• Neki tip
    19.1k


    Izgleda da @NORTE jest u pravu, jer uz nešto guglanja ispada da je odgoda zbog magle, i to u Engleskoj, događaj koji se pamti!

    Bilo je to 1936. godine, tekma Chelsea - Fulham.

    Ono, arhivski slučaj..
  • Neki tip
    19.1k
    Nego, nisam upratio što biva s Gradskim vrtom nakon dovršetka Pampasa?

    Ruše li ga pa se nešto drugo gradi ili što?
  • NORTE
    9k
    Nadam se da je NORTE u pravu. Ne razumijem se stvarno u tu problematiku, ali baš sam razmišljao o tome kad je Dinamo igrao onu utakmicu u Gradskom vrtu gdje se doslovno ništa nije vidjelo, a Pampas je po tom pitanju na puno gorem mjestu od Gradskog vrta, uz samu Dravu.xavier

    Stvar je u prostoru, stadion Pampas je prostorno dosta manji i ima krov i više reflektora duž cijele krovne konstrukcije, otvoren je samo teren. Nema te magle na Pampasu da se ne odigra tekma ili da ne vidiš svaki kut terena iz zadnjeg reda tribina. Gradski vrt ima atletsku stazu, nema krov, a izvor svjetla mu je iz samo 4 kuta udaljeni 20m od kornera i 30m uvis... idealni uvjeti za ne odigrat tekmu zbog magle.

    Tekma u Osijeku nije prekinuta jer je Dinamo tad vodio na poluvremenu a mislim da se spustila jako u 2.poluvremenu . Trebala mu je pobjeda, Rijeka je ozbiljno prijetila. Trnava nije odgođena jer je na samom terenu to bilo ok (visoke tribine su pomogle, a 1 reflektor je nisko i blizu korneru). Uostalom Uefa ne želi odgađat svoje tekme osim više sile.
  • xavier
    11.1k


    Ma nisam ja ni mislio na odgađanje utakmica nego hoće li tu i tamo biti malo smanjena vidljivost zbog toga ili će kombinacija krova, malog prostora i refrektora to potpuno eliminirati.

    Ruše li ga pa se nešto drugo gradi ili što?Neki tip sa Zapada

    Mislim da ostaje.
  • vjeko1701
    5.9k
    Mislim da su rekli da ostaje za niželigaše, atletiku, ženski klub i još tako neke primjene.
  • NORTE
    9k
    Izgleda da NORTE jest u pravu, jer uz nešto guglanja ispada da je odgoda zbog magle, i to u Engleskoj, događaj koji se pamti!

    Bilo je to 1936. godine, tekma Chelsea - Fulham.

    Ono, arhivski slučaj..
    Neki tip sa Zapada

    Magla je zimski problem isključivo nogometne sirotinje. Uglavnom su to balkanski klubići koji igraju na livadama s reflektorima i par redova tribina bez krova i s atletskom koje nazivaju stadionima. Tu negdje sa svojim žalosnim stadionom spada i Dinamo. U protivnom, da imamo europski stadion, već bismo bili rang više u europskom nogometu, po nogometnom talentu sigurno.
  • The Undertaker
    4k
    Koliko ja znam, kriterij za prekid uslijed magle je da se sa centra ne vidi gol. Ono što mi vidimo sa tribina i na TV nije ono što vide igrači na terenu i sudac.
  • NORTE
    9k
    Koliko ja znam, kriterij za prekid uslijed magle je da se sa centra ne vidi gol.The Undertaker

    Koliko ja znam upravo je to bio slučaj u Osijeku prije 5 godina.
  • NORTE
    9k
    Ono što mi vidimo sa tribina i na TV nije ono što vide igrači na terenu i sudac.The Undertaker

    Na Pampasu tog problema neće bit za gledatelje na tribinama ni pred tv-om. Jer to će biti nogometni stadion, a ne otvorena livada kao Gradski vrt.
    9i1f59yk67p5h661.jpg
  • NORTE
    9k
    Otkud informacija?The Undertaker

    Bila je tad neka slika na fejsu, tv prikaz s kamere iza gola, doslovno ništa se ne vidi. Ovo je druga slika s tekme, ako se tad vidjelo 50 metara dalje...
    bz38la5gczra2l02.jpg
    Je li golman s crte vidio centar to ne znam, mogu samo pretpostavit da nije.
  • Mali dioničar
    14k
    Pa prekinuta je zbog magle utakmica Kupa prvaka u Beogradu Zvezda-Milan pri rezultatu 1:0 u 64. minuti.

    09.11.1988.
  • Neki tip
    19.1k
    ok, ali to ide u ovu Norteovu tezu o problemu balkanske sirotinje..
  • flexXy
    1.9k
    4jkn3j3bbzpp0pgx.jpg
    wdfcgqtad34p2elj.jpg
    jvbhhelxpxluihil.jpg

    Novi stadion u Katowicama kapaciteta 15000 gledatelja. Cijena 50-ak milijuna eura i uz stadion je dvorana kapaciteta 3000 gledatelja. Ovak na prvu mi izgleda kao Pampas za bogate
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.