• 000
    946
    Bas su se uzjebali sa tim transferima, to im valjda dize klikove.
    Samo pametno i promisljeno odraditi prijelazni rok, ne sumnjam da Bjelica vec ima pickove, cim je rekao da treba malo "osvjeziti" momcad.
    I thumb up za dr.Thea i onoga 'ko ga je osposobio da igra, ako je stvarno bio pod gadnom virozom.
  • dinamo vitez
    300
    Trebalo bi reagirati promptno, blagajna je sad valjda puna, a idući mjeseci 'kamilica' što se utakmica tiče - pravo vrijeme za sjesti za stol i početi produžavati ugovore od trenera pa nadalje. Bjelici dati sve uvjete i slobodne ruke u prijelaznom roku, koja god cijena bila. Tko se ne vidi u Dinamu najesen, omogućiti mu transfer i već polako tražiti zamjenu.

    Nadam se da je skaut služba već odradila svoj dio posla i da imaju na radaru potencijalne zamjene u slučaju bilo kakvih odlazaka. Mislim da je bolje takvo što znati prije nego nastupi šesti mjesec i ludnica prijelaznog roka. Jedan od najboljih Dinamovih stranaca Soudani je zakaparen već u trećem ili četvrtom mjesecu.
  • 000
    946
    Tema ostanka ili odlaska Nenada Bjelice je deplasirana. Ima ugovor s Dinamom koji traje i sljedeću sezonu, a namjera kluba je da ostane i puno dulje. Iduće sezone imat će još jaču i iskusniju momčad na raspolaganju, kažu u klubu.

    Tako je i službeno riješena dvojba o odlasku trenera koji je Dinamo ucrtao na nogometnu kartu Europe. Nenad Bjelica ove je sezone stvorio kvalitetan i moćan Dinamo, a mnogi su strahovali kako bi, u potrazi za izazovima, na ljeto mogao “dići sidro” i potražiti atraktivniju destinaciju.

    Trener Dinama je poliglot, uz hrvatski aktivno se služi njemačkim, engleskim, talijanskim, španjolskim i poljskim, a ponešto razumije i francuski. U Dinamu mu, kao nagradu za ostanak, pripremaju bolji ugovor.

    - Slijedi nam utakmica s Goricom, a nakon toga ćemo sjesti i spremati iduću sezonu, iako je teško nešto pripremati kad imate 5-6 igrača koji su spremni za transfer - kazao je Bjelica.
  • dinamo vitez
    300
    Učinilo mi se da on dobro i portugalski razumije, pa je na pressici prije domaće s Benficom ispravljao prevoditeljicu :sweat:
  • Mr Anderson
    8k
    Ovi novinari su ko pravi lešinari. Kruže oko kluba i čim od nekog čuju kakvu glasinu, odmah od toga stvore priču za novine. Mislim, jasno da će netko otići, svako ljeto ode 2-3 igrača iz prvih 15-16. Bitno je naći prave zamjene, a za većinu potencijalnih odlazaka mislim da već imamo.
  • BluePhone67
    4k
    Ako je sustav na visokoj razini, onda u slucaju eventualne prodaje igraca, adekvatne zamjene vec trebaju biti pripremljene da uskoce u pobijednicki mentalitet i poboljsaju razinu igre na jos visi nivou. U ovom slucaju ako ode Olmo, Majer je vjerojatno ta zamjena dali on ima moc da bude bolji od Olma eto je sada vec pitanje, ako ode Ademi, Sunjic je prirodni i dokazani taj igrac koji je blize toj politici oko adekvatnih zamjena nego Majer, barem moje misljenje. Sto se tice kupovine igraca, ova sezona je dokaz da uz manje novaca moze se kupiti vrlo dobar igrac ako je ekipa uigrana i ako se ima vizija samo treba pustiti ljudima koji znaju sto hoce da rade i da biraju jer na kraju krajeva trener je na kraju uvijek Pedro ako dodje do loseg rezultata. Za sada Bjelica je dobro birao i neka tako nastavi.
  • marcio amoroso
    36.4k
    Mi neke zamjene imamo i to je sve ok. Olmo-Majer, Ademi- Šunjić ali naravno da će se morati i dovesti neki igrači jer netko mora bit zamjena ili konkurencija ii tom Majeru ili Šunjiću.
  • dinamo vitez
    300
    Mislim da Majer nikad nije do kraja 'legao' Bjelici, čak je ljetos vrlo negativno govorio o njemu. U ovim euro utakmicama čak ni na klupi ne bude. Mislim da će se Olma vrlo teško nadomjestiti igračem slične kvalitete jer takvih jednostavno nema. Osim ako Bjelica ne izvuče nekog 'asa iz rukava' od njemu poznatih igrača.

    U svakom slučaju, volio bih da Olmo ostane bar do kolovoza, a onda ako ne uđemo u Ligu prvaka nek ide. Ako uđemo, mislim da mu je najbolje da ostane jer nije nikad odigrao s nama utakmicu tamo, a i cijena će mu biti veća na zimu i bit će još pola godine spremniji i iskusniji za top klub. Kad bi igrao samo euro tekme + derbije (Rijeka, Osijek, Hajduk), to je opet cca. 18-19 jakih utakmica najesen što nije malo.
    Daj mu milijun-dva godišnje i nek se strpi još malo, ne čini mi se kao netko kome se žuri iz kluba.

    Dinamo izgleda pomalo izglađuje odnose s navijačima, fin video su napravili za 33. rođendan dinamo1.gif
  • LovroZG
    1.3k
    Ajme ne, najgora stvar koju smo godina radili je uigravanje jedne momčadi pa onda prodaja najvažnijih igrača i dovođenje zamjena 31.8. To je nešto šta provjereno ne funkcionira...
    super da je klub čestito Boysima :up:
  • dinamo vitez
    300
    Ma ako Bjelica ostane, u drugom smo potu za Europa Ligu svakako, onda su nam dovoljni i Majer/Beli/Ivanušec da zamijene Olma.. jedan igrač k'o nijedan. Samo kažem da bih volio da Ligu prvaka ostane sa nama ako uđemo, tamo je ipak potreban netko tko pravi razliku.
  • Dragon1Warrior123
    3.2k
    ne vjerujem da nije sjeo Majer Bjelici, prije bi reko da ga ne žele forsirat ove sezone da ga neko ne ukrade na ljeto pa su onda u banani haha
  • Građanski1911
    329
    Nisam bio u prilici posljednjih dana priključiti se na forum pa bih sada, s tri dana zakašnjenja ponovno povukao pitanje Dinamovog nastupa u Lisabonu.

    Zanima me što vi mislite, je li "onakva igra" Bjeličina krivica ili ne?

    Po mojem mišljenju ne. Unatoč ovogodišnjim rezultatima, i htjeli mi to priznati ili ne, Dinamo ima limitirani kadar kojem je izostanak prvotimca Hajrovića i Ademija/Šunjića priličan hendikep. Bjelica u Lisabonu nije igrao ništa drukčije nego u Astani, Bernu, Bruxellesu, Istanbulu, Plzenu... razlika je bila u tome što je Benfica najbolja momčad protiv koje je Dinamo igrao ove sezone + imao je hendikep u izostanku tri ranije spomenuta prvotimca.

    Svi smo znali da je Bjelica defenzivan i reaktivan trener, a bilo bi suludo da je od prve minute umjesto Gojaka stavio recimo Majera i s dva ofenzivca u vezi (a ni Moro, unatoč svojoj ulozi u četvrtak, nije baš oličenje defenzive) napao Benficu.

    Dinamo je dobro stajao na terenu, što se utakmica više bližila kraju momčad se nesvjesno povlačila, a Benfica do (euro)gola nije stvorila šansu.

    Dinamo je u 120 minuta stvorio dva mrtvaca, oba je promašio, Benfica je zabila tri eurogola i zasluženo prošla.

    Mi smo svoju šansu propustili na Maksimiru na kojem je Benfica bila zrela za još jedan pogodak.

    Iz ove perspektive možda bi bilo bolje da je na Maksimiru ostalo 0:0 jer u uzvratu znaš da moraš zabiti gol, ali lagano je ovako pametovati...
  • marcio amoroso
    36.4k
    Moje skromno mišljenje je da je Dinamo odigrao jednu dobru utakmicu ako se uzmu u obzir izostanci. Ekipa koja je pobjedila Viktoriju i ova koja je istrčala na Luz nisu za usporediti, jednostavno su ti momci klase i nije ih bilo lako nadomjestiti. Mi smo imali čista 2 zicera. Ja se njihovih zicera ne sjećam, onaj prvi gol kostobranom i zadnja parabola su čista sreća. Benfica je pritiskala i imala prividnu premoć ali nije visio gol u zraku. Falilo je malo vise hrabrosti i malo sreće i danas bi pričali o najvećem europskom uspjehu Dinama od 1967. Ne volim se ponavljati ali ovi momci i Bjelica su zaslužili apsolutni respekt.
  • LovroZG
    1.3k
    Slažem se da Bjelica nije kriv. Istina je da smo na Luzu odigrali slabije nego doma protiv Benfice i Viktorije, al dva su razloga za to. Jedan je izostanak pravog zadnjeg veznog, Moro i Gojak nisu stilom igre i kvalitetom igrači za tu poziciju. Drugi je to da smo jednostavno bili na maksimumu i da ne možemo stalno očekivat takve predstave. Te dvije tekme su baš bile perfekcija.

    I šta je najgore, i takvi smo mogli proć. Benfica nije niš konkretno do gola stvorila, a i taj gol je bio krumpir. Lijepo je ispalo, al baš se vidi da je Jonas išo na volej u Livaković kut i loše zahvatio loptu. Da je uspio zahvatit loptu mislim da bi to obranio Livaković i onda bi sam rasla nervoza Benfice.
  • Eduardo
    20.1k
    Po mojem mišljenju ne. Unatoč ovogodišnjim rezultatima, i htjeli mi to priznati ili ne, Dinamo ima limitirani kadar kojem je izostanak prvotimca Hajrovića i Ademija/Šunjića priličan hendikep. Bjelica u Lisabonu nije igrao ništa drukčije nego u Astani, Bernu, Bruxellesu, Istanbulu, Plzenu... razlika je bila u tome što je Benfica najbolja momčad protiv koje je Dinamo igrao ove sezone + imao je hendikep u izostanku tri ranije spomenuta prvotimca.Građanski1911

    Mislim da si ovim rekao sve. Ja sam uvjeren da bi Hajrovićem te Ademijem ili Šunjićem, a pogotovo obojicom na terenu da bi mi prošli. Da su oni čuvali leđa Olmu pjevala bi se druga pjesma na kraju.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.