• deda
    26.3k
    Stječe se dojam da je dobio carske ovlasti.
  • Dino
    2.1k
    Ovaj Jakobusic je sportska vijest dana vec vise tih dana. Malo mi krece ic na zivce, drzi se ko da bu od Hajduka napravil Real Madrid...
  • vjeko1701
    5.9k
    Ponavljam, čini mi se ko tipčni galamđija populist koji se od prvog dana dodvorava i već planira kako ostati na toj poziciji. Možda i nešto bude od te šok terapije kratkoročno ali ako ovako nastavi, bit će na guzicu izbačen iz kluba unutar 2-3 sezone.

    Hajduku treba neki sportsko-financijski mastermind sa jakim financijskim poznanstvima koji uz pametno poslovanje i ulaganje može napravit plan dizanja na razinu na kojoj se oni vide da pripadaju a to je konstanta borba za naslov i europske grupe barem svake druge sezone uz pokoju borbu za prezimljavanje. Drugim riječima barem razina Rijeke iz one 2-3 sezone njihovog vrhunca.

    To sve bi možda još i bilo moguće da nemaju na leđima NH koji ih guši vlastitim interesima. Ovako jedini put koji ja vidim za njih da se ozbiljnije dignu je prodaja nekom bogatunu koji ima 20ak milijuna eura viška na godišnjoj razini koji se želi kurč*ti da ima klub koji je nešto u ovim okvirima.
  • Kwedi
    3.8k
    nemaju na leđima NH koji ih guši vlastitim interesimavjeko1701

    s obzirom da više puta ovo ponavljaš, ajd pliz objasni koji su to vlastiti interesi NH?

    Ljudi indirektno biraju upravu kluba preko NO-a. Ja bih volio znati koji to profesionalni sportski klub u državi ima takvo demokratsko pravo i da li je to gušenje s vlastitim interesima?

    Da budem direktniji, ako ja sutra na izborima za Dinamo glasam za Zlatka Canjugu, Zvonka Zubaka ili Dražena Medića za predsjednika kluba - da li ja time svojim vlastitim odabirom gušim interese kluba?

    Možemo razgovarati o modelu kaj se tiče članarina, prebijanja duga i donacija s Tommyem gdje je puno sivih zona, ali koji su to konkretno vlastiti interesi ako nikad manja ljubav između NH i kluba nije bila kao u zadnjih godinu dana?
  • vjeko1701
    5.9k
    Kolko ja znam ili sam barem čuo. U klubu se "otvorilo" desetak novih zadnih mjesta zadnjih godine gdje su eto igrom slučaja zaposleni ljudi iz NH ili neki njihovi rođaciitd...to su i sami navijači Hajduka više puta spomenuli. Samo već na tome je vidljivo da tipični balkanizam i korištenje utjecaja za vlastitu dobit itekako ima svoje pipke kod njih. Pitanje je do kud to sve seže. Ne bi me čudilo da u jednom trenutnu ne izađe i kdo njih van afera za izvlačenja novca...itd itd. Da ne govorim o bullyingu svih oko sebe, kontroli nad klubom iako nemaju kontrolnu većinu...itd
  • Kwedi
    3.8k
    oprosti, nisi mi odgovorio konkretno i plus preskočio si moja kontra pitanja.

    neka su njihova imena javna, neki od forumaša ih i ovdje poznaju.

    tko je iz NH zaposlen u bilo kojem segmentu Hajduka? dakle jedno mjesto, a ne desetak navedi?

    dalje, koja afera izvlačenja novca - daj malo mesa, zašto bi izvlačili pare na ne znam koji način ako jednostavno si mogu lovu od članarine debelo pripisati sebi, napucat si plaće za operativu i ne zajebavati se s glupostima ala tematski park ili ganjanjem daljnjeg otkupa dionica.

    nadalje, kaj to znači bullying? likovi provode izbore za NO sukladno statutu i dogovoru s većinskim vlasnikom (Gradom Splitom).

    s druge strane imaju Ćakulu, imaju priopćenja, imaju skupštinu... pogledaj njihovu stranicu ili društvene mreže te reci koliko puta su se oglasili oko operative i sportskog dijela kluba kad spominješ taj neki bullying i kontrolu?

    i kad već spominješ kontrolnu većinu, oni kontrolni paket dionica imaju - 25%+1.

    nemoj se srditi, al bapske priče bez uzimanja čistog nekog fundamenta od podataka mi je razina Blažičkovih proljeva u eteru pred kraj europske utakmice i diskursa gdje manjinska grupa tzv. navijača Dinama satkana od soroševih plaćenika mrze sve pa i sebe.

    ponavljam, možemo razgovarati o članarinama, posudbi, donaciji, otkupu Tommyevih dionica gdje su konkretne stvari koje su neke zaista potencijalno u domeni sive zone ili biranja idiota u NO poput Bena, a ne o tome što neki šarlatan (a fala bogu, botova, fejk profila, idiota i glupana koji pišu svašta o opoziciji upravi Dinama među navijačima Dinama zasigurno ne fali) je nadrljao negdje.

    na koncu, da nije bilo NH - klub bi bio likvidiran.

    kao što da nije bilo ZZD-a i Boysa svi bi gledali kako sunce sija zelene boje iznad Maksimira jer bi svi ko ovce bili uvjereni da je sunce u Maksimiru zeleno jer je tako Zdravko rekao, da tamo stanuje idila, a mračne sile jednostavno se ne mire s činjenicama da netko može biti divan i uspješan.
  • vjeko1701
    5.9k
    Dobro, da dokaza nemam, nemam. Nisam u tome niti me previše interesira Hajduk. Komentirao sam ono kaj sam čuo okolo čitajući a sad dal je to istina, ne znam. Vidjet će se tko je bio u pravu na kraju, osobno meni to onako na neki prvi površni dojam/osjećaj/instinkt baš smrdi i čini mi se daleko od neke navijačko-demokratske idile kako ju neki prestavljaju.

    Ja u tome nemam konja za utrku niti mi je bitno sad predstaviti njihov sustav kao neki koji bi trebao biti putokaz ili uzor bilo kome a posebno Dinamu.

    Zadnje, nisam ekspert, kaj se takvih stvari tiče, jako sam daleko od toga ali odkad je 1/4 + 1 dovoljno da bi imao kontrolnu većinu?
  • Mali dioničar
    13.5k
    1/4 + 1 dovoljno da bi imao kontrolnu većinu?vjeko1701

    To nije kontrolna većina u smislu da možeš sam upravljati nego da možeš blokirati sve ključne odluke dioničkog društva. Recimo za promjenu Statuta društva je potrebno imati 75% glasova na Skupštini prema Zakonu o trgovačkim društvima.

    Zbog toga kad netko stekne 25% plus jednu dionicu ima obvezu dati javnu ponudu za otkup ostatak dionica.

    Naš Hajduk nema 25% plus jedan vjerojatno iz tog razloga nego imaju 24,53% prema podacima iz Središnjeg klirinškog depozitarnog društva.

    Ali mislim da je u Statut Hajduka kao š.d.d. ugradjeno da se ništa ne može bez njih.

    Koga zanima Statut Hajduka...

    https://hajduk.hr/klub/statut
  • deda
    26.3k
    NH je formalno pravno upravljač već godinama i svi neuspjesi kako sportski tako i kadrovski HNK Hajduk su rezultat njihovog upravljanja. End of story
  • The Undertaker
    3.7k
    s obzirom da više puta ovo ponavljaš, ajd pliz objasni koji su to vlastiti interesi NH?Kwedi

    Ja ću ako smijem, malo i šire...
    1. Većina prihoda udruge NH su zapravo prihodi Hajduka. Nadam se da se u tome slažemo. Ako je tome tako, a jest, onda NH ''živi'' na račun kluba. Da li oni rješavaju svoje osobne interese kroz NH i/ili utjecaj na klub ne znam i ne želim špekulirati o tome. Ako gledaš širu sliku, Hajduk kao klub rezultatski tone, ove godine je upitan i financijski rezultat, dok NH posluje prilično dobro. U klubu funkcionira ''jedino'' ono što je vezano za NH. Kroz klub je prošao nemali kapital od transfera sa gotovo nikakvim učinkom na rezultat itd... Za sve to vrijeme, NH je ''na straži'', sa 100% upravljačkih prava. Na što te to podsjeća? A kad se postavi pitanje odgovornosti, onda su DIP.

    Edit: Deda je to dobro sažeo.
  • agramZ
    2.2k

    jebes statut, ovo je sve..

    https://hajduk.hr/klub/grb
    https://hajduk.hr/klub/knjiga-standarda/

    ovako detaljirana i specificirana simbolika kluba, cisti orgazam.
  • Kwedi
    3.8k
    NH je formalno pravno upravljač već godinama i svi neuspjesi kako sportski tako i kadrovski HNK Hajduk su rezultat njihovog upravljanja. End of storydeda

    to je istina kao rezultat internih izbora i procesa.

    kao što je za rezultat svakog socios modela odgovorno članstvo koje je biralo.

    nije Ben pao s neba.

    no to su sve uzročno-posljedične veze jednog hibrida svega i svačega u šdd-u koji misle da je socios; no u nekom partikularnom smislu jer govorimo isključivo o NH-u gdje oni ostvaruju vlastitu financijsku korist kao pojedinci, grupa ili nešto treće - nema smisla razglabati.

    onda bi im jednostavnije bilo nek se u upravu kluba odabere netko od njih pa bez nekog posebnog pravdanja biraš na koji god način ti paše za povuć novac u svoj džep.
  • Krizy
    33.6k
    Evo iz Rijeke:
    u6t4q1v4xs3cs9d3.jpg
  • marcio amoroso
    31.5k
    Zanimljiva utakmica u Gorici, čak je Slaven malo bolji za mene.
  • deda
    26.3k
    Ja bih rekao da se bolje snalaze na ovom terenu :joke:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.