• Neki tip
    18.8k
    je, ja sam na onoj svojoj zonaškoj anketi o cijepljenju odabrao odgovor "hoću zbog putovanja i normalnog življenja" ili kako već sam to formulirao..

    Ubrizgaj mi 5G odašiljač i nek mi potom antena izraste na glavi, bit ću mobilni signal, ali kani me se više s izolacijama i zabranama. :lol:
  • vjeko1701
    5.9k
    Iskreno, takvi stavovi su mi uvijek bili razmaženi al ok ako nemate nikoga previše ugroženog.

    Meni osobe s kojima sam u najvećem kontaktu (cura i roditelji) su u najugroženijim skupinama. Cura posebno radi Chronove bolesti radi koje je na imunosupresivima a i može završiti u ozbiljnom čak i više mjesečnom bolničkom tretmanu ili operaciji. Velika je opasnost da joj se chron razbukta radi korone i onda je pitanje uopće kako bi to prošla. Znači najbitnije osobe u životu su mi sve u velikoj opasnosti i onda kad čujem plakanje ljudi da ne mogu imat svadbe od 5000. poznanika ili ne mogu svaki dan na trač kavicu, iskreno dođe mi da im svašta "poklonim".

    Ja sam uvijek bil osoba koja sagleda situaciju i šutke se prilagodi istoj a najviše od svega uvijek pazim na druge ljude oko sebe a puno manje na samog sebe. Openito sam netko tko prezire drame i jadikovanja oko svega i svačega...a čini mi se da ovaj svijet sve više preuzumaju attention whore-drama queens.

    Da živim sam ko prije koju godinu, možda bi mi bilo drugačije.
  • Crusades1986
    9.5k
    Pa i ja živim s visokorizičnom osobom. Ja sam sve svoje kontakte sveo na minimum minimuma. Al zo ne znači da zato kaj se ja moram pazit da ljudi koji misle da se ne trebaju pazit ili koji nemaju razloga se pazit (zdravi su) da bi oni zbog mene ili nekoga desetog trebali se odreć svojih užitaka. Na svakom pojedincu je odgovornost da vidi kako se treba ponašat znajući situaciju u svojoj obitelji.

    Neki dan sam pročitao komentar koji kaže da su svima najbitiniji oni sami i da nema veze ako nekome umre susjed jer se netko ne može malo strpit sa skijanjem i birtijima. Moje pitanje je bilo kako mene taj susjed iz zgrade može ugrozit ako ja neću ići u kontakt s njim.

    Malo je Offtopic pa prebacite u neku drugu temu.
  • Neki tip
    18.8k
    ma stoji sve kaj si napisao..

    Naravno da trebamo štititi slabije od sebe, kako inače tako i u imunološkom smislu.

    Osobno se pridržavam svih mjera, ali ovdje nije tema je li korona "izmišljeni virus" niti itko tvrdi, barem u ovoj raspravi, da je riječ o "običnoj prehladi".

    Sve što tvrdimo, barem sam ja tako namjerio svoje upise, a i razumio ostale, jest da na umu treba imati i druge aspekte kada se provode mjere. Od gospodarskih preko psiholoških do društvenih.

    Zemlje koje provode tvrdi lockdown nemaju sjajne rezultate, nemaju čak ni dobre pa da bismo rekli kako je, eto, recept tu.

    Naravno da ćemo svi "izdržati" i bez kafića i bez restorana i bez putovanja.

    To su zbilja u neku ruku trivijalni "problemi". Međutim, ne može život stajati i čekati dok ne riješimo ovu i svaku buduću pandemiju.

    Sigurno nas čekaju i opasniji virusi od ovog. Što ćemo onda?

    Važno je odvagati što radi, što ne, i što su posljedice svake od odluka.

    Razumijem da nekome tko svakodnevno strahuje za najbliže ovo sve izgleda kao cviljenje i cendranje, no radi se samo o "davanju oduška"..

    6 godina sam se bavio ubijenima i poginulima u Dom. ratu, ratnim zločinima i spaljenim selima. Dobro znam prioritizirati i razlikovati bitno od nebitnog. Velike probleme od banalnosti koje su "samo nama velike"..

    Ali isto tako znam da je važno moći napraviti odmak, imati filter za nevolju, živjeti svoj život.

    Izgori se inače, gledao sam to puno puta svojim očima..
  • marcio amoroso
    31.8k
    psihološkihNeki tip sa Zapada

    Izgori se inače,Neki tip sa Zapada

    Ovo su po meni veliki problemi koji se zanemaruju. Jednostavno se nema socijalnog života. Djeca će tu najviše ispaštati, stariji se nekako snađu. Ja sam svom djetetu jedva objasnio da mu prijatelji iz vrtića ne mogu doći na rođendan. Dijete evo već skoro dva mjeseca samo sjedi u kući, strašno.
  • Neki tip
    18.8k
    da, na to mislim kad kažem da ne može život samo stajati i čekati da sve prođe..

    Ni mi nismo slavili 8. rođendan starijeg sina, 2. rođendan mlađeg sina.

    Trudimo se zaštititi moje roditelje. Međutim, kaže meni mama nakon skoro 2 mjeseca neviđanja "dovedi mi molim te djecu, pa radije bih umrla nego ovako živjela". A govorimo o ženi koja se izborila s vrlo teškom bolešću snažno i odlučno kao da joj se samo malo kiše. Našli smo se onda u parku, na zraku.

    Da uopće na forumu ne opisujem, ne želim, kako mi je stariji sin, inače silno društven i u društvu baš voljen, ljetos, nakon maltene 3 mjeseca neviđanja prijatelja, prolazio kroz nešto što nisam ni pomišljao doživjeti prije njegove 15., 16...

    Ne dopustiti djeci da, npr., treniraju na otvorenome, je naprosto kolosalna glupost i donosi više štete nego koristi.
  • marcio amoroso
    31.8k
    Ne dopustiti djeci da, npr., treniraju na otvorenome, je naprosto kolosalna glupost i donosi više štete nego koristi.Neki tip sa Zapada

    Ovdje je bilo dopušteno trenirati djeci ispod 13 godina. Sada su i to zabranili. Moj nećak koji ima 13 i doslovno živi za nogomet i stvarno je dobar samo o tom priča. Ma ide im to sve jako na psihu. Neće ovo izaći na dobro, bojim se.
  • Baneki
    703
    Svi mi imamo nekoga za koga brinemo, ja roditelje, i brinemo se kako smo se i brinuli svih ovih godina u vrijeme gripe. Pa neće meni ekipa iz stožera objašnjavati kako se trebam brinuti.

    I uopće me ne zanima koliko gostiju će imati nogometaš na proslavi rođendana, neće meni to promijeniti ništa u životu.

    A zabrana treniranja djeci na otvorenom je, upotrijebio bi neku tešku riječ pa ću se suzdržati. Ja ih ipak ne držim doma, vani smo stalno, ako ne u ZG onda na viksi. Angažirali smo i trenera za individualne treninge pa se i družimo malo.
  • Infinity
    15.1k
    Pa ja sam rizicna skupina, oko sebe sam gledao osobe koje su stvarno jedva izvukle zivu glavu od korone, ne mislim da je to bezopasno, al s vremenom mi ta korona sve vise pici po zivcim, tj. sve ono sto se vuce s njom. Kad se pojavila bio sam medju panicarima, bojao sam se za vlastiti zivot, a onda sam poceo ludit. I nisam ludio zbog straha za zivot, nego zbog manjka drustvenog zivota. Onda sam izasao iz cetiri zida i imao vjerojatno najbolje ljeto ikad.

    Svi se mi trebamo cuvati, a vjerujem i da se znamo cuvati. Ako se ja na tjednoj razini vidjam s istih 15-20 ljudi i ako se tih 15-20 ljudi takodjer svi medjusobno vidjaju uz svoje porodice onda je potpuno svejedno da li nas je okupljeno cetvero ili svih 15-20, jer bi se kroz taj jedan tjedan svakako svi zarazili. A i koliko cesto ce se okupiti nas svih 15-20?

    Nek se zatvori sve, al nemoj mi ograniciti kretanje i druzenje s ljudima.
  • Neki tip
    18.8k
    Ja ih ipak ne držim doma, vani smo stalno,Baneki

    Da, nema jebene šanse da ponovim proljeće kad su djeca u pitanju. Jakne mu se peru ko čarape, svakodnevno, jer je stalno blatan, ali koga briga.. zatvoriti dijete u stan, pogotovo s toliko energije, je siguran put u užas.
  • Nolifer
    6.4k
    Tako ja u zadnjih 5 godina se moram čuvati zbog svoje prvobitne bolesti, jer spadam u ugroženu skupinu, pa sam tako propustio sve ove tekme u ligi prvaka, a i u ligi nacija kaj su bile i zato nejdem više na tekme radi toga. Ja prvi se pridržavam tih nekih mjera i odgovornosti, jer bilo bi mi krivo da sam od nekud pokupio to neko sranje i doveo doma. I eto nisam nigdje izlazio, pa sam svejedno dobio tu usranu koronu i svi smo prebolili doma, čak i baka od 93g fala Bogu. Hoću reći, ta korona nema pravila, netko je neće okusiti nikada, a neko je nažalost hoće i još će gore proći. Mogu reći da sam imo srednje - teške simptome i doma sam se liječio, da nisam tko zna dal bi preživio uopće, no dobro. Svak je odgovoran za svoje ponašanje prema svojima i isto tako sam propustio svoj okrugli ročkas koji je bio u osmom mjesecu nisam nikog zvao ni ništa, reko pričekat će bolja vremena i nije mi žao. A kaj se Lirima tiče, njegova stvar, možda je trebao ''misicama'' na početku oduzet mobitele i nebi do toga došlo. Ne krivim ga, shvaćam da je pogriješio, jer takva su vremena. Nadam se da je nešto naučio od ove greške. Nebih ništa rekao da nije pandemija... Svakom normalnom sve već fali, razumljivo... Al treba bit strpljiv i sve će doći na svoje...
  • marcio amoroso
    31.8k
    Ne držim ni ja svoju djecu doma. Stalno se igramo vani, ali nema vrtića i djeci nedostaje njihovo društvo.
  • serbus
    3.4k
    Čitam baš u bespućima gluposti da je njegova platičnjaća dok je bio u karanteni pred tekmu izgubila psa. Završilo i na murji iako pas ima "šetača". najbolji primjer kako lova i lake žene pokvare čovjeka.

    Dobro još igra koliko ga ova jebe.
  • db-izbjeglica
    12.5k
    dovoljan je jedan pogled na tu facu da bi se zaključilo kako se ne radi o pretjerano pametnoj jedinci homo sapiensa.
  • Beowulf112
    301
    Treba nakon balotellija imati hrabrosti dirati je
123Next
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.