi da bi to imalo značajan utjecaj.
  • Statut GNK Dinamo

    i kako onda vrednovati glasove?
    kako netko tko donira 1000 eura ima jednako pravo glasa kao onaj tko donira 10 eura?
    da li ces onda odrediti da taj glas vrijedi vise? ili ima pravo 10 puta glasati?
    vjeruj mi, dio ljudi ce reci nema veze, svi imaju jedan glas, ali vecina ljudi, pogotovo oni koji daju vise novaca ce htjeti imati vecu vaznost. I opet dolazimo do pocetka problema. tko da vise para ima vecu moc, bas kao i u GNK Dinamo.
    jednostavno neizvedivo
    (jedino ako odredis da svi daju isti iznos, ali tako nikada neces skupiti dovoljan broj novaca)
  • Statut GNK Dinamo
    kad bi se skupili novci, tko bi predstavljao donatore?
    kako bi se to odlucilo?
    sigurno nebi bilo demokratski jer odrzati izbore navijaca foruma,ulice,tribine,kvartova je nemoguce.
    pricamo o demokratskom izboru, a mi sami nebi mogli biti demokratski.
    bilo bi lijepo da imamo nekog naseg spnzora, ili sponzore, ali budimo realni, to se nikada nece desiti na takav nacin.

    jedini nacin bi bio da neka firma, koja ima veliki budzet za marketing, i ima vodstvo ljudi koji stoje uz nas i nasu borbu, odlucila izdvojiti milju eura za tako nesto. U tom slucaju bi i predstavnik te firme (vjv vlasnik) bio u skupstini.
  • Bivši Igrači & Treneri
    ReplyDadinho10

    da, fact je.
    Pa gdje vi zivite ljudi?
    Naknadno su potpisani novi ugovori gdje bi igraci dobili postotak tranfera, koji su kasnije dizali i prebacivali Mamicu.
    Na taj nacin je sebi uzimao pare od nekih transfera i ostetio klub za te iznose.
  • Transferi - rasprave
    ne znam zasto je Iago dokazani igrac i kapitalac?
    Taj se u Augsburgu nije nametnuo, a za Dinamo je top igrac?
    Ako ima 9mj do kraj ugovora kako to pa ga netko drugi nije uzeo? Pa makar prosjecan europski klub.
  • Ostali Sportovi
    pročitao sam da je bio neki važan događaj 1994 godine koji je dosta toga poremetio...Fanboy

    nemam pojma o baseballu, niti me zanima. Ali cini mi se da je tada bio veliki strajk igraca pa je prvenstovo bilo otkazano.
    To je bila godina kada je Jordan pekinuo karijeru i poceo se baviti baseballom, pa je trebao uskociti zajedno sa ostalim B igracima, ali je odbio te nije htio sudjelovati u tome.
  • Bivši Igrači & Treneri
    realno modric nikad nije bio veliki dinamovac.
    Veci dinamovci su mi kramaric, kovacic, pjaca, pd novijih gvardiol, olmo.

    mogu ocekivati da ce nekad gvardiol doci u dinamo, pa cak i olmo. za modrica nikad nebi rekao da ce se vratiti, unatoc njegovom obecanju.
  • Transferi - rasprave
    Ajde Ajde
    prije koju godinu smo isto dovodili 'kapitalce' koji bi danas bili sprdnja.
    Doveli smo 'propalog' Hrvata koji igra po nizim talijanskim ligama i nije zabio gol godinu i pol.
    Doveli smo Hrvata koji je srecu trazio po Koreji i Japanu, za kojeg nitko nikad nije cuo.

    Pretpostavljam da znate o kojim igracima pricam.
    Treba dat priliku svakome, pa i Kaneku, Beranauru, Kulenovicu i Brodicu.
    Ako stvarno budu flop onda je to izuzetno lose. Ako slucajno dobijemo novog 'talijana' i 'korejanca' za te pare nikad sretniji.
    (koliko god nerealno zvucalo, mozda i nekome od ulaznih transfera ove godine budemo skandirali za 7 godina da ostane u klubu i da ne ide u neku Tursku, Nizozemsku i sl).
  • Stadion Maksimir

    da li jedna Barcelona ili Real Madrid imaju milijardu eura viska na racunu?
    Nemaju, u dugovima su stotinama milijuna eura, i svejedno rekonstruiraju stadion.
    Da, glupo je usporedivati Dinamo i Real Madrid, ali nas stadiuon nebi kostao milijardu eura, vec 50-100mil (nadam se).
    Imas klub koji je u top 10 u svijetu po zaradi od prodaje igraca. To sto trenutno nema viska sredstava ne znaci da ne moze financirati gradnju novog.
    Odakle stadion jednom Ferencvarosu, LASK, zapravo bilo kojem klubu?

    A jos uz to cemo vjerovatno dio dobiti od UEFAe i HNSa.
    Po meni, novac uopce nebi trebao biti problem.
  • Transferi - rasprave
    Po stoti put, nadam se da je to znak dolaska formacije sa 2 napadaca.
    Igru trebamo graditi po najboljem igracu, a to je Petkovic.
    Taj Petkovic kada igra solo spicu ne moze pokazati ni 30% onoga sto zna i moze.
    Sumnjam da bi Jakir htio Kulenovica i Brodica da bi uz Drmica i Emrelija bili zamjena Petkovicu.
    Ako igras sa 2 napadaca, imati njih 5 u rosteru je sasvim ok.
  • Stadion Maksimir
    Ekipa, dajte malo razmislite.
    Pa naravno da i Mamic i mumija i cijela ta krimi organizacija zeli novi stadion. I naravno da im nije svejedno gdje ce krasti lovu.
    Ako nastavimo igrati na ovakvom stadionu, sa tribinamaa zatvorenim od potresa i to godinama, sve manje ce nam igraci htjeti dolaziti, klub ce u najbolju ruku stagnirati a ne ici prema naprijed.
    Zalosno je, ali infrastruktura je jedna od stavki koje igraci razmatraju kada dolaze igrati negdje.
    Dovoljan je uspjeh 'nagovoriti' nekog konkrenog stranca da igra u HNLu, ali kad pored te jadne lige vidi gdje bi trebao igrati, i to pred 3k ljudi, naravno da ga to odbija, Naravno govorimo o stranim igracima koji ne znaju sta znaci Dinamo, a ne o igracima poput Stojkovica, Vidovica ili sl.

    Trenutno je slika kluba relativno ok zbog uspjeha u europi zadnjih godina, i na konto toga mogu doci neki igraci, a sad zamislite da imamo pravi europski stadion i konstantu igraanja u grupama El i CL.
    Ovdje svi drkaju na stadione, atmosfere, broj posjecenosti tog kluba i ne znam sta jos. Ako na to drkaju navijaci, sta mislite kako o tome drkaju igraci koji trebaju igrati tamo.
    Da ste jedan igrac koji ima dvije opcije na stolu, iz iste drzave, iste financijske uvjete, sve sve isto, samo jedan igra na Maksimiru sadasnjem, a drugi klub na modernom natkrivenom stadionu sa 30k mjesta, gdje bi isli???
    Bolj igraci, veci tranferi, veci postotci agentima i posrednicima, bolja prodaja istih igraca, vece klauzule ala Lovren ili Modric.
    Sve to dovodi do poante mog posta. Bolji stadion, bolji igraci. Bolji stadion, veci transferi. Bolji stadion, vece provizije agentima. Bolji stadion, veca posjeta. Bolji stadion, veci sponzori. Bolji stadion, bolja TV prava. Bolji satdion, bolji marketing i merch.
    bolji stadion = veci budzet (pogotovo za klub koji je uspjesan kao dinamo).

    Da li je jednom Mamicu bolje krasti iz kluba sa budzetom od 5mil Eura, ili iz kluba sa budzetom od 75-100mil Eura??

    Nemojte se zavaravati. ljudima koji kradu iz Dinama je itekako bitno da imaju novi stadion.
  • Bivši Igrači & Treneri

    ta ista osoba koju dizes u nebesa je doslovno sa jednom recenicom mogla spasiti klub od Glave i spasiti nebrojenu kolicinu novaca.
    Nebi imali drota, mumiju, Perasicu vjerovatno. Javno mijenje bi bilo protiv Mamica.

    Sve u svemu, da se nista od toga nebi ostvarilo, barem bi strpao jednog kriminalca u zatvor.

    Po meni, dzabe sve sto dobro napravis u zivotu, ako jednim cinom to kasnije ponistis.
    Uostalom, nije Modric majka tereza, nije spasavao zivote, doniorao milijune potrebitima bla bla. On je 'samo' jedan od najboljih veznjaka u povijesti nogometa, i najveci hrvatski nogometas.

    Da te pitam, da je recimo majka tereza pojavi na sudenju Sadamu Huseinu i spasi ga zatvora, da li bi rekao jbg spasila je zivote, cinila dobro kao malo tko u svijetu, pa sta onda ako je lagala za jednom Sadama.

    Niti je Maminjo Sadam, ali jos dalje je Modric od majke tereze.

    On nije mesija, i spasitelj naroda pa da mu neke stvari budu 'oprostene'. On je samo jako jako dobar nogometas.