• Bosna86
    11.1k
    pogotovo u filmovima i serijama gdje imas policajce kao izrazito pozitivne likove.Infinity

    Ovdje sam stavio jednu serija LA Finest... Prati 2 elitne policajke, odlicna serija a uzasne ocjene... Kasnije citam da je serija ukinuta jer policiju prikazuje u previse pozitivnom svjetlu
  • Infinity
    14.9k
    Ovdje sam stavio jednu serija LA Finest... Prati 2 elitne policajke, odlicna serija a uzasne ocjene... Kasnije citam da je serija ukinuta jer policiju prikazuje u previse pozitivnom svjetluBosna86

    Hahahaha. Pogledao sam par epizoda, mislim da se emitira na FOX-u sad ili je do prije nekog vremena. Zvuci nevjerojatno. Toliko filmova i serija prikazuje odredjenu profesiju u previse pozitivnom svjetlu. Pa nije radjeno prema istinitom dogadjaju pa da kazes da nije realno i ukines. Treba ukinut Tom & Jerry jer prikazuje macku i previse negativnom svjetlu, cak joj narusava ugled prikazujuci ju kao nesposobnu. Ustanite zastitnici zivotinja, ustanite!!!
  • Baneki
    696
    Pa Tom&Jerry nije politički korektan danas, čak su editirali neke scene. Meni najdraži crtić, sad ga ponovo gledam s klincima
  • og1986
    2.9k
    Ne znam jesam li ovo pisao, ali pogledao sam onaj film "Enola Holmes". Radnja u Britaniji 1850-ih (vrhunac imperijalizma). Onaj kapetan scotland yarda (Lestrade) je Indijac. Enola kada ide u školu za dame visokog staleža, sa njom u razredu su crnkinje i indijke. Ona sa 50 kila uspije prebiti plaćenog ubojicu, a poanta filma je borba feministkinja.

    Naravno Netflix produkcija.
  • Neki tip
    18.3k
    Budite mi traumu od gledanja 3. i 4. sezone La Casa de Papel
  • Mali dioničar
    13.4k
    Dokumetarac o Peleu na Netflixu. Meni jako dobar, preporuka.

  • db-izbjeglica
    11.8k
    jesu i u taj dokumentarac uspjeli ubacili makar malo ideologije :lol:
  • Mali dioničar
    13.4k


    Bilo je riječi o Peleovom stavu “ne bi se štel mešati” za vrijeme vladavine hunte u Brazilu. Isto tako lagana kritika njegovog ranog ulaska u brak pored toliko nabacujućih sponzoruša.

    Meni je najbolji dio filma u biti mini crtica najranijeg perioda njegovog igranja. Nakon što ih je Urugvaj uništio 1950. i njegov otac kao i svi Brazilci je bio devastiran, a Pele je imao 10 godina, nije baš puno razumio čemu tolika drama, ali je “obećao” tati da će on za njega osvojiti Mundijal.

    Osam godina kasnije, u prvom svom izlasku iz Brazila uopće u životu bio je junak i donio naslov svjetskog prvaka u Švedskoj.

    Iz naše perspektive teško je razumijeti (osim ako jedina utakmica koji si gledao nije Brazil-Njemačka polufinale 2014) da su Brazilci do tog trena bili smatrani luzerima u nogometnom smislu.
  • Nolifer
    5.9k


    Odličan dokumentarac!
  • Majki2111
    2.5k
    Preporuka? Serija triler psihološki neki. Nisam ograničen jezikom.
  • Bosna86
    11.1k
    valley of tears... Izraelska...
  • čovjekjogurt
    60
    Na prijedlog jednog visokopozicioniranog državnog dužnosnika sam pogledao film ''Prljavi, ružni i zli''.

    https://www.imdb.com/title/tt0074252/

    Egzistencijalna crnohumorna drama. Nekoliko generacija obitelji živi pod istim krovom u trošnoj kućici. Svi su sebični, pokvareni, hedonisti (u se na se i poda se), bludnici, prevaranti i sitni lopovi. Jedina (možda) iznimka je ona djevojčica koja non stop nosi vodu i brine o manjim ukućanima. Ako budete gledali film obratite pažnju na nju i obratite pažnju na posljednju scenu i poruku koju film šalje.

    Film je onako, dosta dobar, barem u usporedbi sa današnjim dječjim marvel filmovima i političkim korektnim holivudskim filmovima koji nemaju nikakvu dubinu, poruku niti glumačko umijeće. Dobro, ja volim taj talijanski đir snimanja filmova (npr.Amarcord) pa je meni možda zato bio dobar. Preporuka forumašima, siguran sam da ćete se pronaći u jednom od likova.
  • Dino
    2.1k
    Procitao sam knjigu “Metastaze” prema kojoj je snimljen poznati film. Vjerujem da je vecina vec barem cula za Krpu i ekipu.

    Knjiga je inace puna najsirovijih mogucih gadosti koje se zapravo desavaju svaki dan oko nas iako mi tog nismo ni svjesni; droga, silovanje, prevec alkohola...

    Nisam inace nikad imal iskustva s drogama, al sad kad sam procitao ovu knjigu ne pada mi na pamet ni pomislit na nekaj slicno pa bi volio da ekipa tak mojih godina (iako naravno mogu i stariji :wink: ) pruzi priliku ovoj prici koja je teska za citat, al ostavlja dosta jaki trag gadosti prema takvom nacinu zivota, ali i s druge strane razjasnjava uzroke (i posljedice) ovisnosti.

    Film je nekak prosaran scenama koje u knjizi ne bi imale smisla i smatram da vise nabrijava ekipu neg kaj je spusta na zemlju.


    Sad kad procitam ovaj post, zvuci mi ko reklama... :lol:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.