Hrvatska nogometna reprezentacija Tko god ima klince u nogometu vidi ovo svaki dan. Doslovce svaka, ali baš svaka selekcija se bazira na fizikalijama sve do juniora, a čak i tamo se vidi utjecaj. Bez obzira šta god pričaju treneri i ostali, to je činjenica. Negdje sam naletio na analizu prvoligaša po mjesecima u mladjim uzrastima iz Cometa, znači ne samo u repki nego svih njihovih igrača - više nego očito se vidjela ta selekcija. A skoro godina dana u tim uzrastima znači jako jako puno.
U dijelovima van ZG je to još izraženije - tamo je bitno postić bolji rezultat i to pokazuje da je igra na taj nesretni rezultat u konačnici najbitnija.
Vani u nekim organizacijama se to pokušava izbjeć odmicanjem od biološke dobi po natjecanjima, ali mislim da bi kod nas tek onda nastao kaos. Već vidim bile tiće od od 17 godina za koje su oni dobili procjenu da moraju igrat za mlade pionire :lol: