• Mali dioničar
    15.2k
    Pa to i je normalno - da iz Osijeka u Dinamo dolaze gotovi igrači kao što su bili Lulić, Kasalo, Šuker ili Vlaović. Igor Cvitanović je došao kao polugotov igrač i bio je pun pogodak, a recimo Dino Špehar teški promašaj.
  • deda
    32.6k
    Mislim da će se iz Osijeka i Slavonije puno teže dovoditi igrači kad se poslože. I zato ih moraš pikati kad su 14-15
  • deda
    32.6k
    Potencijalni protivnici igrača Dinama u osmini finala UEFA Youth League su Atletico Madrid, Barcelona, Real Madrid, Liverpool, Man. Utd, Porto, Ajax i Hoffenheim.

    Osmina finala igrat će se na jednu utakmicu 12/13. ožujka. Parovi i domaćinstvo bit će određeni u petak 22. veljače.
  • Infinity
    16.3k
    Te klince svi smatraju domacim proizvodom jer su izasli iz juniora pa kolegi djeluje da nitko od njih nije doveden sa strane.

    Od igraca iz danasnje ekipe, mladji od 18 su dovedeni Peric, Gojak, Olmo, Sunjic, Moro, Musa i Soldo. Taj Moro je savrsen primjer, igrac koji je u Dinamo dosao s 11 godina. Naravno da su neki od ovih igraca bili po posudbama, al sve je to plan razvoja. U ekipi imamo cak sedam igraca koji su kao maloljetni dosli u Dinamo. Valjda je to dovoljan dokaz da se tu jako dobro radi. Od tih sedam igraca jedan je nezamjenjiva karika u prvih 11 i igrac kojeg se smatra najvecim financijskim potencijalom u povijesti kluba. On ce sam pokriti sto promasaja. Treba i dalje dovoditi sve sto valja, jer je ocito da se isplati, o da, itekako se isplati.


    Evo i 14 klinaca koji su danas nastupili
    Horkas, dosao iz Segeste s 12 godina
    Hrvoj, dosao iz Dragovoljca s 12 godina
    Antovski, dosao iz Vardara s 18 godina
    Franjic, Dinamo
    Gvardiol, dosao iz Tresnjevke s 8 godina
    Sutalo, dosao iz Neretve s 14 godina
    Marin, dosao iz ZET-a s 8 godina
    Gjira, dosao iz Sibenika s 15 godina
    Sipos, dosao iz Varazdina s 13 godina
    Cuze, dosao iz Neretve s 14 godina
    Baturina, dosao iz Splita s 15 godina
    Radonja, Dinamo
    Kapitanovic, dosao iz Zadra s 15 godina
    Resetar, dosao iz Intera sa 17 godina

    Za Radonju i Franjica stoji da su u Dinamu od 15. godine, ali ne pise odakle su dosli. Franjic je zagrepcan pa moguce da je oduvijek u Dinamu, al ovaj drugi je sarajlija i vjerujem da je dosao iz nekog BH kluba.

    Od ostalih 12 ajde mozemo zanemariti ove iz ZG klubova, pogotovo ove sto su dosli jako mladi, al imamo cak devet igraca koji su dosli van Zagreba i sigurno su plod skautiranja, zato tu racunam i Resetara. Horkas, Gvardiol, Marin i eventualno Franjic za kojeg nemam podatke su bas plod Dinamove skole. I ostali su takodjer, ipak su neki dosli s 12-13, ali su skauti imali svoje prste. Nemojmo se vise pitati da li se isplati.
  • deda
    32.6k
    To je u skladu s onim što sam pričao. Pikaš igrače kad su 12-15 godina, jer tada je teško biti siguran u njihov budući razvoj.
  • Mali dioničar
    15.2k
    Ok, s druge strane to znači da od pionira koji su u danas u Dinamu skoro ni jedan neće igrati ni u juniorima Dinama. :roll:
  • xavier
    12k
    vrlo vjerojatno, ali ja tu ne vidim neki problem. Znam da mnogi gledaju drugačije, ali mene zanima samo seniorska momčad i sasvim mi je svejedno čije je škole igrač produkt.

    Jedino mi je zanimljivo da neki ne vide problem u dovođenju klinaca iz drugih klubova i smatraju te igrače ispravnima i pametnima dok su klinci koji odu iz Dinama izdajice i upitnog morala.
  • deda
    32.6k
    U Dinamo na probu dođe vjerojatno 100 djece u jednoj generaciji dobi 7-8 godina. Oni odaberu 20-25 koji im se čine najpotentnijima. Drugi odu igrat za Trešnjevku, Lučko, Zagreb itd. Scouti i treneri snimaju razvoj onih koji su im bili 50-50 kod odluke kao i naravno one koji ubrzaju razvoj i iskoče u manjim sredinama. Godinama se vrše izmjene. Da, na kraju dana od onih 20-25 ostane možda 3-4 u juniorima. Takve putove su imali Majer, Pjaca, Broz i mnogi drugi.
  • BluePhone67
    3.9k
    Sve je to normalno dok god u seniorskoj ekipi imamo pomladtke iz "svoje" skole i ako sustav kao takav funkcionira da nesto samo stvaramo, nesto nadogradjujemo i na kraju krajeva da to sve prezentiramo u prvoj ekipi sto bi znacilo da te dvije odvojive skupine imaju viziju kako za buducnost tako i za sadasnjost. Nebi volio biti da smo legija stranaca, vec da proizvodimo svoje i krpamo sa ostatkom svijeta, a da omladinski pogon prati sva zbivanja oko prve momcadi. Koliko vidim jako puno stranaca u omladinskom je doslo sto bi znacilo da smo u deficitu sa domacom kvalitetom trenutno ili sa losom selekcijom ili jos gore losije se radi, a tu i tamo izbaci se pojedinac koji je li la za prvu momcad.
  • Mali dioničar
    15.2k
    Sve stoji samo mi malo ne štima matematika da je u zagrebačkom bazenu toliko malo igrača za Dinamo. To je jednostavno ona da nitko nije prorok u svojem zavičaju, zadnji mi na pamet pada Kramarić za kojeg znamo zašto nije igrao u Dinamu, ali bilo je i prije ekstremnih slučajeva poput Prosinečkog. Kojeg je stari iz Njemačke doveo da igra u Dinamu jer ga je obožavao.
    Vjerujte mi da je to mali problem jer sam to vidio iz prve ruke da klinci koji skupljaju lopte na derbiju pjevuše Torcidine pjesmice.
  • deda
    32.6k
    To ti je opet ona matematika veće urbane sredine gdje se u postotku manji broj djece bavi sportom. Kod mene u Ždralovima trenira svaki drugi-treći dječak nogomet. U Bjelovaru svaki deseti.
  • xavier
    12k
    Rečeno je odavno da djeca moraju biti "gladna" da bi uspjela u sportu...šalim se naravno.

    Puno ima u ovom što @deda kaže. U većem gradu netko trenira nogomet, netko košarku, rukomet, hokej, atletiku i još stotine mogućih i nemogućih sportova. Dio djece uopće ne zanima sport. Za razliku od toga, u selima i malim mjestima gotovo svaki klinac trenira nogomet.

    Drugi dio je taj da, kako je isto napisano, ne može 500 djece istog godišta igrati u pionirima Dinama, neki moraju i u druge klubove. Naravno da je posao stručnjaka izabrati one najbolje. Međutim, teško bilo tko može među klincima od 7-8 godina vidjeti tko će za 10 godina biti stvarno dobar.
  • deda
    32.6k
    U stvari nema tu ništa spektakularno, bolju školu i bolje igrače imat će onaj klub koji u trenerima i scoutima ima bolje vizionare tj. u većem postotku su sposobni prepoznati kako i od kojeg materijala će izraditi neki dragulj.

    Uvijek se sjetim scene iz Vikinga kad Floki ide šumom od drveta do drveta i razgovara s njima, gleda ih, gladi, osluškuje i odjednom kaže nakon njih 50-60, evo, u ovom vidim kobilicu novog broda. Samo u tom jednom od njim možda 100. Nadam se da nisam bio premetaforičan. :rofl:
  • xavier
    12k
    samo što je drvo već takvo kakvo je, a ti moraš prognozirati u što će taj klinac razviti za 10 godina :cool:
  • deda
    32.6k
    Da, ali sva drva su izvana ista, bar većini ljudi. Ti moraš prepoznati što se krije unutra. Tako je i s čovjekom otprilike. :wink:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.