• Hrvatski Gradjanski
    206
    Ovo nam je velika škola za ubuduće. Moramo prestati živjeti u prošlosti. Realnost je da HNL igrači koji bi bili pojačanja za nas su nam financijski nedostupni, a možemo dovesti one koji nam nisu pojačanja. I dok se mi premišljamo jel netko za Dinamo ili nije, ako odigra dobru sezonu cijena mu odleti u nebo i nama je postao nedostupan.

    Ali ove male Dinamove ponude za igrače čija je realna cijena puno viša su sramota za klub. Bolje da ih ni ne dajemo. Sramotimo se.

    Ako Jagušić ide za 6 milijuna, a mi nudimo 2,5 i bonuse jasno je da nam ga neće prodati. To skitanje i proklinjanje drugih hrvatskih klubova koji prodaju po cijeni po kojoj mogu prodati, a ne nama u pola cijene je bedasto.

    Ako Baturina vrijedi 20-25 milijuna eura, a neki klub postavi svoje financijske gabarite na 8 plus bonusi Baturina neće doći u tvoj klub iz Dinama. Vrlo jednostavno. Pazi kako se toga nitko nije dosjetio do sada. Dovesti igrača od 25 milijuna za 8. Genijalna ideja.

    Ne znam odakle ideja dinamovcima da bi drugi klubovi trebali raditi nešto drugačije. Nije to bahaćenje, nije to inaćenje ni oštrenje one stvari na Dinamu. To je tržište.

    Očito se moramo okrenuti svojoj školi i kroz Dinamo II opet dovoditi Jagušiće u prvu momčad. Ili biti spreman iskrcati 4-5 milijuna eura za najbolje HNL igrače koji nisu u Dinamu. To je novo normalno.

    Moje je mišljenje da moramo raditi i jedno i drugo. Više svoju školu, ali ako najveći hrvatski talenti izvan Dinama vrijede 5 milijuna, a mogu vrijediti 15 ili 20 moramo biti spremni platiti 5 milijuna. Naravno bolje je platiti istog 3 milijuna dok još nije odigrao kvalitetnu sezonu dvije. Ili polusezonu kao Jagušić.

    Drugi hrvatski klubovi mogu prodati van svoje igrače u transferima od 5+ milijuna eura. Treba prihvatiti tu realnost.

    Ne znam šta neki navijači Dinama misle da mi možemo postići sa stavljanjem gornjih granica svojih transfera, a igrače čija je tržišna vrijednost jednostavno dvostruko veća. Neće nama prodati, prodat će onima koji su spremni platiti cijenu. I gotovo.

    Cijene su svugdje otišle gore, a mi živimo u vremenu od prije desetak godina.
  • Paggini
    75.4k
    Da smo bili odlučniji? Šta to točno znači? Da damo odmah ono što Belupo traži? Daj me nemoj jebat.

    Čestitke Slavenu na vrhunskoj prodaji, čestitke i mome lieblingu na vrhunskom transferu u nama jako drag klub, želim mu svu sreću u budućnosti!
  • bazooka93
    126
    slazem se ako u generaciji imas nekoga ko bi mogao biti ta razina ali nece svake sezone to biti slucaj.
    S druge strane ovaj igrac je vec adaptiran na nasu ligu i zemlju vjerovatno i prica hrvatski.
  • Mr Anderson
    17.5k
    Ali ove male Dinamove ponude za igrače čija je realna cijena puno viša su sramota za klub. Bolje da ih ni ne dajemo. Sramotimo se.Hrvatski Gradjanski

    O čemu pričaš ti, kakvo sramoćenje? Što bi trebali odmah bubnut cijenu koju neki tamo klubić traži? Ono, ko baje, odmah dat 6 milja da se vidi kako se ima i može se. Pa nemamo mi saudijskog princa iza sebe. Jeli se onda svi klubovi na svijetu sramote koji nude manje u startu pa se cjenkaju. Daj se spusti na zemlju.
  • Efes Pilsen
    14.8k
    Dali smo na ljeto, pa je odluka bila igraca da ne dode. Ja ne vidim sta je klub tu lose napravio, u tranzicijskoj sezoni je isao po iskustvo, doveo mu je trenera koji ga je izbacio u seniore, a on se uplasio Mudrazije i Solde, ali ga zato poslije jos jedne HNL sezone nije strah konkurencije u grckom velikanu koji trazi vec godinama povratak na put neke stare slave.
    Smijesno mi je sto Benitez daje neke garancije, a skupi trener leti prvi kad se pokaze da su financijski otisli 'u Tursku'.
    No dobro, daj se slikaj vise s jebenim dresom i da zakljucimo vise tu pricu. Obozavateljima malog koji rezu vene sretno u pracenju grcke lige.
  • Mali Zeus
    20.2k
    Ali ove male Dinamove ponude za igrače čija je realna cijena puno viša su sramota za klub. Bolje da ih ni ne dajemo. Sramotimo se.Hrvatski Gradjanski

    Jagušićeva realna cijena je 6 milja. :rofl:

    How yes no.

    Transfere bi trebali raditi tako da prvo bubnemo najvišu cijenu pa kaj bude? To je jako dobra strategija. Evo Slaven, kaj velite na 15 milja odmah i da smo mirni.
  • DiddyGuela
    5.4k
    Meni nije jasno zasto ga nismo zakaparili ljetos i ostavili na posudbi kad nam je vezni red bio pretrpan a i sam Jagusic se nije osjecao spreman u toj konkurenciji. Kada se govori o "trebali smo biti uporniji"... mislim da smo svoje zajebali jos ljetos kada je SB prihvatio ponudu ali klub ocito nije bio dovoljno uporan predstaviti plan za samog igraca. Trebali smo malog kupit i ostavit ga na posudbi dok se ne otvori mjesto u kadru za njega.
  • Jurki
    22.8k
    da smo to i napravili, siguran si da bi ga Belupo gurao na identican nacin kao i sad?
    Rista ti si prodan, boli nas kurac kak ces se dalje razvijati.
    Nije da bi se bez njega borili za opstanak, njima je sredina tablice ovak ili onak.. s Jagusicem u ekipi ili bez njega isti klinac.
  • DiddyGuela
    5.4k


    A jeboga pa to je stvar dogovora izmedu klubova. Kako smo mi i RBL dogovorili transfer i posudbu Gvardiola pa su svi na kraju ispali zadovoljni. Takvih primjera pun kurac. Eto ti onaj mali iz Kazahstana kojeg je Chelsea zakapario sa 16 godina pa mali svejedno redovno igra i napreduje.
  • Efes Pilsen
    14.8k
    Mali se uplasio Solde i Mudrazije o kojima mu Boban mislim nije propustio komunicirat. Za Bennacera nije znao jer nije znao niko, Zajc je isto dosao kasnije. Znaci nije htio u rotaciju s Misicem, Villarom, Ljubicicem i Stojkovicem. Nemojmo zaboravit da je Vidovic otpocetka komuniciran kao krilo i to je cijele pripreme igrao. Na takav odgovor bi ga odjebo i ja osobno, licno i personalno, a pisali su i insajderi i novinari da je mali Bobana razocarao.
  • Ludovic IX
    10.5k


    The biggest transfer from the Greek Super League is Charalampos Kostoulas’s 2025 move from Olympiacos to Brighton & Hove Albion for an estimated €35–37 million. Other major sales include Daniel Podence (€19.6m), Panagiotis Retsos (€17.5m), and Konstantinos Mitroglou (€15.2m), with Olympiacos dominating the record sales list.


    Charalampos Kostoulas (Olympiacos to Brighton, ~€35m-€37m, 2025)
    Daniel Podence (Olympiacos to Wolverhampton, €19.6m, 2020)
    Panagiotis Retsos (Olympiacos to Bayer Leverkusen, €17.5m, 2017)
    Konstantinos Mitroglou (Olympiacos to Fulham, €15.2m, 2014)
    Nery Castillo (Olympiacos to Shakhtar Donetsk, €15m, 2007)
    Kostas Tsimikas (Olympiacos to Liverpool, ~€13m, 2020)
    Zlatko Zahovic (Olympiacos to FC Porto, €13.5m, 1999)
    Levi García (AEK Athens, high-value profit, ~€12.8m value)

    dinamo sam ima bolje transfere od cijele grčke lige .. i di je tu pao
  • Nadmocniji
    592
    Kako cemo sad bez Jagusica??
    qQXswko
  • Dzoni
    3.8k
    Ne bi se ništa od ovog dogodilo da je 2021. akademiju vodio netko sposoban, a ne Željko Kopić i ostali.
    Plod toga je da u godištima 2004.do 2006.nemamo nikoga osim Topića u prvoj momčadi tko je došao iz Dinamove akademije, a ostali koji su otišli nisu donijeli previše u Dinamovu blagajnu.
  • Dendle71
    279
    Ali ove male Dinamove ponude za igrače čija je realna cijena puno viša su sramota za klub. Bolje da ih ni ne dajemo. Sramotimo se.

    Ako Jagušić ide za 6 milijuna, a mi nudimo 2,5 i bonuse jasno je da nam ga neće prodati.
    Hrvatski Gradjanski

    Gdje se sramotimo? Pred Belupom? HNL-om.? Pred kim nas treba biti sram? Ne kužim?

    Znači po tebi smo trebali ponuditi 6M €? Koliko ja znam to bi bio najveći ulazni transfer u našoj povujesti. Opravdano za Jagušića?
  • Noel
    19.1k
    Neznam kolko vas ima pojam o tome kakvog igrača Dinamo može dobit za 6 milijuna eura. Jagušiću svaka čast na svemu ali on trenutno ne vrijedi ni pola od toga. I dalje ne vjerujem da je to realan transfer, postoje dvije opcije ili je to sve skupa velika laž ili stvarno ide u Panathinaikos ali u tom transferu postoji neka pozadinska stvar.

    Uostalom Fruk je do prije neki dan bio gotova priča u Panathinaikosu za 10 milja. Na kraju je i dalje u Rijeci. I dalje ne vjerujem da će Jagušić postat novi igrač Panathinaikosa.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.